finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Biuletyn informacyjny Stowarzyszenia

Zachęcamy Państwa do lektury Biuletynu Informacyjnego Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”. Celem naszej publikacji jest przekazanie najważniejszych informacji dotyczących działań realizowanych przez Stowarzyszenie, oraz wydarzeń i inicjatyw związanych z rozwojem naszych „Małych Ojczyzn”.

Biuletyn 2011

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 21 (12/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 10.1 MB)

W „świątecznym” wydaniu przedstawiamy: wywiad z Panią Ewą Bartel – członkiem naszego stowarzyszenia, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej z Zakrzewa; informację o zawartym porozumieniu pomiędzy Lokalnymi Grupami Działania z terenu południowego Mazowsza a także relację z Koncertu Wigilijnego Stowarzyszenia w Wieniawie. Wzorem poprzednich numerów – przedstawiamy artykuł o Kościele w Jankowicach – będący kontynuacją cyklu przedstawiającego historię naszych małych ojczyzn, a także informacje na temat projektu „Jestem aktywny – będę przedsiębiorcą” w którym aktywnie uczestniczy grupa ponad 100 uczniów szkół gimnazjalnych z naszego terenu.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 20 (11/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 15.3 MB)

W bieżącym numerze chcieliśmy podzielić się z Państwem informacjami poświęconymi organizowanemu przez nas szkoleniu nt. wytwarzania produktów tradycyjnych i regionalnych oraz z Jarmarku Ludowego – imprezy popularyzującej kulturę ludową, która odbyła się 25 listopada 2011 r. we Wrzosie Przedstawiamy również relację z otwarcia nowej Szkoły Podstawowej w Bierwcach oraz z III Targów Wydawnictw Regionalnych. Ponadto w numerze publikujemy rozmowę z Wójtem gminy Jedlińsk – Panem Wojciechem Walczakiem poświęconą inwestycją które realizowane są na terenie gminy, wywiad z Bożeną Starzyńską – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlińsku, oraz z Panem Marcinem Dobroniem, autorem publikacji „Żołnierze Ośki” – przedstawiającej dzieje Zgrupowania Partyzanckiego Batalionów Chłopskich „Ośka” w pasie przyfrontowym 1944/1945.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 19 (10/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 11.5 MB)

W numerze: Rozmowa z Wójtem Gminy Zakrzew Sławomirem Białkowskim; Krystyna Bielawska – społecznik z Przysuchy, laureatką nagrody „Vicenti Caritate”; Szkolenie: Wytwarzanie produktów tradycyjnych i regionalnych z własnych surowców w gospodarstwach rolników indywidualnych – stan i perspektywy; Prezentacja projektów realizowanych z „Odnowy i Rozwoju Wsi”; Nagrodzone filmy promujące obszar gmin tworzących LGD „Razem dla Radomki”; Historia naszych małych gmin – Kościół w Jarosławicach.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 18 (09/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 8.3 MB)

W numerze: relacje z konferencji „Leader jako efektywna metoda pobudzania i finansowania lokalnych inicjatyw i ich wpływ na rozwój obszarów wiejskich”, którą zorganizowaliśmy wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Radomiu; wywiad z włodarzem gminy Wolanów – Krzysztofem Murawskim; informacje o RadomIT – cyklicznych spotkaniach sympatyków branży internetowej; o panoramach sferycznych – wirtualnej wycieczce umożliwiającej nam zwiedzanie urokliwych zakątków naszych gmin. Śladem poprzednich numerów – przedstawiamy artykuł o Kościele we Wrzosie – będący kontynuacja cyklu przedstawiającego historię naszych małych ojczyzn.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 17 (08/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 12.1 MB)

W numerze: Rozmowa z wójtem gminy Przytyk – Dariuszem Wołczyńskim; „Papryka Przytycka” na liście produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Projekty realizowane w ramach naborów wniosków; Wrzesień miesiącem SM; Woodcamp w Przysusze; Rynek żydowski w Przysusze; Konkurs LGD „Razem dla Radomki” na najlepszą pracę licencjacką, magisterską i doktorską; Konkurs na filmy promujące obszar gmin: Jedlińśk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów i Zakrzew.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 16 (07/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 10.1 MB)

W numerze:Apel o pomoc dla mieszkańców gminy Przytyk, Nowe kwalifikacje – kluczem do pracy, Konkurs na logo portalu turystycznego, Konkurs LGD Razem dla Radomki na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, doktorską, Konkurs na filmy promujące obszar gmin: Jedlińsk, przysucha, Przytyk, Wieniawa, Wolanów i Zakrzew; Przysuska strefa aktywności gospodarczej, Informacje o projektach, które uzyskały wsparcie finansowe w ramach naborów wniosków przeprowadzonych przez LGD Razem dla Radomki; Żydzi w Przytyku skarb historii, Praca magisterska o Stowarzyszeniu LGD Razem dla Radomki.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 15 (07/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 15 MB)

W numerze: Prezydent Bronisław Komorowski gościem Muzeum Gombrowicza we Wsoli; Konkurs LGD „Razem dla Radomki” na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, doktorancką; Dziecięca Akademia Tańca w Zakrzewie; Rycerze Bogurodzicy w Taczowie; Projekty zrealizowane w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez LGD; V spotkanie z folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie; Teatr Weselny Braci Tarnowskich z Domaniowa; Po co nam „ten cały TRIZ”?.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 14 (06/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 13,4 MB)

W numerze: Warsztaty Literackie we Wsoli, Finał Projektu Nieakademicka Szkoła Twórczego Pisania; Jestem aktywny – będę przedsiębiorcą; KONKURS NA FILMY PROMUJĄCE OBSZAR LGD; Rowerowy Zlot Gwieździsty; Jedlińsk czyta dzieciom; Zapraszamy na Rycerzy Bogurodzicy; Apetyt na Gombrowicza; 52 Dni Kolbergowskie oraz 12 Dni Przysuchy; Historia Dni Kolbergowskich;

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 13 (04/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 11,77 MB)

W numerze: Skorzystaj z dofinansowania, trwa nabór wniosków prowadzony przez LGD Razem dla Radomki; Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw – najczęściej zadawane pytania; Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców obszarów wiejskich z zakresu działań: Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw oraz Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej; LGD na międzynarodowych targach turystyki wiejskiej Agrotravel; Zapraszamy na warsztaty literackie we Wsoli i w Warszawie (27-29 maja 2011); Kalendarium wydarzeń – maj 2011; Historia naszych gmin: Władysław Paciak – Syn Ziemi Przytyckiej.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 12 (03/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 10.1 MB)

W numerze: Fundusze dla przedsiębiorców, rolników, gmin; Stawiamy na przedsiębiorczość; Ocalić od zapomnienia – projekt w gminie Zakrzew; Ścięcie Śmierci w Jelińsku – Kusaki 2011; Stanisław Stępniak – wirtuoz ludowy z Wieniawy, Pamiętnik z okresu dojrzewania – zapraszamy do udziału w konkursie literackim.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 11 (02/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 13 MB)

W numerze: Ścięcie Śmierci w Jedlińsku; Kusaki wczoraj i dziś; Talent, Pasja, Intuicja – Kolekcja malarstwa nieprofesjonalnego ze zbiorów Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu; Nowe eksponaty w Muzeum im. Oskara Kolberga; Konkurs literacki „Pamiętnik z okresu dojrzewania”; Fotoreportaż: Warsztaty z dziennikarstwa telewizyjnego Niekademicka szkoła twórczego pisania; STOWARZYSZENIE CHÓRU NAUCZYCIELSKIEGO CANTO Z PRZYSUCHY; Skuteczne Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej; Nabór wniosków na Małe Projektyjuż w marcu!! .

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 10
(format: pdf, rozmiar pliku: 11.5 MB)

W numerze: Nieakademicka Szkoła Twórczego Pisania, Zasoby Kulturowe w Sieci, Działaj Lokalnie VII, Stowarzyszenie Wrzosowisko, Historia naszych gmin.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content