Muzeum im. W. Gombrowicza
Dni Kolbergowskie
Zderzenie pokoleń
Salceson Wizytowy
Nasze inicjatywy
MultiCEL jest to projekt współpracy współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 421 Wdrażanie projektów współpracy Osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Jest on inicjatywą partnerską 4 Lokalnych Grup Działania LGD „Razem dla Radomki” LGD JAKSA LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa oraz LGD „Dziedzictwo i Rozwój
Projekt będzie realizowany do września 2014 r.
Zadaniem projektu jest umożliwienie mieszkańcom obszarów objętych działaniem LGD zdobycie nowych umiejętności zawodowych, rozwijanie kompetencji społecznych czy swoich pasji i zainteresowań. Projekt ma również pomóc tworzyć i rozwijać się organizacjom pozarządowym działającym na obszarach wiejskich. Osiągnięcie tych założeń ma umożliwić uruchomienie czterech MultiCentrów zarówno stacjonarnych jak i multimedialnych, w których odbywać się będą kursy, szkolenia i warsztaty. Zlokalizowanie ich w dwóch różnych województwach umożliwi nawiązanie kontaktów z organizacjami, przedsiębiorstwami, instytucjami oraz wymianę doświadczeń. Realizacja szkoleń rozpocznie się w I kwartale 2014 roku. Projekt MultiCel pozwoli uczestnikom na rozwinięcia umiejętności lub nabycie nowych kwalifikacji zawodowych. Jest to szczególnie istotne w obliczu podstawowego problemu obszarów wiejskich, tak województwa mazowieckiego jak i małopolskiego, jakim jest wysoki wskaźnik bezrobocia.
Szczególny nacisk w tym projekcie został położony na wykorzystanie innowacyjnych metod nauczania takich jak e-learning i e-book. Są to metody, które pozwalają uczestnikom zgłębiać wiedzę w dowolnym miejscu i czasie. Wystarczy tylko dostęp do komputera i Internetu. Daje to ogromne możliwości podnoszenia kwalifikacji osobom, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć w szkoleniach stacjonarnych.
Szczegóły dotyczące projektu, regulamin uczestnictwa i dokumenty rekrutacyjne można znaleźć na stronie internetowej:
Każdy zainteresowany udziałem w szkoleniach może również skorzystać z oferty szkoleniowej pozostałych trzech partnerów. Więcej informacji na temat proponowanej przez nich tematyki szkoleń można znaleźć na stronie internetowej projektu.
Po zrealizowaniu części merytorycznej projektu w nagrodę dla najbardziej aktywnych uczestników odbędą się wyjazdy studyjne do poszczególnych partnerów. Wyjazdy mają za zadanie wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami projektu, praktyczne poznanie sposobu w jaki inni wdrożyli swoje palny w zakresie np. tworzenie grup formalnych i nieformalnych. Biuro projektu:
Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, ul. Wernera 9/11, 26-600 Radom, tel. 48 38 58 996
Do pobrania:
Biuletyn z projektu Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej – pdf (format: pdf, rozmiar pliku: 11.8 MB) |