finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Zderzenie pokoleń. Nowy projekt LGD który otrzymał dofinansowanie!

Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie „Zderzenie pokoleń – młodzi i seniorzy na rzecz edukacji kulturowej” – realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” na terenie gminy Jedlińsk, Przytyk i Wieniawa. Poniżej zamieszczamy formularze rekrutacyjne dla uczestników projektu:

Dokumenty rekrutacyjne:

Sprawdź co się u nas dzieje

Aktualności z projektu

O projekcie:

asos

„Zderzenie pokoleń – seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej” to tytuł nowego projektu Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, który uzyskał wsparcie finansowe w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych lata 2014-2020, prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Dzięki realizacji naszej nowej inicjatywy, chcemy przełamać stereotypy i pokazać że życie na emeryturze, szczególnie osób po 60 roku życia nie musi oznaczać zamykania się w domu. Uważamy że to czas na nowe wyzwania. Dlatego chcemy zainspirować „seniorów” oraz młodzież, dążąc do integracji wewnątrz i międzypokoleniowej – tworząc trzy nieformalne Uniwersytety Kultury na obszarze gminy Jedlińsk, Przytyk i Wieniawa. Dzięki nim umożliwimy udział „seniorom” w życiu społecznym, kulturalnym, rozwinięcie ich pasji, a także poznawania nowych zjawisk i technologii powstających w dzisiejszych czasach. Nasze działania dążyć będą do aktywizacji uczestników, którzy to dzięki zdobytym umiejętnościom podczas warsztatów, sami zaczną kierować przebiegiem projektu, dzięki temu tworząc odpowiednią przestrzeń kultury i edukacji na obszarze małych miejscowości na terenach wiejskich.

Chcemy do udziału w projekcie zaprosić różne grupy społeczne i wiekowe – dążąc do integracji wewnątrz i międzypokoleniowej. Różnorodność i innowacyjność działań przyczyni się do poprawy sprawności fizycznej osób starszych, pobudzenia i zwiększenia ich aktywności do uczestnictwa w życiu społecznym oraz poprawy jakości ich życia. W projekcie podjęte zostaną inicjatywy kulturalne – umożliwiające konfrontacje spojrzeń, wymianę doświadczeń i umiejętności osób w różnym wieku, a także działania wokół nowych technologii. Osoby młode staną się przewodnikami starszych po świecie techniki. Osoby starsze uczyć będą młodszych kultury, tradycji i dziedzictwa obszarów wiejskich, która dziś staje się elementem zapomnianym.

Dla projektu zostaną przeprowadzone warsztaty z zakresu: zakresu komunikacji społecznej i edukacji artystyczno – kulturalnej; Komputer i Internet nie tylko dla seniorów; warsztaty z zakresu dziennikarstwa telewizyjnego i fotografii – Jedna ulica, tysiąc wspomnień; SeniorFit – Fitnes dla Seniora, Nordic Walking dla seniorów, Warsztaty kulinarne, Warsztaty muzyczne: Rytm Ulicy; warsztaty gry na instrumentach perkusyjnych; warsztaty gry na instrumentach ludowych; warsztaty tańca współczesnego i tradycyjnego. Uczestnicy na podsumowanie wydarzenia w każdym z ośrodków zorganizują wydarzenie kulturalne – projekt muzyczny – pokazujący zderzenie kontrastów, a jednocześnie integrację międzypokoleniową, happeningi a także będą brały udział w wyjazdach do instytucji kultury (teatry, kina). To w skrócie – co chcemy zaproponować poprzez realizacje projektu.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content