Muzeum im. W. Gombrowicza
Dni Kolbergowskie
Zderzenie pokoleń
Salceson Wizytowy
Zderzenie pokoleń. Nowy projekt LGD który otrzymał dofinansowanie!
Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie „Zderzenie pokoleń – młodzi i seniorzy na rzecz edukacji kulturowej” – realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” na terenie gminy Jedlińsk, Przytyk i Wieniawa. Poniżej zamieszczamy formularze rekrutacyjne dla uczestników projektu:
Dokumenty rekrutacyjne:
- Formularz dla osoby dorosłej: Pobierz dokument
- Formularz dla osoby niepełnoletniej: Pobierz dokument
- Regulamin uczestnictwa w projekcie: Pobierz dokument
Sprawdź co się u nas dzieje
O projekcie:
„Zderzenie pokoleń – seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej” to tytuł nowego projektu Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, który uzyskał wsparcie finansowe w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych lata 2014-2020, prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
Dzięki realizacji naszej nowej inicjatywy, chcemy przełamać stereotypy i pokazać że życie na emeryturze, szczególnie osób po 60 roku życia nie musi oznaczać zamykania się w domu. Uważamy że to czas na nowe wyzwania. Dlatego chcemy zainspirować „seniorów” oraz młodzież, dążąc do integracji wewnątrz i międzypokoleniowej – tworząc trzy nieformalne Uniwersytety Kultury na obszarze gminy Jedlińsk, Przytyk i Wieniawa. Dzięki nim umożliwimy udział „seniorom” w życiu społecznym, kulturalnym, rozwinięcie ich pasji, a także poznawania nowych zjawisk i technologii powstających w dzisiejszych czasach. Nasze działania dążyć będą do aktywizacji uczestników, którzy to dzięki zdobytym umiejętnościom podczas warsztatów, sami zaczną kierować przebiegiem projektu, dzięki temu tworząc odpowiednią przestrzeń kultury i edukacji na obszarze małych miejscowości na terenach wiejskich.
Chcemy do udziału w projekcie zaprosić różne grupy społeczne i wiekowe – dążąc do integracji wewnątrz i międzypokoleniowej. Różnorodność i innowacyjność działań przyczyni się do poprawy sprawności fizycznej osób starszych, pobudzenia i zwiększenia ich aktywności do uczestnictwa w życiu społecznym oraz poprawy jakości ich życia. W projekcie podjęte zostaną inicjatywy kulturalne – umożliwiające konfrontacje spojrzeń, wymianę doświadczeń i umiejętności osób w różnym wieku, a także działania wokół nowych technologii. Osoby młode staną się przewodnikami starszych po świecie techniki. Osoby starsze uczyć będą młodszych kultury, tradycji i dziedzictwa obszarów wiejskich, która dziś staje się elementem zapomnianym.
Dla projektu zostaną przeprowadzone warsztaty z zakresu: zakresu komunikacji społecznej i edukacji artystyczno – kulturalnej; Komputer i Internet nie tylko dla seniorów; warsztaty z zakresu dziennikarstwa telewizyjnego i fotografii – Jedna ulica, tysiąc wspomnień; SeniorFit – Fitnes dla Seniora, Nordic Walking dla seniorów, Warsztaty kulinarne, Warsztaty muzyczne: Rytm Ulicy; warsztaty gry na instrumentach perkusyjnych; warsztaty gry na instrumentach ludowych; warsztaty tańca współczesnego i tradycyjnego. Uczestnicy na podsumowanie wydarzenia w każdym z ośrodków zorganizują wydarzenie kulturalne – projekt muzyczny – pokazujący zderzenie kontrastów, a jednocześnie integrację międzypokoleniową, happeningi a także będą brały udział w wyjazdach do instytucji kultury (teatry, kina). To w skrócie – co chcemy zaproponować poprzez realizacje projektu.