finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Biuletyn informacyjny Stowarzyszenia

Zachęcamy Państwa do lektury Biuletynu Informacyjnego Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”. Celem naszej publikacji jest przekazanie najważniejszych informacji dotyczących działań realizowanych przez Stowarzyszenie, oraz wydarzeń i inicjatyw związanych z rozwojem naszych „Małych Ojczyzn”.

Biuletyn 2013

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 44 (11/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 13,4 MB)

W Wigilię Nowego Roku przedstawiamy Państwu ostatni w 2013 roku numer Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia. Ten mijający okazał się dla nas bardzo pracowity, dlatego na łamach naszego wydawnictwa chcemy Państwu przybliżyć najważniejsze inicjatywy i wydarzenia związane z naszą działalnością, które miały miejsce w mijającym roku. W Biuletynie znajdą Państwo również informację o zbliżających się obchodach 2014 roku, który został uznany Rokiem Oskara Kolberga. Nie zabraknie relacji z Andrzejek Folkowych, Wigilii w Jedlińsku; seminarium poświęconego tworzeniu szlaków kulinarnych w świetle zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu, które odbyło się w Przysusze.

Biuletyn nr 44 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 43 (10/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 11,2 MB)

W aktualnym wydaniu: informację o nowym projekcie stowarzyszania pn. „Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej”. Nie zabraknie informacji o naborze wniosków prowadzonych przez nasze Stowarzyszenie w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów, w którym pula środków wynosi blisko 1,5 mln zł; o projektach który otrzymały wsparcie w poprzednich naborach wniosków prowadzonych przez LGD; czy też relacji z jubileuszu 20 – lecia pracy artystycznej Nauczycielskiego Chóru Canto z Przysuchy. To oczywiście nie wszystkie artykuły, które znajdą Państwo w naszym wydawnictwie.

Biuletyn nr 43 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 42 (09/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 16,1 MB)

W bieżącym wydaniu przedstawiamy informacje z II edycji Jarmarku Ludowego w Bierwcach, z wizyty Karola Okrasy w Zakrzewie, oraz z udziału naszego Stowarzyszenia w Dożynkach Województwa Mazowieckiego w Miętnem oraz w Ogólnopolskim Sympozjum Agroturystycznym. W aktualnym numerze znajdą Państwo również informacje o projektach realizowanych z funduszy naszego Stowarzyszenia, działania realizowane przez gminy. Zachęcamy także do lektury ostatniej części historii o rodzinie Podlodowskich, przygotowanej przez Panią Agatę Swiątkowską.

Biuletyn nr 42 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 41 (08/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 13,8 MB)

Aktualny numer poświęcamy w całości papryce – która stanowi markowy produkt lokalny naszego LGD. W biuletynie oprócz informacji o samej papryce, jej historii i początkach uprawy w Polsce, polecamy wywiad z Wójtem gminy Przytyk – Dariuszem Wołczyńskim, oraz relacje z Ogólnopolskich Targów Papryki, rozstrzygnięcia konkursu kulinarnego.

Biuletyn nr 41 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 40 (07/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 12,5 MB)

W aktualnym numerze znajdą Państwo artykuły poświęcone Ogólnopolskim Targom Papryki w Przytyku, których 14 edycja odbędzie się w dniu 18 sierpnia. Targom towarzyszyć będzie rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego na najlepsze dania z Papryki Przytyckiej. Przedstawimy również relację z letnich warsztatów realizowanych przez Stowarzyszenie „Razem dla Rozwoju” oraz gminę Wolanów; sylwetkę Braci Tarnowskich z Domaniowa – laureatów Festiwalu w Kazimierzu – najważniejszego przeglądu kapel i śpiewaków ludowych w Polsce; czy też kolejną cześć historii o rodzinie Podlodowskich.

Biuletyn nr 40 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 39 (06/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 14,2 MB)

Lipiec – jak co roku rozpoczynamy od Powitania Lata w Domaniowie – festynu któremu od zeszłego roku towarzyszy „GoWake” – impreza promująca wakeboarding i sporty wodne. Jedlińsk zaprasza Ogólnopolski Zlot Motocyklowy Irons Party, a Wieniawa na kolejną edycję Spotkań z Folklorem im. Stanisława Stępniaka. W bieżącym numerze znajdą Państwo również informacje o konkursie na Najciekawszą Inicjatywę Innowacyjną w Regionie, Spotkanie Chórów w Przysusze, jak również trzecią cześć opowieści o rodzinie Podlodowskich. Życzymy miłej lektury i zachęcamy do dzielenia się uwagami, spostrzeżeniami na łamach wydawnictwa.

Biuletyn nr 39 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 38 (05/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 8,43 MB)

Tym razem przedstawiamy relację z wydarzeń współorganizowanych przez LGD: Dni Kolbergowskich oraz z Jarmarku Ludowego w Bieniędzicach. W aktualnym wydaniu mogą Państwo przeczytać informację o premierze filmu „Pieśni Wiersze Rytuały”, o kolejnym wyróżnieniu które otrzymała Pani Monika Bankiewicz – producent naturalnie mętnego soku jabłkowego „Smakuś z Doliny Radomki”; jak również drugą cześć związaną z historią rodziny Podlodowskich. Zapraszamy również do udziału w multimedialnych zajęciach z zakresu historii, kultury i dziedzictwa obszarów wiejskich „E-learning w poznaniu naszego dziedzictwa”, w którym dla uczestników przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe!!

Biuletyn nr 38 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 37 (04/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 14,3 MB)

W bieżącym numerze przypominamy o prowadzonym przez nas w terminie do 17 maja 2013 r. naborze wniosków skierowanych do przedsiębiorców , rolników, samorządów, organizacji pozarządowych, czy też placówek i instytucji kultury. Uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zapraszamy do udziału multimedialnych szkoleniach „E-learning w poznaniu naszego dziedzictwa”. W numerze nie zabraknie relacji z Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „Agrotravel”, Targów Produktów Regionalnych „Regionalia” oraz z Międzynarodowej Konferencji w Zakrzewie nt. „20 – lecie międzywojennego w kulturze polskiej”. Przedstawiamy również pierwszy z cyklu artykułów poświęconych rodzinie Podlodowskich z Przytyka.

Biuletyn nr 37 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 36 (03/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 10,6 MB)

W bieżącym wydaniu prezentujemy: E-learning w poznaniu naszego dziedzictwa; Pałac Domaniowski premierą roku; Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia LGD Razem dla Radomki; Być kobietą – spotkanie w Bierwcach; Zaproszenie do Przysuchy na wystawę poświęconą ks. Julianowi Młynarczykowi; Przekazanie sztandaru Koła Związku Kombatantów RP i byłych więźniów politycznych w Jedlińsku – władzom gminy Jedlińsk; Konferencja podsumowująca wdrożenie LSR Stowarzyszenia Dziedzictwo i Rozwój; Zbieramy stare fotografie i dokumenty dotyczące gminy Wolanów; Z kart historii – Gmina Przytyk

Biuletyn nr 36 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 35 (02/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 9,46 MB)

W bieżącym wydaniu prezentujemy dwie publikacje, które w wersji elektronicznej mogą Państwo pobrać na stronie. Przedstawiamy również relację z seminarium nt. „Produkty tradycyjne i lokalne szansą rozwoju dla mieszkańców obszarów wiejskich”, widowiska „Ścięcie Śmierci w Jedlińsku”, jarmarku końskiego Wstępy w Skaryszewie. Wzorem poprzednich numerów prezentujemy informację na temat historii gminy Przytyk.

Biuletyn nr 35 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 34 (01/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 15,7 MB)

W bieżącym wydaniu przedstawiamy informacje o Szynce Zdziechowskiej, która 24 stycznia 2013 r. uzyskała wpis na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Opowiemy również o projektach, wydarzeniach i inicjatywach realizowanych przez organizacje, szkoły samorządy. Przedstawimy również najlepszych sportowców nagrodzonych na Gali Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego. Zapraszamy również serdecznie na Kusaki – czyli jedyne w Polsce widowisko ścięcia śmierci, które odbędzie się w dniach 10-12 lutego w Jedlińsku.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content