finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Zderzenie pokoleń. Nowy projekt LGD który otrzymał dofinansowanie!

Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie „Zderzenie pokoleń – młodzi i seniorzy na rzecz edukacji kulturowej” – realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” na terenie gminy Jedlińsk, Przytyk i Wieniawa. Poniżej zamieszczamy formularze rekrutacyjne dla uczestników projektu:

Dokumenty rekrutacyjne:

Sprawdź co się u nas dzieje

24.10.2014 r.

Zapraszamy na wystawę fotograficzną „Jedna ulica. Tysiąc wspomnień” do Wieniawy.

Pasieka Murawscy

Wystawa fotograficzna „Jedna ulica. Tysiąc wspomnień” została przygotowana przez amatorów-fotografików – uczestników projektu „Zderzenie pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej”, który realizowany jest przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w ramach Rządowego Programu Aktywizacji Osób Starszych. Projekt ten oferuje szereg warsztatów skierowanych do osób w wieku 60+, jak również młodzieży w wieku od 10 do 18 lat, mieszkańców trzech gmin wiejskich: Jedlińska, Przytyka i Wieniawy. Seniorzy i młodzież – uczestniczący w zajęciach organizowanych w trzech miejscowościach – w Bierwcach, Wieniawie oraz we Wrzosie już od kilku miesięcy aktywnie rozwijają swoje umiejętności i pasje w wybranych zajęciach. Dzięki realizacji naszej inicjatywy, udaje nam pokazać że życie na emeryturze, nie musi oznaczać zamykania się w domu. Jest to właściwy czas na nowe wyzwania, dlatego chcemy umożliwić seniorom – udział w życiu społecznym, kulturalnym, a także umożliwić im rozwój ich wiedzy w zakresie nowych zjawisk i technologii powstających w dzisiejszych czasach.

więcej

 

08.10.2014 r.

Zderzenia Pokoleń.

Zderzenie pokoleń. Warsztaty kulinarne

Fitness, Nordic Walking, tańce, komputerowe, dziennikarskie czy warsztaty kulinarne – to tylko część z proponowanych przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zajęć, które skierowane są do uczestników projektu „Zderzenie Pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej”, realizowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywizacji Osób Starszych.

Seniorzy i młodzież – uczestniczący w zajęciach organizowanych w trzech miejscowościach – w Bierwcach, Wieniawie oraz we Wrzosie już od kilku miesięcy aktywnie rozwijają swoje umiejętności i pasje w wybranych zajęciach. Dzięki realizacji naszej inicjatywy, udaje nam pokazać że życie na emeryturze, nie musi oznaczać zamykania się w domu. Jest to właściwy czas na nowe wyzwania, dlatego chcemy umożliwić seniorom – udział w życiu społecznym, kulturalnym, a także umożliwić im rozwój ich wiedzy w zakresie nowych zjawisk i technologii powstających w dzisiejszych czasach.

więcej

 

14.08.2014 r.

Kuchenne rewolucje

Zderzenie pokoleń. Warsztaty kulinarne

Od kuchennych rewolucji, czyli warsztatów kulinarnych rozpoczęły się zajęcia w projekcie „Zderzenie pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej”, realizowanym przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywizacji Osób Starszych.

Zajęcia prowadzone w Bierwcach, Wieniawie oraz we Wrzosie przez Panią Elżbietę Bień, spotkały się z dużą aprobatą i zainteresowaniem nie tylko uczestników projektu, ale wielu innych mieszkańców wspomnianych wcześniej miejscowości. Świeżo upieczeni „kucharze” z zaciekawieniem śledzą każde zajęcia, ucząc się przepisów na nowe nietypowe, ale i te typowe – tradycyjne dania kuchni polskiej i europejskiej. Poznają również informacje na temat zdrowego odżywiania i stosowania odpowiednich przypraw i składników do popularnych dań kuchni polskiej, które są bardziej przyjazne dla naszych organizmów.

więcej

 

03.07.2014 r.

Zderzenia pokoleń rozpoczęte!

Zderzenie pokoleń. Warsztaty z zakresu edukacji kulturalnej

W ubiegłym tygodniu w Bierwcach, w Wieniawie i we Wrzosie zainaugurowały swoją działalność trzy nieformalne „Uniwersytety Kultury”. Powstały one w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” projektu „Zderzenie pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej”, który uzyskał wsparcie finansowe w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych lata 2014-2020, prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Celem utworzonych „uniwersytetów” a zarazem realizowanego przez nas projektu jest inicjowanie działań zmierzających do rozwoju edukacji kulturowej i integracji międzypokoleniowej w gminie Jedlińsk, Przytyk i Wieniawa. Dzięki realizacji naszej nowej inicjatywy, chcemy przełamać stereotypy i pokazać że życie na emeryturze, szczególnie osób po 60 roku życia nie musi oznaczać zamykania się w domu. Uważamy że to czas na nowe wyzwania. Dlatego chcemy zainspirować „seniorów” oraz młodzież, dążąc do integracji wewnątrz i międzypokoleniowej.

więcej

 

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content