Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13353528


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

14.08.2014 r.

Kuchenne rewolucje

Zderzenie pokoleń. Warsztaty kulinarne

Od kuchennych rewolucji, czyli warsztatów kulinarnych rozpoczęły się zajęcia w projekcie „Zderzenie pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej”, realizowanym przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywizacji Osób Starszych.

Zajęcia prowadzone w Bierwcach, Wieniawie oraz we Wrzosie przez Panią Elżbietę Bień, spotkały się z dużą aprobatą i zainteresowaniem nie tylko uczestników projektu, ale wielu innych mieszkańców wspomnianych wcześniej miejscowości. Świeżo upieczeni „kucharze” z zaciekawieniem śledzą każde zajęcia, ucząc się przepisów na nowe nietypowe, ale i te typowe - tradycyjne dania kuchni polskiej i europejskiej. Poznają również informacje na temat zdrowego odżywiania i stosowania odpowiednich przypraw i składników do popularnych dań kuchni polskiej, które są bardziej przyjazne dla naszych organizmów.

To dopiero początek naszych zajęć, a już w tym tygodniu na uczestników czekają nowe wyzwania. Sierpień rozpoczęliśmy warsztatami tanecznymi i nauką obsługi komputera i Internetu. A na uczestników projektu czekają jeszcze warsztaty z zakresu dziennikarstwa telewizyjnego i fotografii - Jedna ulica, tysiąc wspomnień; SeniorFit - Fitnes dla Seniora, Nordic Walking dla seniorów, Warsztaty muzyczne: Rytm Ulicy; warsztaty gry na instrumentach perkusyjnych; warsztaty gry na instrumentach ludowych; warsztaty tańca współczesnego i tradycyjnego.

Dzięki realizacji naszej inicjatywy, chcemy przełamać stereotypy i pokazać że życie na emeryturze, szczególnie osób po 60 roku życia nie musi oznaczać zamykania się w domu. Uważamy że to czas na nowe wyzwania. Dzięki nim umożliwimy udział "seniorom" w życiu społecznym, kulturalnym, rozwinięcie ich pasji, a także poznawania nowych zjawisk i technologii powstających w dzisiejszych czasach. Nasze działania dążyć będą do aktywizacji uczestników, którzy to dzięki zdobytym umiejętnościom podczas warsztatów, sami zaczną kierować przebiegiem projektu, dzięki temu tworząc odpowiednią przestrzeń kultury i edukacji na obszarze małych miejscowości na terenach wiejskich. W projekcie podejmujemy inicjatywy kulturalne - umożliwiające konfrontacje spojrzeń, wymianę doświadczeń i umiejętności osób w różnym wieku, a także działania wokół nowych technologii. Osoby młode staną się przewodnikami starszych po świecie techniki. Osoby starsze uczyć będą młodszych kultury, tradycji i dziedzictwa obszarów wiejskich, która dziś staje się elementem zapomnianym.

Zderzenie pokoleń. Warsztaty kulinarne Zderzenie pokoleń. Warsztaty kulinarne Zderzenie pokoleń. Warsztaty kulinarne
Zderzenie pokoleń. Warsztaty kulinarne Zderzenie pokoleń. Warsztaty kulinarne Zderzenie pokoleń. Warsztaty kulinarne
pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.