finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Biuletyn informacyjny Stowarzyszenia

Zachęcamy Państwa do lektury Biuletynu Informacyjnego Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”. Celem naszej publikacji jest przekazanie najważniejszych informacji dotyczących działań realizowanych przez Stowarzyszenie, oraz wydarzeń i inicjatyw związanych z rozwojem naszych „Małych Ojczyzn”.

Biuletyn 2014

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 56 (12/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 15,5 MB)

W aktualnym numerze publikujemy artykuł dotyczący nowego i aktualnego programu określającego kształt Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Warto zaznaczyć iż w najbliższym okresie programowania przeznaczono ponad 13,5 mld euro na działania PROW-u. Będąc przy temacie nowego kształtu Ledera, zachęcam również do lektury artykułu przedstawiającego opinię Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w sprawie Rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność jako narzędzia, które może przyczynić się do efektywniejszego rozwoju obszarów wiejskich, miejskich i podmiejskich w perspektywie najbliższych 6 lat. Odchodząc od tematyki legislacyjnej nowych rozporządzeń unijnych, zachęcamy do przeczytania artykułu o aktywnych paniach, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Lokalnym Kobiet ze Skrzyńska. Przedstawiam również projekty sfinansowane z naszych działań. Tym razem opowiemy o albumie – Jedlińskie Wędrówki, który zabiera nas w podróż po urokliwych zakątkach gminy Jedlińsk.

Biuletyn nr 56 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 55 (11/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 17,4 MB)

W ostatnim czasie zakończyliśmy realizację projektu współpracy „Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną” którego nadrzędnym zamiarem jest promocja obszaru Południowego Mazowsza, którą realizowaliśmy poprzez inicjowanie szeregu działań promujących obszar Partnerów (LGD Razem dla Radomki i Dziedzictwo i Rozwój) i turystykę na terenie gmin tworzących poszczególne LGD. Dlatego w biuletynie prezentujemy przygotowane w ramach projektu produkty, w tym wirtualny przewodnik turystyczny na smartfony – która umożliwia poznanie najciekawszych atrakcji turystycznych, wirtualne podróżowanie po terenie naszych gmin. Przedstawiamy też informację o realizowanej inicjatywie „Zderzenia Pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej” finansowanego w ramach Programu Rządowego na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. W biuletynie znajdą Państwo również informacje o czwartej edycji Folkowych Andrzejek we Wrzosie, publikacjach przygotowanych dla projektu MULTICEL, czy o projektach realizowanych ze środków naszego Stowarzyszenia.

Biuletyn nr 55 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 54 (10/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 17,2 MB)

Aktualny numer rozpoczynamy od artykułu o konferencji podsumowującej projekt współpracy Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną, który odbył się 24 października w Grabowie nad Pilicą, który uzupełniamy informacjami na temat przygotowanych przez Nas w ramach projektu publikacji i materiałów promocyjnych. Zderzenie pokoleń – to projekt który integruje od 4 miesięcy seniorów i osoby młodsze, którzy w miesiącu październiku uczestnicząc w zajęciach z zakresu dziennikarstwa przygotowali filmy oraz wystawę fotograficzną które serdecznie polecamy. Przedstawiamy również sylwetki Lokalnych Liderów Obszarów Wiejskich, wyłonionych w ramach konkursu, który miał na celu nagrodzić osoby szczególnie zasłużone w podejmowanych przez siebie działaniach i inicjatywach, skierowanych na rzecz środowiska lokalnego. Oczywiście to nie wszystkie artykuły, dlatego gorąco zachęcamy do lektury biuletynu.

Biuletyn nr 54 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 53 (09/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 13,8 MB)

Wydanie rozpoczynamy od artykułu związanego z organizowanym przez nas we współpracy Urzędem Woj. Mazowieckiego i Mazowieckim Oddziałem Doradztwa Rolniczego w Radomiu stoiskiem wystawienniczym na Dożynkach Prezydenckich w Spale. Ekspozycja przygotowana pod hasłem „Mazowsze pachnące papryką” cieszyła się bardzo dużą popularnością, odwiedzona została przez ponad 10 tysięcy osób, w tym przez Parę Prezydencką -Annę i Bronisława Komorowskich – którzy mieli okazję spróbować przepysznych dań przygotowanych z papryki. Przedstawiamy również informacje na temat projektów zrealizowanych ze środków LGD. W miesiącu wrześniu nastąpiło uroczyste oddanie do użytku kompleksu tras pod nazwą Nordic Walking Park. W biuletynie nie zabraknie relacji z organizowanego przez nas Jarmarku Ludowego – folkowego święta w Bierwcach – imprezy promującej dziedzictwo i kulturę obszarów wiejskich, czy aktualności z projektu „Zderzenie Pokoleń”,

Biuletyn nr 53 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 52 (08/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 14,4 MB)

W aktualnym numerze znajdziecie podsumowanie niektórych naszych działań, które realizowaliśmy w miesiącu sierpniu. Przypominamy oczywiście o trwających konkursach na lokalnych liderów i lokalne potrawy, prezentując też finalistów rozstrzygniętego konkursu na najlepsze dania z papryki. Zapraszamy również na 3 edycję Jarmarku Ludowego w Bierwcach. Miesiąc wrzesień – to również okres, w którym przeprowadzimy ostatni nabór wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Biuletyn nr 52 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 51 (07/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 15,8 MB)

Aktualny numer rozpoczynamy od informacji związanych z programem małych grantów dla organizacji pozarządowych i grup społecznych, które mogą Państwo realizować w ramach projektu Mazowsze Lokalnie. W lipcu zainaugurowaliśmy „kuchenne rewolucje” dla projektu „Zderzenie pokoleń. Młodzi i seniorzy na rzecz edukacji kulturowej”. W biuletynie informujemy o nowych konkursach na lokalnych liderów, potrawy lokalne i na przepisy dań z papryki; relacji z nowych inicjatyw realizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Wieniawie jak również zaproszenia na odbywające się 17 sierpnia XV Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku.

Biuletyn nr 51 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 50 (06/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 14,6 MB)

Serdecznie zachęcam Was do lektury jubileuszowego, pięćdziesiątego już numeru Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia. Przez okres ponad 4 lat, od kiedy po raz pierwszy oddaliśmy w Wasze ręce nasze wydawnictwo, staraliśmy się przedstawiać co miesiąc najważniejsze inicjatywy, projekty i wydarzenia realizowane nie tylko przez nas, ale także przez instytucje kultury, samorządy, gminy, przedsiębiorców oraz osoby prywatne na terenie naszych gmin. Również w bieżącym numerze nie zabraknie informacji, aktualności z życia LGD.

Biuletyn nr 50 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 49 (05/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 19,3 MB)

W bieżącym numerze przedstawiamy nasz nowy projekt „Zderzenie pokoleń – seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej”. Opowiemy o naszych nowych inicjatywach, przedstawimy relację z Andrzejek Folkowych, które odbyły się dwa tygodnie temu w Bieniędzicach, a także zaprosimy Was na imprezy czerwcowe, które odbędą się na terenie „naszych gmin”.Nie zabraknie informacji o Dniach Kolbergowskich, imprezie o której opowie nam Jerzy Kwaśniewski – Prezes Towarzystwa Kulturalnego im. Oskara Kolberga w Przysusze – organizatora wydarzenia.

Biuletyn nr 49 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 48 (04/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 12,3 MB)

Aktualny numer rozpoczynamy od przekazania informacji o kolejnym sukcesie członków naszego Stowarzyszenia – Państwa Bankiewicz z Komorowa, który otrzymali Tytuł Mistrza AgroLigi. Przedstawiamy informacje o konferencji inaugurującej projekt realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Dziedzictwo i Rozwój” ze Zwolenia – zatytułowany „Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną”, który podejmuje szereg działań promujących obszar partnerów i turystykę gmin tworzących partnerskie LGD z Południowego Mazowsza. Nie zabraknie relacji z Międzynarodowych Targów Agrotravel w Kielcach i z III Edycji Targów Regionalia w Warszawie, czy też z projektów które uzyskały wsparcie finansowe ze środków naszego Stowarzyszenia.

Biuletyn nr 48 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 47 (03/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 9,81 MB)

Aktualny numer rozpoczniemy przypomnieniem o trwającym do dnia 7 kwietnia 2014 r. naborze wniosków dla Działania „Małe Projekty”, w ramach którego na najciekawsze inicjatywy czeka łączna kwota pomocy w wysokości 388 174,19 zł. W marcu zainaugurowaliśmy nowy projekt – realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Dziedzictwo i Rozwój” ze Zwolenia – zatytułowany „Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną”, który podejmuje szereg działań promujących obszar partnerów i turystykę gmin tworzących partnerskie LGD z Południowego Mazowsza. Nie zabraknie też relacji z realizowanych projektów, które otrzymały wsparcie ze środków naszego Stowarzyszenia: Gombrowicz i okolice – realizowany przez Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, czy ze szkoleń realizowanych przez dziecięcy zespół Zakrzewiaki, które prowadził Zespół Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie. W biuletynie znajdą Państwo również relacji z Jarmarku Końskiego w Skaryszewie, wydarzeń z Bierwiec i Wieniawy.

Biuletyn nr 47 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 46 (02/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 15,6 MB)

Bieżący numer rozpoczynamy od zaproszenia do udziału w szkoleniach językowych, z obsługi komputera, czy z zakresu energii odnawialnej i fotowoltaiki, które oferujemy w ramach projektu „Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej”. Nie zabraknie zaproszenia na dwa najbliższe wydarzenia, pierwszy tegoroczny Jarmark Ludowy oraz na Jedlińskie Zapusty. W biuletynie znajdą Państwo również relację z koncertu inaugurującego Rok Kolbergowski w Przysusze, artykułu na temat międzyklasowego i międzypokoleniowego projektu edukacyjnego z Wolanowa oraz podsumowania ubiegłorocznych inicjatyw naszego stowarzyszenia.

Biuletyn nr 46 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 45 (01/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 14,6 MB)

Nowy rok rozpoczynamy nową inicjatywą – projektem „Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej, w ramach którego już od początku lutego zaoferujemy Państwu nowatorskie szkolenia. W naszym wydawnictwie przedstawimy sylwetkę stowarzyszenia związanego z zespołem ludowym „Wolanianki”; relacje z projektów które otrzymały wsparcie finansowe w ramach naborów prowadzonych przez LGD „Razem dla Radomki”; zaproszenie na Turniej Regionalny w Przytyku. Szczególną uwagę pragniemy przywiązać również do Stanowiska Polskiej Sieci LGD w sprawie poparcia dla zastosowania narzędzi Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Biuletyn nr 45 on-line, pdf

 

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content