Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13937250


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Zderzenie pokoleń. Nowy projekt LGD który otrzymał dofinansowanie!

Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie "Zderzenie pokoleń - młodzi i seniorzy na rzecz edukacji kulturowej" - realizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Razem dla Radomki" na terenie gminy Jedlińsk, Przytyk i Wieniawa. Poniżej zamieszczamy formularze rekrutacyjne dla uczestników projektu:

Dokumenty rekrutacyjne:

Sprawdź co się u nas dzieje


24.10.2014 r.

Zapraszamy na wystawę fotograficzną "Jedna ulica. Tysiąc wspomnień" do Wieniawy.

Pasieka Murawscy

Wystawa fotograficzna "Jedna ulica. Tysiąc wspomnień" została przygotowana przez amatorów-fotografików - uczestników projektu "Zderzenie pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej", który realizowany jest przez Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" w ramach Rządowego Programu Aktywizacji Osób Starszych. Projekt ten oferuje szereg warsztatów skierowanych do osób w wieku 60+, jak również młodzieży w wieku od 10 do 18 lat, mieszkańców trzech gmin wiejskich: Jedlińska, Przytyka i Wieniawy. Seniorzy i młodzież - uczestniczący w zajęciach organizowanych w trzech miejscowościach - w Bierwcach, Wieniawie oraz we Wrzosie już od kilku miesięcy aktywnie rozwijają swoje umiejętności i pasje w wybranych zajęciach. Dzięki realizacji naszej inicjatywy, udaje nam pokazać że życie na emeryturze, nie musi oznaczać zamykania się w domu. Jest to właściwy czas na nowe wyzwania, dlatego chcemy umożliwić seniorom - udział w życiu społecznym, kulturalnym, a także umożliwić im rozwój ich wiedzy w zakresie nowych zjawisk i technologii powstających w dzisiejszych czasach.

pobierzdo góry do góry

08.10.2014 r.

Zderzenia Pokoleń.

Zderzenie pokoleń. Warsztaty kulinarne

Fitness, Nordic Walking, tańce, komputerowe, dziennikarskie czy warsztaty kulinarne - to tylko część z proponowanych przez Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" zajęć, które skierowane są do uczestników projektu "Zderzenie Pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej", realizowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywizacji Osób Starszych.

Seniorzy i młodzież - uczestniczący w zajęciach organizowanych w trzech miejscowościach - w Bierwcach, Wieniawie oraz we Wrzosie już od kilku miesięcy aktywnie rozwijają swoje umiejętności i pasje w wybranych zajęciach. Dzięki realizacji naszej inicjatywy, udaje nam pokazać że życie na emeryturze, nie musi oznaczać zamykania się w domu. Jest to właściwy czas na nowe wyzwania, dlatego chcemy umożliwić seniorom - udział w życiu społecznym, kulturalnym, a także umożliwić im rozwój ich wiedzy w zakresie nowych zjawisk i technologii powstających w dzisiejszych czasach.

pobierzdo góry do góry

14.08.2014 r.

Kuchenne rewolucje

Zderzenie pokoleń. Warsztaty kulinarne

Od kuchennych rewolucji, czyli warsztatów kulinarnych rozpoczęły się zajęcia w projekcie "Zderzenie pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej", realizowanym przez Stowarzyszenie "Razem dla Radomki", w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywizacji Osób Starszych.

Zajęcia prowadzone w Bierwcach, Wieniawie oraz we Wrzosie przez Panią Elżbietę Bień, spotkały się z dużą aprobatą i zainteresowaniem nie tylko uczestników projektu, ale wielu innych mieszkańców wspomnianych wcześniej miejscowości. Świeżo upieczeni "kucharze" z zaciekawieniem śledzą każde zajęcia, ucząc się przepisów na nowe nietypowe, ale i te typowe - tradycyjne dania kuchni polskiej i europejskiej. Poznają również informacje na temat zdrowego odżywiania i stosowania odpowiednich przypraw i składników do popularnych dań kuchni polskiej, które są bardziej przyjazne dla naszych organizmów.

pobierzdo góry do góry

03.07.2014 r.

Zderzenia pokoleń rozpoczęte!

Zderzenie pokoleń. Warsztaty z zakresu edukacji kulturalnej

W ubiegłym tygodniu w Bierwcach, w Wieniawie i we Wrzosie zainaugurowały swoją działalność trzy nieformalne "Uniwersytety Kultury". Powstały one w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" projektu "Zderzenie pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej", który uzyskał wsparcie finansowe w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych lata 2014-2020, prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Celem utworzonych "uniwersytetów" a zarazem realizowanego przez nas projektu jest inicjowanie działań zmierzających do rozwoju edukacji kulturowej i integracji międzypokoleniowej w gminie Jedlińsk, Przytyk i Wieniawa. Dzięki realizacji naszej nowej inicjatywy, chcemy przełamać stereotypy i pokazać że życie na emeryturze, szczególnie osób po 60 roku życia nie musi oznaczać zamykania się w domu. Uważamy że to czas na nowe wyzwania. Dlatego chcemy zainspirować "seniorów" oraz młodzież, dążąc do integracji wewnątrz i międzypokoleniowej.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka