finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Zrealizowane projekty

Życie jest sztuką

Życie jest sztuką

Projekt realizowany w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki”, działanie: Małe Projekty

Wnioskodawca: Gmina Wieniawa

„Życie jest sztuką” to tytuł projektu realizowanego przez Gminę Wieniawa w ramach działania „Małe Projekty”, który uzyskał wsparcie w ramach naboru wniosków prowadzonych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” dla działań osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Projekt ” Życie jest sztuką” polegał na realizacji warsztatów plastycznych i teatralnych. Obejmował grupę młodzieży z klas I i II Publicznego Gimnazjum w Wieniawie. Zajęcia odbywały się dwie godziny w tygodniu ( piątek). Na warsztatach teatralnych pod okiem trenera powstały dwa przedstawienia teatralne” Opowieść wigilijna” i ” Balladyna”, które zostały zaprezentowane przed społecznością szkolną i rodzicami w czasie ważnych uroczystości dla całej gminy( Zabawa choinkowa i Spotkania Teatralne). W późniejszym czasie uczniowie na zajęciach poznawali również obyczaje ludowe ,tradycje, najpiękniejsze piosenki ludowe z naszego regionu, wiersze poetki ludowej Heleny Mordak. Na warsztatach plastycznych młodzież miała możliwość zaznajomienia się z nowymi technikami malarskimi, fotograficznymi. Robiła zdjęcia przedstawiające piękno naszego regionu, które posłużyły jako wzór do malowania obrazów olejnych. Pod opieką trenera uczniowie wykonywali też dekorację i kostiumy do przedstawień.

W ramach projektu zorganizowane były dwie wycieczki: rowerowa – śladami najbardziej urokliwych zakątków rzeki Radomki i druga do Warszawy. Tam uczniowie zwiedzili Muzeum Narodowe , uczestniczyli w dwóch lekcjach muzealnych- ” poświęconej Janowi Matejce i warsztatom w Muzeum Etnograficznym( dekorowanie pisanek). Wieczorem uczniowie obejrzeli sztukę w Teatrze Narodowym pt. ” Balladyna”. Na zakończenie projektu gimnazjaliści próbowali swoich sił w dwóch konkursach : plastycznym i wokalno-recytatorskim. Najbardziej wyróżniający się otrzymali atrakcyjne nagrody.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content