finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Zrealizowane projekty

Ze sztuką ludową pod rękę

Ze sztuką ludową pod rękę

Projekt realizowany w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki”, działanie: Małe Projekty

Wnioskodawca: Gmina Wolanów

Opis projektu:

Ze sztuką ludową pod rękę

Głównym celem projektu była integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej, poprzez twórcze zagospodarowanie wolnego czasu dzieci oraz rozwój zespołu ludowego „wolanianki” współtworzonego przez młodzież gimnazjalną z terenu gminy Wolanów. Dzięki udziałowi w projekcie osoby uczestniczące w projekcie mogły zdobyć nowe umiejętności związane z dziedzictwem kulturowym gminy Wolanów.

Projekt stanowił bezpośredni kontakt z przeszłością, pogłębił wiedzę uczniów, a także wzbogacił ich doświadczenie. W ramach realizowanego projektu zorganizowane zostały wyjazdy szkoleniowe do Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, który polegał na nauce rękodzielniczych zawodów. W projekcie młodzież uczestniczyła również w warsztatach wokalno-muzycznych, które przygotowały je do profesjonalnych występów, które zostały zorganizowane m.in. w Domu Pomocy Społecznej, Podczas Dni Kolbergowskich w Przysusze.

 

Podsumowaniem projektu była organizacja konkursu „Zabłysła gwiazda czyli gwarą opowiadamy o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia” w którym młodzież gimnazjalna z terenu regionu radomskiego i przysuskiego rywalizowała w konkurencjach polegających na prezentowaniu programów muzycznych związanych z dawnymi obyczajami ludowymi Świąt Bożego Narodzenia.

Ze sztuką ludową pod rękę

W ramach udziału w projekcie młodzież z terenu gminy Wolanów uczestniczyła w cyklu profesjonalnych szkoleń związanych z nauką tańca ludowego, śpiewu, choreografii. Zakupione zostały również komplet strojów ludowych. damskich (10 szt.) i męskich (10 szt.)Dzięki udziałowi w projekcie zespół „wolanianki” zdobył nowe umiejętności, które wykorzystał występując na wielu festiwalach na terenie województwa mazowieckiego ale również w imprezach międzynarodowych. Dzisiaj jest uważany za jeden z najzdolniejszych młodzieżowych zespołów ludowych na terenie województwa mazowieckiego

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content