finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Ochrona pszczół – zadbajmy o przyrodę razem”, autorstwa Piotra Piasty. Film z dofinansowania LGD.

26.04.2024 | kwiecien2024

Wystąpili w nim lokalni pszczelarze z Gminy Wieniawa – Teresa i Franciszek Kapturscy, goszczący nas w swoim gospodarstwie pasiecznym. Ze snutej przez Panią Teresą opowieści pszczelarki, która wychowywała się w pszczelarskiej rodzinie i sama kontynuuje tę tradycję, dowiemy się m.in. o kluczowej roli, jaką odgrywają pszczoły w naszym ekosystemie, pożyteczności tych owadów dla człowieka i jego dobrostanu. Usłyszymy także o zagrożeniach, jakie wpływają na radykalne zmniejszenie ich populacji oraz o konieczności ich powszechnej ochrony.

 Nasz film to także wspaniałe świadectwo pszczelarskich tradycji, które nierzadko przechodzą z pokolenia na pokolenie, przekazywane i pielęgnowane wraz z fachową wiedzą oraz bezcennymi dla tego zawodu obserwacjami świata pszczół i świata przyrody. Pani Teresa, opowiadając o pszczołach, zaraża nas także swoim zachwytem i podziwem dla tych stworzeń, uczy doceniać ich pracowitość i wielką wolę walki o przetrwanie w świecie pełnym nowych wyzwań i zagrożeń dla tego gatunku.

 Projekt „Ochrona pszczół – zadbajmy o przyrodę razem” został dofinansowany przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” w ramach projektu współpracy „Ekologicznie Lokalnie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – poddziałanie 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 – Film został zrealizowany w kwietniu 2024 roku w gospodarstwie pasiecznym Franciszka i Teresy Kapturskich w Jabłonicy, w gminie Wieniawa oraz w Wieniawie z udziałem uczniów z miejscowej Publicznej Szkoły Podstawowej z Klasami Sportowymi im. Jana Kochanowskiego.

– O pszczołach opowiadała Teresa Kapturska.

– Pomysłodawcą i autorem filmu jest Piotr Piasta.

– Projekt zrealizowany przez Fundację ICAD.

– Projekt koordynowała Magdalena Chrapek-Wawrzyniak.

Film dostępny pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=mTloowpPlNA&t=75s

logotypy prow

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content