finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Aktualności

Zakończyliśmy spotkania edukacyjno-informacyjne dotyczące gospodarki obiegu zamkniętego.

25.11.2022 | listopad2022

Zakończony został cykl spotkań edukacyjno-informacyjnych trwających na obszarze LGD „Razem dla Radomki” dotyczących gospodarki odpadami ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki obiegu zamkniętego.

Łącznie w ramach projektu pn. ” Eko nawyki – dobre praktyki w Dolinie Radomki ” podczas 6 spotkań w 6 szkołach obszaru „Razem dla Radomki” wiedzę uzyskało 379 uczniów.

 Zajęcie skierowane były do dzieci szkół podstawowych i przeprowadzone zostały w PSP we Wrzeszczowie, Ludwikowie, Dąbrówce Podłężnej, Bieniędzicach, Wrzosie, i Mniszku.

 Uczniowie uzyskali wiedzę przekazaną przez prowadzącego spotkania Prezesa LGD Razem dla RadomkiCezary Nowek w oparciu o opracowaną przez prowadzącego prezentację, a wśród niej m.in. informacje dotyczące:

– budowania świadomości dotyczącej gospodarki odpadami w tym gospodarki o obiegu zamkniętym, oraz m.in. wskazanie możliwości zapobiegania powstawaniu odpadów tj. przybliżenie nurtu Less Waste i Zero Waste;

– edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju, dostarczanie wiedzy na temat wpływu codziennych wyborów na przyszłość naszej Planety. Decyzje, takie jak: zakupy artykułów spożywczych, ubrań, wybór środka transportu, sposób korzystania z wody i prądu, ograniczenie ilości produkowanych odpadów czy ich właściwa segregacja, to kluczowe elementy zrównoważonego rozwoju;

– uświadamianie, że poprzez zmianę nawyków i sposobu myślenia, wpływamy nie tylko na nasze otoczenie, ale także na klimat oraz przyszłość naszą i następnych pokoleń;

 Zadanie publiczne pn.„Eko nawyki – dobre praktyki w Dolinie Radomki” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

logotypy prow

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content