finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Zrealizowane projekty

VII Spotkania z folklorem im. Stanisława Stępniaka

VII Spotkania z folklorem im. Stanisława Stępniaka

Projekt realizowany w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki”, działanie: Małe Projekty

Wnioskodawca: Dom Kultury w Wieniawie

Celem przeglądu jest popularyzacja twórczości ludowej oraz podtrzymywanie pamięci lokalnego muzyka ludowego pana Stanisława Stępniaka, długoletniego mieszkańca gminy Wieniawa, który od najmłodszych lat był niewidomy. Jednak jego niezwykle zdolności muzyczne pozwoliły mu na stworzenie wielu polek, mazurków, oberków i walczyków.

Impreza która odbyła się już po raz siódmy – ma już swoich stałych sympatyków, którzy rokrocznie w trzecią niedzielę lipca pojawiają się w Wieniawie. W spotkaniach z folklorem uczestniczą kapele i instrumentaliści z powiatu przysuskiego, szydłowieckiego, radomskiego i opoczyńskiego. W tym roku wystąpiła rekordowa ilość 18 kapel i 17 solistów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: kapel ludowych z udziałem instrumentalistów, harmonia polska pedałowa i rozciągana, akordeon i skrzypce, bęben i bębenek oraz w kategorii instrumentalistów – solistów, harmonia, akordeon i skrzypce. Rywalizowali ze sobą też tancerze w konkursie tańca ludowego, w którym wystąpić mógł każdy uczestnik wydarzenia. Oprócz wspomnianych zwycięzców wyróżnienia otrzymali – Stanisław Posiadły ze Zwolenia oraz Adam Tarnowski z Janiszew. W kategorii kapel wyróżniono Kapelę Jana Wochniaka z Wieniawy i Kapelę Wlazłów z Kłudna.

Na zakończenie wydarzenia zaprezentował się zespół folk-rockowy – The Ukrainian Folk. Grupa ta powstała w 1990 roku we Lwowie i cieszy się dużą popularnością nie tylko w naszym kraju. Wydarzenie „VII spotkań z folklorem im. Stanisława Stępniaka” współfinansowane zostało ze środków Unii Europejskiej dla Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach naboru wniosków dla działania „Małe Projekty” realizowanego przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content