finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Zrealizowane projekty

Jedlińskie Zapusty

Projekt realizowany w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki”, działanie: Małe Projekty

Wnioskodawca: Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku

plakat_sciecie

Ścięcie Śmierci czyli Kusaki – to jedyny tego rodzaju obrzęd w Polsce. Odbywa się rokrocznie w ostatnie dni karnawału. Zgodnie z legendą spisaną w XIX w. przez miejscowego proboszcza Jana Kloczkowskiego dawno, dawno temu w ostatni wtorek karnawału ludność Jedlińska poruszyła wiadomość przyniesiona przez kościelnego. Twierdził, jakoby Śmierć się upiła i zgubiła kosę na okolicznych łąkach. Była więc niegroźna i nie mogła nikogo zabić. Mieszkańcy Jedlińska ruszyli na łąki i pojmali ją. Doprowadzili przed sąd, który wydał wyrok – będzie ścięta. Po pogrzebie odbyła się zabawa.

Projekt zakładał realizację widowiska Ścięcia Śmierci, które trwało 3 dni i zorganizowane zostało w ostatnie dni karnawału 2011 r. W kusą niedzielę odbył się Bal Karnawałowy podczas którego podziwiać mogliśmy m.in. popisy aktorskie w wykonaniu Wojciecha Ługowskiego oraz występ Doroty Bębenek z Krakowa z zespołem Biesiada. W poniedziałek zorganizowany został konkurs małych form teatralnych, a ich podsumowaniem był spektakl teatralny pt. „Na Dworze Yoricka” w wykonaniu absolwentów PWST w Krakowie. Najwięcej atrakcji przygotowano tradycyjnie na kusy wtorek, podczas którego odbyło się plenerowe widowisko „Ścięcie Śmierci”, któremu towarzyszyło wiele atrakcji, występy kapel ludowych oraz zespołów ABBA SHOW, BONEY M SHOW, występy zespołów młodzieżowych, kiermasz rękodzieła ludowego.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content