finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Zrealizowane projekty

VII Turniej Sołectw - Święto Plonów 2012

VII Turniej Sołectw – Święto Plonów 2012

Projekt realizowany w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki”, działanie: Małe Projekty

Wnioskodawca: Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku

Projekt polegał na zorganizowaniu VII edycji Turnieju Sołectw w Jedlińsku, która odbyła się 2 września 2012 r. Turniej przybliżył młodszym mieszkańcom tradycje związane z życiem i pracą na wsi oraz będzie propagować zdrowy styl życia. Spotkanie młodzieży, osób dorosłych oraz osób starszych będzie doskonałą okazją do integracji międzypokoleniowej. Realizacja przedsięwzięcia uatrakcyjni ofertę możliwości spędzania wolnego czasu mieszkańcom gminy Jedlińsk oraz okolicznych gmin. Działania przewidziane w turnieju wpływają na rozwój kapitału ludzkiego gdyż ludzie uczą się w nim wielu pożytecznych umiejętności: współdziałania w grupie, samodyscypliny, prezentacji, przełamią barierę wstydu, wykażą się oryginalnością pomysłów i kreatywnością.

Głównym celem Turnieju Sołectw jest integracja środowiska lokalnego, popularyzacja rekreacji wśród mieszkańców sołectw, oraz zapewnienie czynnego wypoczynki i współzawodnictwa sportowego oraz uaktywnianie samorządów wiejskich. W Turnieju udział wzięli mieszkańcy sołectw z terenu gminy Jedlińsk, którzy rywalizowali ze sobą w konkurencjach, w których większość jest związana z życiem i pracą na wsi, do których możemy zaliczyć m.in. plecenie powróseł, toczenie beli siana czy rzut podkową do celu. Poszczególne sołectwa prezentowały również programy artystyczne, a także bogato wystrojone stoiska z tradycyjnymi potrawami.

W tym roku zwycięzcą Turnieju zostało sołectwo Stare Zawady. Drugie miejsce przydało mieszkańcom Romanowa, a trzecie Wielogórze. Imprezie towarzyszyły również zabawy, konkursy, wystawa obrazów olejnych i pokaz gołębi pocztowych. Na zakończenie Turnieju odbyła się Biesiada z Mona Lisą, oraz występ zespołu Szafa Gra, który zaprezentował największe przeboje lat 70′, 80′ i 90tych.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content