finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Aktualności

„ORLEN dla Strażaków”: zdobądź grant na wyposażenie dla swojej jednostki

19.05.2023 | maj2023

Trwa nabór wniosków do programu grantowego, w ramach którego PKN ORLEN i Fundacja ORLEN od ponad 20 lat wspierają Ochotniczą oraz Państwową Straż Pożarną w zakupie niezbędnego sprzętu.

W Międzynarodowym Dniu Strażaka, który obchodzony jest 4 maja, Fundacja ORLEN ogłosiła rozpoczęcie kolejnej edycji programu grantowego „ORLEN dla Strażaków”. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że dobrze wyposażone jednostki straży pożarnej podnoszą poziom bezpieczeństwa lokalnych społeczności. Strażacy prowadzą dziś nie tylko akcje ratunkowe w przypadku pożarów. Specjalizują się m.in. w ratownictwie technicznym, chemiczno-ekologicznym, wodno-nurkowym, wysokościowym, poszukiwawczo-ratowniczym. By prowadzić te działania potrzebują specjalistycznego sprzętu. Od przeszło 20 lat w jego zakupie wspiera ich PKN ORLEN i Fundacja ORLEN – mówi Katarzyna Różycka, prezeska Fundacji ORLEN. 

Złóż wniosek do 24 lipca

W tym roku na wnioski w programie „ORLEN dla Strażaków” czekamy do 24 lipca. Należy je składać za pośrednictwem formularza on-line dostępnego pod adresem: https://darowiznyfundacja.orlen.pl/#/login. Łączna kwota przeznaczona na granty w tegorocznej edycji programu to 3 miliony złotych. 

Jednostki w kierowanych do Fundacji projektach zwracają się o pomoc w zakupie m.in. wozów pożarniczych, dronów, kamer termowizyjnych, radiostacji czy odzieży ochronnej. Przez 20 lat działania programu skorzystało z niego 2 tys. jednostek. Na program ten Fundacja ORLEN przeznaczyła łącznie ponad 22 mln zł. 

W ostatniej edycji programu „ORLEN dla Strażaków” swoje wyposażenie powiększyła m.in. jednostka OSP w Starym Brusie (woj. lubelskie), która działa od 1925 r. Brakowało jej sprzętu, który pomógł by strażakom w prowadzeniu akcji nocą. Przygotowali projekt i otrzymali grant, dzięki któremu zakupili przenośną najaśnicę i generator prądu. − Grant z programu „ORLEN dla Strażaków” to dla nas duże wsparcie, bez którego nie udałoby się nam kupić tego sprzętu – mówi Szymon Choma, naczelnik OSP Stary Brus.

Nie tylko ratownictwo

Katarzyna Różycka zwraca uwagę, że strażacy nie tylko dbają o bezpieczeństwo swoich społeczności, ale są też lokalnymi liderami. − Zajmują się edukacją dzieci i młodzieży, promocją profilaktyki zdrowotnej, organizacją zajęć sportowych czy zachowaniem dziedzictwa narodowego. Dlatego współpraca z nimi jest dla nas tak ważna – podkreśla prezeska Fundacji ORLEN.

Szczegółowe informacje – https://fundacja.orlen.pl/PL/NaszeProgramy/Strony/ORLEN-dla-Strazakow.aspx

logotypy prow

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content