finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze obszaru Doliny Radomki

 

GOSPODARSTWO OGRODNICZE
ANNY IMARKA OKRÓJ
CZŁONEK SIECI DZIEDZICTWA KULINARNEGO,
PRODUCENT PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH.

okroj

W uprawie papryki słodkiej Państwo Anna I Marek Okrój specjalizują się już od ponad 20 lat. Wiedzę na temat tego wartościowego warzywa oraz cenne doświadczenia zdobywali w gospodarstwie rodziców Anny Okrój. Uprawa papryki to ich prawdziwie rodzinny biznes. Uprawia ją brat oraz siostra, dzięki temu mogą dzielić się doświadczeniami i być na rynku bardziej konkurencyjnymi.

Początki uprawy papryki w gospodarstwie Państwa Okrój sięgają roku 1994. Uprawiają paprykę zgodnie z naturalnymi metodami produkcji, odpowiednimi dla produktu tradycyjnego naszego regionu „Papryki Przytyckiej”, a także zgodnie z certyfikatem grupowym Global GAP, co gwarantuje najwyższej jakości produkty. Obecnie warzywo to Anna i Marek Okrój uprawiają na powierzchni ponad 2 ha, w ponad 60 tunelach foliowych. Znajdą tu Państwo wyłącznie odmiany papryki holenderskiej z oryginalnych nasion. Daje to gwarancję jakości, ilości oraz odporności zbieranych warzyw. Odmiany uprawiane w gospodarstwie to głównie: Yekla, Salomon, Shanghaj, Murano, Trawiata oraz Sondela. Mają one grubą, mięsistą skórkę, ładną ciemnoczerwono-żółtą barwę i są wyjątkowo soczyste. Papryka świetnie nadaje się zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i do przetwórstwa. Największym zagłębiem upraw papryki w Polsce jest właśnie region radomski, charakteryzujący się korzystnymi warunkami dla roślin ciepłolubnych. Papryka z Gospodarstwa Ogrodniczego Państwa Okrój często prezentowana jest na wystawach i targach – imprezach wystawienniczych realizowanych w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania „Razem dla Radomki”.

Kontakt:
GOSPOPDARSTWO OGRODNICZE
Anna i Marek Okrój
Chruślice 45
26-625 Wolanów


gospodarstwo

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content