finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Aktualności

W Bierwcach na ludowo

6.12.2019

Za nami już ósma edycja spotkania z folklorem w Bierwcach i można powiedzieć ,że na stałe ta impreza wpisała się do kalendarza ważnych i ciekawych imprez kulturalnych nie tylko w gminie Jedlińsk ale też w całym regionie.

Wydarzenie zostało zorganizowane w dniu 30 listopada 2019 r. przez Lokalną Grupę Działania Razem dla Radomki, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic oraz Publiczną Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Bierwcach.

Warto zauważyć i podkreślić coraz większe zaangażowanie społeczności lokalnej podczas przygotowań do tego wydarzenia. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie Wasza pomoc, zaangażowanie i otwarte serca -powiedziała Ewa Ofiara prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic dziękując wszystkim, którzy poczuli lokalną solidarność i odpowiedzialność za „małą ojczyznę”.

Podczas wieczoru z folklorem wystąpiły znane i lubiane zespoły śpiewacze i kapele ludowe: Kapela Lipców z Wygnanowa, Zespół Śpiewaczy Bieniędzice gm. Wolanów, Zespół Śpiewaczy Kalina z Marianowic gm. Zakrzew, Zespół Śpiewaczy Wrzosowianki gm. Przytyk, Zespół Śpiewaczy Biesiada Bierwiecka ze Sławomirem Wasilewskim na czele, Zuzanna Król była uczennica PSP w Bierwcach oraz najmłodsza uczestniczka 5 letnia Wiktoria Ofiara.

Muzyka ludowa porwała do tańca licznie zebranych na sobotnim wieczorze mieszkańców, Grono Pedagogiczne PSP w Bierwcach i przybyłych gości. Chcemy ją pielęgnować i zachować dla przyszłych pokoleń.

Po raz piąty doceniono i nagrodzono wypieki „bierwiecką babę”” zgłoszoną na konkurs . Nie tylko wygląd wykonanych ciast ,ale i smaki zachwycały jury i wszystkich zebranych, którzy mogli skosztować np. babki ziemniaczanej z nutą cytryny, czekoladowej, z żurawiną, marchewkowej i z orzechami. Sobotnie spotkanie służyło dobrej zabawie i integracji środowiska lokalnego, zespołów śpiewaczych i kapel ludowych powiatu radomskiego.

Wydarzenie współfinansowane jest przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wspieranie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Ewa Ofiara -prezes SRWBiO

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content