finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Aktualności

Taneczne Skrzynno. Relacja z potańcówki na małym podwórku.

24.09.2019

Skrzynno było ostatnim przystankiem na mapie organizowanych przez nas w okresie wakacyjnym – Potańcówek na małych podwórkach. Inicjatywa ta miała na celu przypomnienie o przepięknej tradycji organizacji zabaw na dechach w małych miejscowościach.

Nie inaczej było też w ostatnią sobotę (21.09.2019 r.), gdzie odwiedziliśmy Lokalne Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna – gospodarza wydarzenia. Zgodnie z „tradycją” za scenę posłużyła rolnicza naczepa, na które występowali muzycy, zachęcając tancerzy do zabawy przy mazurkach czy oberkach.

Pomimo niskiej temperatury, mieszkańcy bawili się na „dechach” do późnych godzin wieczornych. Przed publicznością zaprezentowały się zespoły śpiewacze Lokalnego Stowarzyszenia Kobiet ze Skrzynna, zespół folklorystyczny Wieniawa oraz kapele: Adama Tarnowskiego i Braci Pańczaków, Jana Wochniaka oraz Andrzeja Mandeckiego. Mieszkanki Skrzynna przygotowały też to co najlepsze i najsmaczniejsze – pierogi, chleb ze smalcem, barszcz czerwony, żurek, liczne ciasta i inne przepyszne specjały.

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” dziękuję za pomoc w organizacji wydarzenia Gminie Wieniawa, Gminnemu Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie, członkiniom Lokalnego Stowarzyszenia Kobiet ze Skrzynna i mieszkańcom Skrzynna. Wydarzenie zorganizowane zostało przez LGD „Razem dla Radomki” w ramach zadania publicznego pn. „Etno.Radomskie – Kultura na Małych Podwórkach”, dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content