Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13353506


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

30.01.2019 r.

Prezentujemy Lokalne Inicjatywy zrealizowane w ramach projektu LGD Skuteczni Menadżerowie Społeczni: Razem dla Skrzyńska

Stowarzyszenie „Razem dla Skrzyńska” w 2018 roku zrealizowało projekt pn. Świąteczne obcowanie z kulturą, na którego realizację otrzymało wsparcie w kwocie 850,00 zł przekazanego przez LGD „Razem dla Radomki” dla projektu „Skuteczni Menadżerowie Społeczni” dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2018.

Celem projektu była aktywizacja mieszkańców do organizowania imprez o charakterze kulturalnym i czynnego w nich uczestnictwa. Mieszkańcy Skrzyńska pozytywnie ocenili zaproponowane przez Stowarzyszenia działania . Podjęte działania tj. wizyta w muzeum , warsztaty robienia ozdób świątecznych i koncert spotkały się z wielkim zainteresowaniem. Spotkanie z tzw. „żywą muzyką” (koncert), wystawa w muzeum (zdjęcia, eksponaty i historia Szkoły im. Ludwika Skowyry w Przysusze , którą w wielu przypadkach ukończyli członkowie stowarzyszenia lub ich bliscy , stanowiły doskonały pretekst do rozmów i wspomnień o nauczycielach, którzy już odeszli a wywarli wpływ na historię i działania w zakresie oświaty na naszym terenie.

Dnia 21.11. 2018r. w ramach współpracy Stowarzyszenia z Muzeum Wsi Radomskiej Oddział w Przysusze im. Oskara Kolberga uczestnicy projektu mogli zobaczyć nieodpłatnie wystawę poświęconą 100 leciu istnienia Zespołu Szkól im. Ludwika Skowyry w Przysusze. Uczestnicy mogli zapoznać się z historią szkoły, zobaczyć, dokumenty i zdjęcia obrazujące na przestrzeni stulecia rozwój zasobów lokalowych oraz osiągniecia uczniów zarówno w nauce jak i sporcie. Przybliżone zostały sylwetki założyciela szkoły Ludwika Skowyry, nauczycieli, kolejnych dyrektorów placówki oraz najsłynniejszych absolwentów szkoły m.in. ministra transportów okresu międzywojennego Zygmunta Moskwy. Zostaliśmy oprowadzeni przez autorkę wystawy p. dr. A. Zarychtę-Wójcicką (wystawę można oglądać tylko do końca 2018r).

Dnia 26.11. 2018 r. Pani animator kultury Dagmara Woźniak nauczyła nas wykonania ozdób i stroików świątecznych, które ozdobią stoły podczas spotkania opłatkowego, które zostanie zorganizowane już po raz kolejny przez Stowarzyszenie w dniu 18.12. dla osób starszych i samotnych z miejscowości. Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem wzięło w nich udział 29 osoby (dzieci, osoby dorosłe i starsze)

Dnia 08.12.2018 r. obył się Koncert kolęd i pastorałek, w którym wystąpili muzycy z Domu Kultury w Przysusze prezentując repertuar o tematyce świątecznej (trzech muzyków i solistka).Wszyscy uczestnicy koncertu mogli skosztować pysznych ciast upieczonych przez panie ze Stowarzyszenia oraz napić się czegoś ciepłego.

Informacja: Stowarzyszenie „Razem dla Skrzyńska”

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.