Muzeum im. W. Gombrowicza
Dni Kolbergowskie
Zderzenie pokoleń
Salceson Wizytowy
Aktualności
Zapraszamy na szkolenia Akademii NGO do Wolanowa
Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” wspólnie z Urzędem Gminy Wolanów serdecznie zapraszają wszystkie zainteresowane osoby, przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, instytucji kultury, pracowników samorządowych na cykl spotkań warsztatowych w ramach Akademii Animatorów NGO, które zorganizowane zostaną w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Wolanowie. Pierwsze spotkania z zakresu warsztatów pisania i przygotowania wniosków, z uwagi na ogłoszone i trwające konkursy przeprowadzone będą w dniu 6 grudnia 2018 r. o godzinie 13.30. Dzień później odbędzie się spotkanie z zakresu Skuteczne NGO. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.
Cykl realizowanych warsztatów obejmie następujące zakresy tematyczne:
- Zarządzanie i administracja w organizacji pozarządowe i grupie nieformalnej ( w tym cyklu przedstawione zostaną podstawy prawne funkcjonowania organizacji pozarządowych, poznanie zasad współpracy ze strategicznymi grupami otoczenia organizacji pozarządowych, narzędzia zarządzania i zasady przywództwa, wykształcenie umiejętności komunikacyjnych liderów i działaczy organizacji, rozwijanie umiejętności zastosowania poznanych metod dla rozwoju organizacji, wykształcenie umiejętności komunikacyjnych liderów i działaczy organizacji, rozwijanie umiejętności zastosowania poznanych metod dla rozwoju organizacji, Zarządzanie zasobami ludzkimi w NGO)
- Skuteczne NGO(w tym cyklu działań zostaną przedstawione informacje w zakresie: podstawy prawne funkcjonowania organizacji pozarządowych, etyka w działalności społecznej, zarządzanie strategiczne, budowanie dobrze działających organizacji pozarządowych)
- Pozyskiwanie funduszy dla na inicjatywy społeczne (fundusze i programy Unii Europejskiej dla organizacji pozarządowych, pozyskiwanie darczyńców, sponsorów i wolontariuszy)
- Warsztaty pisania i przygotowania wniosków w zakresie finansowania działań organizacji pozarządowych (Główną ideą jest podzielenie się z uczestnikami praktyczną wiedzą pomocną przy planowaniu i realizacji projektów. Program warsztatów zawiera podstawowe informacje niezbędne każdej początkującej organizacji społecznej do rozpoczęcia skutecznego poszukiwania środków i efektywnego działania. Przedstawimy wszystkie elementy procesu „od pomysłu do projektu”:Czym jest projekt, program, wniosek o dotację/grant?; Definiowanie problemu i grupy odbiorców naszych działań; Określanie celów, sposobu zarządzania, zadań do wykonania i spodziewanych efektów projektu; Analiza ekonomiczno-społeczna przedsięwzięcia (określenie zasobów, partnerzy lokalni – jak zdobywać sojuszników, źródła finansowania działalności); Tworzenie harmonogramu prac i jego kontrola, podział ról; Tworzenie budżet projektu; Narzędzia bieżącej i końcowej oceny działań i efektów projektu.Ponadto Czym kierują się organizacje przyznające fundusze?; Jakie są podstawowe oczekiwania sponsorów/donatorów i jak je spełnić?; Gdzie i jak szukać potencjalnych partnerów.;Jaką formę partnerstwa wybrać; Jak prowadzić spotkania w partnerstwach; Jak definiować i rozwiązywać problemy przez i w partnerstwach).
Terminy pierwszych spotkań:
- 6 grudnia 2018 r. (czwartek) godzina 13.30 – Warsztaty pisania i przygotowania wniosków w zakresie finansowania działań organizacji pozarządowych
- 7 grudnia 2018 r. (piątek), godzina 13.30 Skuteczne NGO: Przygotowywanie organizacji do rozwoju i podstawy prawne działania organizacji pozarządowych.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach prosimy o przesłanie zgłoszenia uczestnictwa na załączonym formularzu na adres zarzad@razemdlaradomki.pl z dopiskiem Warsztaty – Akadamia – Wolanów. Dla uczestników spotkań zaplanowano ciepły posiłek oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w warsztatach. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy. Spotkania w ramach Akademii Animatorów NGO organizowane są przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w ramach projektu „Skutecznie Menadżerowie Społeczni”, dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2018.