
Muzeum im. W. Gombrowicza

Dni Kolbergowskie

Zderzenie pokoleń

Salceson Wizytowy
Aktualności
Zapraszamy na Święto Plonów Dożynki Gminy Jedlińsk

W niedzielę, 29 sierpnia, w Jedlińsku odbędzie się Święto Plonów, połączone z 15. Turniejem Sołectw. W programie dożynek zaplanowano wiele atrakcji, w tym występy zespołów muzycznych.
Wójt Gminy, Rada Gminy Jedlińsk oraz Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku zapraszają na Święto Plonów połączone z 15. Turniejem Sołectw. Gminne dożynki w Jedlińsku odbędą się 29 sierpnia. Wydarzenie rozpocznie się mszą dziękczynną o godzinie 12.
O godzinie 12 w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Andrzeja w Jedlińsku odbędzie się msza święta w podziękowaniu za tegoroczne zbiory. Tuż po niej nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na teren Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedlińsku, gdzie odbędą się główne imprezy w ramach tegorocznych dożynek.
W programie tegorocznego Święta Plonów w Jedlińsku zaplanowano między innymi występy zespołów ludowych z terenu gminy Jedlińsk. Gwiazdą wieczoru dożynek będzie Michał Wiśniewski, którego koncert rozpocznie się o godzinie 19 i potrwa do 20.30.
Na terenie Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedlińsku będzie można odwiedzić również stoiska sołectw z gminy Jedlińsk, które wezmą udział w 15. Turnieju Sołectw.
Zwieńczeniem dożynek w Jedlińsku będzie zabawa z zespołem Gama Dance, którą zaplanowano na godzinę 22.45. Dokładny program wydarzenia można znaleźć w załączonym plakacie promocyjnym.