finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Konkurs Kulinarny

 Komisja Europejska z wizytą w Stowarzyszeniu Razem dla Radomki Komisja Europejska z wizytą w Stowarzyszeniu Razem dla Radomki Komisja Europejska z wizytą w Stowarzyszeniu Razem dla Radomki

W piątek 21 czerwca Stowarzyszenie Razem dla Radomki miało przyjemność być gospodarzem wizyty studyjnej w której uczestniczyli przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz Komitetu Monitorującego Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

 

W piątek 21 czerwca Stowarzyszenie Razem dla Radomki miało przyjemność być gospodarzem wizyty studyjnej w której uczestniczyli przedstawiciele Komisji Europejskiej (Pedro Tarno – Hiszpania, Jacek Wolski i Zbigniew Fąfara) oraz Komitetu Monitorującego Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, w skład którego weszli m.in. Pani Elżbieta Milewska – Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Ministerstwa Finansów, Edmund Bożeński – Dyrektor Departamentu Koordynacji Projektów Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Jarosław Wojtowicz – V-ce Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Renata Zielińska – Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Cezary Kuśmirek – Z-ca Dyrektora Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa oraz Prof. dr inż. Marek Jerzy Gromiec – Przewodniczący Krajowej Rady Gospodarki Wodnej.

Celem spotkania z przedstawicielami Rady i Zarządu Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” była prezentacja działań i inwestycji realizowanych ze środków Unii Europejskiej, w szczególności z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – w ramach funduszy przeznaczonych na działania dla samorządów, instytucji kultury i przedsiębiorców przez naszą organizację.

Uczestnicy wizyty odwiedzili Park Historyczny Rycerzy Bogurodzicy w Taczowie, zapoznali się z możliwościami produkcji Papryki Przytyckiej w nowoczesnym gospodarstwie Pana Krzysztofa Grzyba. Odwiedzili również „Zalew w Domaniowie” oraz jeden z najnowocześniejszych obiektów wypoczynkowych na Mazowszu – Pałac Domaniowski w Konarach. Kolejnym punktem wizyty było „spotkanie z dziedzictwem kulturowym i kulinarnym”, które odbyło się w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i kultury w Zakrzewie. Spotkanie rozpoczął występ Kapeli Jana Wochniaka z Wieniawy, oraz Zespołu „Zakrzewiaki”, którzy to uczestniczyli w projektach finansowanych w ramach działania „Małe Projekty”. Po strawie duchowej przyszedł czas na degustację wielokrotnie nagradzanych w ogólnopolskich konkursach potraw tradycyjnych i regionalnych. Mogliśmy spróbować Pierogów z Bajki, produktów tradycyjnych – Salcesonu Wizytowego, Szynki Zdziechowskiej oraz pozostałych wyrobów wędliniarskich z Gospodarstwa Rolnego Państwa Pysiak ze Zdziechowa, pieczywa z Piekarni Wacyn, oraz Naturalnie Mętnego Soku – Smaczka z Doliny Radomki Pani Moniki Bankiewicz.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content