NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 11478268


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Stowarzyszenie Lokalne Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna


Stowarzyszenie Lokalne Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna

Lokalne Stowarzyszenie Kobiet w Skrzynnie powstało w marcu 2014 roku. Członkiniami stowarzyszenia są kobiety ze Skrzynna i okolicznych miejscowości. Głównym celem organizacji jest szerzenie kultury regionalnej, integracja lokalnego społeczeństwa oraz promocja dziedzictwa narodowego. Do tej pory Stowarzyszeniu udało się zorganizować piknik rodzinny, czyny społeczne, wycieczki integracyjne, imprezy okolicznościowe, uroczyste obchody świąt państwowych. Członkinie Stowarzyszenia brały także udział w licznych lokalnych uroczystościach, promując region - na dożynkach gminnych, święcie nocy świętojańskiej "Wianki", podczas wycieczek, ognisk i innych uroczystości. Wszystkie akcje organizowane przez stowarzyszenie spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności. Podczas uroczystości, w których Panie biorą udział promują polską kuchnię poprzez degustację własnoręcznie wykonanych potraw regionalnych. Członkinie proponują także rękodzieło ludowe poprzez prezentację wykonanych ręcznie haftów i koronek. Przy stowarzyszeniu działa także zespół artystyczny, który wykonuje utwory muzyczne i literackie lokalnych twórców ludowych. Wszystkie przedsięwzięcia są finansowane ze środków własnych.

Głównym motywem powstania stowarzyszenia była chęć integrowania się oraz wspólnego działania na rzecz lokalnej społeczności. Stowarzyszenie wyrosło na podwalinach Koła Gospodyń Wiejskich, które istniało w Skrzynnie przez ponad 40 lat. Działalność Koła Gospodyń w Skrzynnie zakończyła się z chwilą śmierci przewodniczącej, pod koniec lat 80-tych XX wieku. Członkinie stowarzyszenia chciały kontynuować to, co rozpoczęły ich mamy i babcie czerpiąc z bogatej tradycji przodków.

Kontakt:
Lokalne Stowarzyszenie Kobiet
Kolejowa 1a
26-432 Skrzynno
facebook.com
e-mail: lokalnestowarzyszeniekobietskrzynno@wp.pl

Zarząd:

  • Katarzyna Edyta Karwat - prezeszarządu
  • Grażyna Józefa Połczyńska - wiceprezeszarządu
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.