finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Aktualności

Jarmark Tradycji już w sobotę w Przytyku.

4.09.2023 | wrzesien2023

Stowarzyszenie LGD „Razem dla Radomki” wspólnie z Centrum Kultury i Biblioteką w Prztyku oraz Wójtem Gminy Przytyk zapraszają w najbliższą sobotę 9 września do Przytyka na Jarmark Tradycji, wydarzenie podczas którego będziemy mogli posłuchać wykonawców prezentujących muzykę folkową i tradycyjną.

Wydarzenie rozpocznie zespół BUM BUM ORKEsTAR – czyli polski zespół muzyczny prezentujący energetyczne połączenie muzyki bałkańskiej, polskiej i klezmerskiej. Po nich na potańcówkę na dechach zaproszą znakomici muzykanci z regionu radomskiego: Rodzinna Kapela Foktów, Kapela Andrzeja Paciorka oraz Henryka Gwiazdy z Mateuszem Niwińskim.

 Podczas Jarmarku Tradycji wystąpi również Młodzieżowy Zespół Ludowy „Guzowianki”, którego utwory w Internecie biją rekordy popularności. Na wydarzeniu zaprezentują się w towarzystwie orkiestry muzycznej i zaproszą nas do tańca.

 Na wydarzeniu przygotowane będą stoiska kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń na których będzie można spróbować tradycyjnych dań i potraw. Na pewno nie zabraknie tych z papryką, z której słynie gmina Przytyk. Stoiska przygotują m.in. Stowarzyszenie Wrzosowisko, Koło Gospodyń Wiejskich Dębinianki z Dębin oraz Lokalne Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna.

 A na koniec wydarzeń zapraszamy na potańcówkę przy muzyce zespołu weselnego Rewersa. Serdecznie zapraszamy. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

 Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu współpracy pn. „Kultura lokalnie. Przestrzeń inspiracji” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020″.

logotypy prow

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content