finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Spotkajmy się na imieninach u Jana Kochanowskiego

Spotkajmy  się na imieninach u Jana Kochanowskiego

Spotkajmy się na imieninach u Jana Kochanowskiego

Projekt realizowany w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki”, działanie: Małe Projekty.

Wnioskodawca: Gmina Wieniawa

24 czerwca na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbył się festyn z okazji Dnia Patrona Szkoły zorganizowany w ramach projektu „Spotkajmy się na imieninach u Jana Kochanowskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, przekazanych w ramach konkursu ogłoszonego przez LGD „Razem dla Radomki”. Beneficjentem tego działania jest Gmina Wieniawa.

Uroczystość rozpoczęła się przed pomnikiem Jana Kochanowskiego w obecności szacownych gości: Wójta Gminy W. Studzińskiego, Przewodniczącego Rady Gminy M. Korby, Sekretarza Gminy S. Górskiego, ks. dr S. Jaśkiewicza, prezesa oddziału PCK – F. Filipczaka, radnych, dyrektorów szkół i placówek kulturalno- oświatowych, rodziców, społeczności szkolnej ZSO oraz mieszkańców gminy Wieniawa.

W jej nastrój wprowadzili zebranych laureaci konkursów : recytatorskiego- A. Łochnicka i literackiego: M. Porczyński i E. Niewadzisz, którzy za pomocą zgrabnych rymów ukazali życie, twórczość Jana z Czarnolasu i jego związek z naszą gminą , lokalne walory, bogactwo kultury, a przede wszystkim pozytywne strony życia na wsi tak często niedostrzegane przez nas samych. Po przemówieniach okolicznościowych dyr. szkoły A. Malety oraz ks. S. Jaśkiewicza nastąpiła niezwykle podniosła chwila – wręczenie przez p. F. Filipczaka naszemu gimnazjum odznaki honorowej PCK.

Następnie przy dźwiękach ludowej muzyki wszyscy udali się na teren szkolnych obiektów sportowych, by uczestniczyć w dalszej części festynu. Na przybyłych, jak poinformowali prowadzący imprezę -p. M. Woźniak i gimnazjalista Sz. Tarka, czekały: występy, gry, zabawy, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, słodycze oraz poczęstunek. Jako pierwsi na scenie wystąpili uczniowie ZSO w Wieniawie. W wyszukany sposób zaprezentowali montaż literacko-poetycki obrazujący życie i dorobek twórczy Jana Kochanowskiego. Występ oraz scenografia zostały przygotowane podczas projektowych warsztatów teatralnych i plastycznych prowadzonych przez panie: H. Zawadzką, E. Teper, E. Kalita i E. Zwolską-Jencz, a o oprawę muzyczną zadbali panowie M. Kulkowski i A. Mordak. Po występie gospodarzy przyszedł czas na popisy gości – deklamacje, ludowe tańce i wesołe śpiewy w wykonaniu zespołu „Zakrzewiaki” oraz gimnazjalistek z MOS w Pogroszynie. Zaś w budynku szkoły można było obejrzeć nagrodzoną w konkursie prezentację multimedialną o Janie Kochanowskim autorstwa K. Kotura.

Niewątpliwą atrakcją , zwłaszcza dla najmłodszych, był występ teatru „Baśniowy Czarodziej”, który przeniósł zebranych w świat iluzji i magii, a kabaret „Chyba” rozbawił widzów do łez. Miłośnikom muzyki i tańca wielką frajdę sprawił zespół „Mix Band” porywając wszystkich do zabawy. Podczas wielu wspaniałych atrakcji nie mogło zabraknąć miejsca na wręczenie nagród laureatom konkursów literackiego, recytatorskiego, multimedialnego i plastycznego – przeprowadzonych wcześniej w ramach działań projektowych. Natomiast władze gminy uhonorowały nagrodami zwycięzców konkursu „Wiedzy o samorządzie lokalnym”. Równocześnie z występami artystów, w pobliżu sceny, odbywały się zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, konkursy i rozgrywki sportowe dla dzieci, młodzieży i ich rodzin. Dla zapalonych sportowców było przeciąganie liny, rzuty do celu, rowerowy tor przeszkód, mecz w dwa ognie- młodzież kontra dorośli. Specjalnie dla mam przygotowano ; wyścigi na piłkach, skoki na skakance, kręcenie kółkiem hula-hop. Tatusiowie z synami mogli popisać się strzelaniem goli do pustej bramki. Całe rodziny konkurowały w układaniu puzzli na czas, dmuchaniu balonów, rysowaniu karykatur i malowaniu twarzy. Każdy, kto chciał sprawdzić swą wiedzę o Janie Kochanowskim brał udział w quizie. Na laureatów konkursów czekały nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy festynu otrzymywali słodkie nagrody i pamiątkowe bileciki.

Roześmiane twarze dzieci, zadowolenie dorosłych ,ciepłe słowa uznania i gratulacje skierowane do organizatorów, pozwalają uznać festyn za bardzo udany i spełniający oczekiwania pomysłodawców, gdyż umożliwił on nie tylko wyborne, rodzinne, spędzenie pogodnego, czerwcowego dnia, ale głównie przybliżył mieszkańcom Gminy Wieniawa historię naszych ziem w aspekcie rodu Kochanowskich. Był wspaniałą okazją do miłych spotkań i rozmów, do niecodziennej rozrywki. Żegnając się z uczestnikami festynu dyr. szkoły A. Maleta podziękował wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę, a nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Nad przygotowaniem i przebiegiem festynu czuwał zespół organizacyjny: A. Maleta, B. Dudek, M. Kopyt, I. Kaleta, A. Orzechowska, A. Plaskota. Wartość przyznanej pomocy: 19 071,78 zł.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content