finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Aktualności

Folkowe święto w Przytyku. Za nami Muzyczny Jarmark Tradycji.

11.09.2023 | wrzesien2023

Potańcówki, wspólne śpiewy, biesiadowanie i bałkańskie tańce – to wszystko czekało na uczestników pierwszej edycji Muzycznego Jarmarku Tradycji, który w sobotę ściągnął na przytycki stadion liczną publiczność. Wydarzenie zorganizowane zostało przez LGD Razem dla Radomkii” we współpracy z Centrum Kultury i Biblioteka w Przytyku.

Harmonista Henryk Gwiazda, który tego dnia wystąpił z gościnnym udziałem Agnieszki i Mateusza Niwińskich otworzył swoim występem nasze wydarzenie, porywając do tańca przytycką publiczność. Następnie na scenie mogliśmy posłuchać energetycznej muzyki prezentowanej przez BUM BUM ORKeSTAR – czyli zespół który zaprezentował połączenie różnych styli, od muzyki bałkańskiej, polskiej po klezmerską. Ich koncert to była prawdziwa wybuchowa mieszanka muzyczna, która potrafiła pozytywnie zaskoczyć każdego uczestnika ich koncertu. Wielkie brawa dla naszych warszawskich gości!

Kolejno na scenie zaprezentowały się kapele z przytyckich stron. oberki, mazury, fokstroty wygrywały Rodzinna Kapela Foktów oraz Kapela Andrzeja Paciorka z Oblasu, który wystąpił w towarzystwie muzyków z Marianowic. A po nich na scenie ze świetnym koncertem zaprezentował się zespół Guzowianki przedstawiając to co w polskiej muzyce ludowej, w polskim folkorze najpiękniejsze. To był wyjątkowy koncert który porwał do wspólnych śpiewów i tańca gości wydarzenia. Zakończenie wydarzenia było przygotowane biesiadnie – a to za sprawą weselnej zabawy, do której przygrywał zespół Rewers.

Na wydarzeniu przygotowane zostały również stoiska kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń na których można było spróbować tradycyjnych dań i potraw. O paprykowane dania zadbały panie ze Stowarzyszenie Wrzosowisko Wrzosowisko. Swoje specjały przygotowały też zaprzyjaźnione organizacje – Koło Gospodyń Wiejskich Dębinianki oraz Lokalne Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna.

Wydarzenie realizowane było w ramach projektu współpracy dlatego udział wzięli w nim również nasi partnerzy z innych lokalnych grup działaniach: Pani Iwona Sałek – Prezes LGD „Dziedzictwo i Rozwój” oraz Pani Iwona Bieńkowska – Prezes „LGD Razem dla Radomki”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, wystawcom i przede wszystkim Centrum Kultury i Bibliotece w Przytyku za nieoceniona pomoc przy organizacji wydarzenia.

Wydarzenie organizowane było w ramach projektu współpracy pn. „Kultura lokalnie. Przestrzeń inspiracji” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020″.

logotypy prow

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content