![atrakcje regionu](https://razemdlaradomki.pl/wp-content/uploads/2021/11/atrakcje.jpg)
Muzeum im. W. Gombrowicza
![nasze inicjatywy](https://razemdlaradomki.pl/wp-content/uploads/2021/11/inicjatywy.jpg)
Dni Kolbergowskie
![PROJEKTY LGD](https://razemdlaradomki.pl/wp-content/uploads/2022/08/image.png)
Zderzenie pokoleń
![PROJEKTY LGD](https://razemdlaradomki.pl/wp-content/uploads/2021/11/produkty.jpg)
Salceson Wizytowy
Zrealizowane projekty
Edukacja teatralna i promocja twórczości dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławnie
Wnioskodawca: Gmina Wolanów
Projekt realizowany w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki”, działanie: Małe projekty.
Gmina Wolanów w okresie od marca 2011 r. do czerwca 2011 r. realizowała projekt pt. „Edukacja teatralna i promocja twórczości dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławnie” którego celem było propagowanie walorów historycznych gminy, promocja lokalnej twórczości dzieci i integracja środowisk przez wspólne działanie dzieci, rodziców i szkoły. Ważnym aspektem było również rozwijanie kulturalnych i artystycznych zainteresowań dzieci ze Sławna, zapoznanie ich z historią i kulturą miejscowości w której mieszkają oraz budowanie więzi emocjonalnych oraz poczucia przynależności do ich miejsca pochodzenia, a także promowanie twórczości dzieci i integracja środowiska poprzez przygotowanie spektaklu teatralnego przez dzieci i rodziców.
Uczestnikami projektu była grupa 45 dzieci, uczniów klas IV-VI ze szkoły Podstawowej w Sławnie oraz ich rodzice. Młodzież szkolna uczestniczyła w zajęciach teatralnych (obejmujących 50 godzin), które odbywały się 2 razy w tygodniu w wymiarze 3 godzin zajęć aktorskich i 3 godzin zajęć muzycznych. Odwiedziła również Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie oraz Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Podczas wizyt w teatrach dzieci poznały nie tylko pracę aktorów na scenie. Miały okazję uczestniczyć w próbach, poznać pracę scenografa, choreografa, charakteryzatora. Zakupione zostały kostiumy dla aktorów, elementy dekoracyjne i sceniczne. Finałem projektu była organizacja imprezy szkolnej „Stąd jesteśmy” odbywająca się wg autorskiego scenariusza nauczycieli na temat historii, zwyczajów i tradycji regionu oraz walorów przyrodniczych.