finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze obszaru Doliny Radomki

Zapraszamy Państwa do Doliny Radomki – malowniczego i bogatego kulinarnie obszaru Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” – by zaprezentować Członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze.

W promowaniu smaków potraw przygotowywanych z naturalnych surowców, według tradycyjnych receptur, które przyciągają do małych miejscowości coraz więcej konsumentów poszukujących zdrowej żywności prezentujemy przedsiębiorców, rolników, Członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego naszego subregionu. Zwiększone wykorzystanie i produkcja żywności regionalnej generuje rozwój małych firm. Wszystko to ma wpływ na turystykę, ochronę środowiska, zatrudnienie i zdrowie.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” wspiera takie działania m.in. poprzez realizację projektów współfinansowanych ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego „Promowanie idei Sieci dziedzictwa Kulinarnego Obszaru Południowego Mazowsza” czy poprzez tworzenie szlaków kulinarnych jak Szlak Kulinarny Doliny Radomki, czy Szlak Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Doliny Radomki.

siec europejskaIdea Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego powstała w szwedzkiej Skanii i na duńskiej wyspie Bornholm w 1995. Inicjatywa szybko spotkała się z dużym zainteresowaniem wielu regionów europejskich, które dbają o to, aby zaoferować mieszkańcom oraz turystom wyborną w smaku, wyjątkową regionalną żywność. Członkami Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, są regiony różnych krajów zrzeszające dziesiątki przedsiębiorców z Danii, Szwecji, Norwegii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Polski. Obecnie do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego należy 45 regionów i 1524 podmioty z różnych krajów Europy, w których z kolei działają regionalne sieci zrzeszające: producentów i przetwórców produktów rolno-spożywczych, gospodarstwa agroturystyczne, restauracje i hotele.

siec kulinarna mazowszeSieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze jest członkiem ogólnoeuropejskiej sieci, w której znajdziemy tradycyjne przetwory, lokalne produkty oraz unikalne dla danego regionu dania. Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze zaprasza:

  • gospodarstwa agroturystyczne,
  • pasieki,
  • zakłady przetwórstwa żywności,
  • restauracje i kawiarnie,
  • sklepy,
  • które pod szyldem Kulinarne Dziedzictwo Mazowsze będą oferować wysokiej klasy produkty i dania.

Przynależność do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego daje prawo do używania logo Sieci (z nazwą danego regionu), który podkreśla związek podmiotów z tym właśnie regionem, ustalonych kryteriów uczestnictwa dla przedsiębiorstw, wspólnego marketingu i wspieranie przedsięwzięć na szczeblu regionalnym i europejskim. Efektem działań podjętych przez Departament Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego jest poprawa dostępności lokalnych i regionalnych specjalności, tak, aby mieszkańcy województwa oraz odwiedzający turyści mogli cieszyć się niepowtarzalną kulturą kulinarną Mazowsza. Dodatkową korzyścią wynikającą z uczestnictwa w Sieci jest zapewnienie zintegrowanej promocji w mediach, internecie m.in. poprzez umieszczenie na liście członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, która publikowana jest na stronie internetowej Samorządu Województwa Mazowieckiego, oraz dodanie do internetowej bazy podmiotów należących do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, a także promocja w mediach społecznościowych. Istotną rolę w promowaniu firm zrzeszonych w Sieci odgrywają przedsięwzięcia organizowane przez samorząd województwa. Szereg wydarzeń związanych z obszarami wiejskimi, zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju, sprzyja prezentacji regionalnego dziedzictwa kulinarnego.

Zapraszamy do wspólnego odwiedzenia producentów wędlin, soków, miodów, wina, przetworów. Do restauracji gdzie serwują pyszną świeżo odłowioną rybę, czy też stek z wołowiny od lokalnego producenta lub na wyśmienity krem pomidorowo – paprykowy oparty na bazie produktu tradycyjnego Papryki Przytyckiej.

Członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze obszaru Doliny Radomki

GOSPODARSTWO ROLNE ELŻBIETA I WOJCIECH PYSIAK

GOSPODARSTWO ROLNE ELŻBIETA I WOJCIECH PYSIAK

GOSPODARSTWO OGRODNICZE ANNY I MARKA OKRÓJ

GOSPODARSTWO OGRODNICZE ANNY I MARKA OKRÓJ

PASIEKA MURAWSCY

PASIEKA MURAWSCY

GOSPODARSTWO SADOWNICZE MONIKA I TOMASZ BANKIEWICZ

GOSPODARSTWO SADOWNICZE MONIKA I TOMASZ BANKIEWICZ

CAMELOT CATERING ELŻBIETA BIEŃ

CAMELOT CATERING ELŻBIETA BIEŃ

MOTEL SIELANKA WANDA I ANDRZEJ FURMAŃCZYK

MOTEL SIELANKA WANDA I ANDRZEJ FURMAŃCZYK

HOTEL KARO

HOTEL KARO

PAŁAC DOMANIOWSKI

PAŁAC DOMANIOWSKI

KROKUS PRZETWÓRNIA OWOCÓW I WARZYW

KROKUS PRZETWÓRNIA OWOCÓW I WARZYW

PIEKARNIA FOGIEL&FOGIEL

PIEKARNIA FOGIEL&FOGIEL

PIEKARNIA WACYN

PIEKARNIA WACYN

PASIEKA POD GRUSZAMI

PASIEKA POD GRUSZAMI

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content