finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Biuletyn informacyjny Stowarzyszenia

Zachęcamy Państwa do lektury Biuletynu Informacyjnego Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”. Celem naszej publikacji jest przekazanie najważniejszych informacji dotyczących działań realizowanych przez Stowarzyszenie, oraz wydarzeń i inicjatyw związanych z rozwojem naszych „Małych Ojczyzn”.

Biuletyn 2012

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 33 (12/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 11 MB)

W numerze: LGD „Razem dla Radomki” jako jedni z najlepszych w Polsce; LGD „Razem dla Radomki” otrzymała kolejne środki na aktywizację i rozwój obszarów wiejskich; Zakończenie projektu „E-learning – skutecznym narzędziem rozwoju III sektora na wsiach”; Najlepsze prace w konkursie prac licencjackich, magisterskich i doktorskich wybrane; Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Razem dla Radomki – 10.12. 2012 r. – Przysucha; Razem dla Radomki na I Forum Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza; Jesień z książką oraz seniorzy w Akcji w Jedlińsku; Wigilia w Wolanowie; Historia naszych gmin: Gmina Przysucha

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 32 (11/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 17,2 MB)

W numerze: Przypominamy o bezpłatnych szkolenia e-learningowych; Walne zebranie członków Stowarzyszenia „Razem dla Radomki; Andrzejki folkowe we Wrzosie; Warsztaty etnograficzne i konkurs w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze; Zapraszamy na nowe wystawy historyczne w zakrzewie; Historia naszych gmin…

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 31 (10/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 9,11 MB)

W numerze: PRZYPOMINAMY!! TRWAJĄ NABORY WNIOSKÓW W RAMCH DZIAŁANIA OSI 4 LEADER!! TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW UPŁYWA 9 LISTOPADA!!; E-LEARNING SKUTECZNYM NARZĘDZIEM ROZWOJU III SEKTORA NA WSIACH; Panel Gombrowiczowski; A to był Gombrowicz; Podróż sentymentalna do przedwojennej szkolnej ławy. Nowa wystawa w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze; Sąsiedzkie spotkanie w Jedlance; Wycieczka po gminie Wolanów.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 30 (09/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 12,3 MB)

W numerze: NABORY WNIOSKÓW W RAMCH DZIAŁANIA OSI 4 LEADER; E-LEARNING SKUTECZNYM NARZĘDZIEM ROZWOJU III SEKTORA NA WSIACH; Na Ludowo w Bierwcach; Wolanianki na międzynarodowym przeglądzie folkloru w Jabłkowie; Święto Plonów VII Turniej Sołectw w Jedlińsku; Rodzinnie w Wolanowie – Relacja z Festynu Rodzinnego w Wolanowie; Wycieczka po Wolanowie. Rowerowa wycieczka po gminie Wolanów. Część 1; Konkurs LGD Razem dla Radomki na najlepszą pracę licencjacką, magisterską i doktorską.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 29 (08/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 17,0 MB)

W 29 numerze przedstawiamy informację o nowym projekcie LGD – szkoleniach e-learningowych skierowanych od organizacji pozarządowych z powiatu radomskiego, przysuskiego i zwoleńskiego. Opowiemy o zawartym Porozumieniu Paprykowy Szlak. Sierpień – to miesiąc podsumowań, wydarzeń kulturowych, imprez gminnych, dożynek – stąd też nie zabraknie relacji z wydarzeń w których aktywnie współuczestniczymy, jak również i z tych które organizujemy. W naszym informatorze przedstawiamy także sylwetkę Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Jedlanka – Perspektywy, oraz bardzo wyjątkowy produkt lokalny – naturalnie mętny sok jabłkowy – Smaczek z Doliny Radomki.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 28 (07/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 17,3 MB)

W 28 numerze przedstawimy informacje o Salcesonie Wizytowym – kolejnym produkcie z terenu naszych gmin, którym dzięki staraniom i przygotowaniu dokumentacji przez Stowarzyszenie został pozytywnie zaopiniowany i wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Z uwagi że sierpień – jest miesiącem Święta Paprykowego – nie zabraknie krótkiej historii i zaproszenia na Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku, które odbędą się już 19 sierpnia! W numerze odnajdą Państwo nowy dział, w którym co miesiąc będziemy przedstawiać sylwetki organizacji pozarządowych. Oczywiście to nie wszystkie artykuły dlatego gorąco zachęcamy do lektury!

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 27 (06/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 8.10 MB)

W numerze: Rozmowa z Panią Zofią Maj – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zakrzewie; Dni Kolbergowskie – Impreza promocyjna Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”; Nazewnicza historia Wolanowa; Rycerze Bogurodzicy ponownie zawitali do Taczowa; E-learning – skutecznym narzędziem rozwoju III sektora na wsiach. Nowy projekt Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki”; Walne zebranie Członków Stowarzyszenia Razem dla Radomki; Spotkanie po latach – Jubileusz 80-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 26 (05/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 11.6 MB)

W numerze: Wizyta studyjna Lokalnej Grupy Działania Razem Ku Lepszej Przyszłości; Mazowieckie Partnerstwo na rzecz Adaptacyjności. Konferencja informacyjna o projekcie w Przysusze; Dni Przysuchy, Dni Kolbergowskie 2012, 02.06.2012 r. – 03.06.2012 r.; Rozmowa z Jerzym Kwaśniewskim; Nie-zwykła Noc Muzeów we Wsoli i w Przysusze; Rowerowy Zlot Gwieździsty w Domaniowie – 22 czerwca 2012 r.; „Opowiedz mi Twoją historię” wieczornica w PSP w Bierwcach; Katyński Dąb Pamięci w szkole w Bierwcach ? dwa lat później; Otwarcie Gminnego Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie; Zakrzewska Ziemia.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 25 (04/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 8.34 MB)

W numerze: Konkurs LGD „Razem dla Radomki” na najlepszą pracę licencjacką, magisterską i doktorancką; Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” na Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej Agrotravel; Konferencja promująca projekt Mazowieckie partnerstwo na rzecz współpracy, adapcyjności i innowacji – 14 maja 2012r. – Dom Kultury w Przysusze; Przemysł dla dzieci – kolejna inicjatywa LGD „Razem dla Radomki” skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich; Maria Skłodowska Curie w przytyckim gimnazjum; Entuzjastki etnografii – kobiety w kręgu przyjaciół i współpracowników Oskara Kolberga; Konkurs fotograficzny dla mieszkańców terenu LGD; Zapraszamy na Majówkę do Bierwieckiej Woli – 6 maj 2012r.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 24 (03/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 8.14 MB)

W numerze: NABORY WNIOSKÓW W RAMACH DZIAŁANIA OSI 4 LEADER; Konkurs LGD Razem dla Radomki na najlepszą pracę licencjacką, magisterską i doktorską; Mazowieckie partnerstwo na rzecz współpracy adaptacyjności i innowacji; Nagrody – Perły Powiatu Radomskiego rozdane; Jestem aktywny – będę przedsiębiorcą Konferencja kończąca realizację projektu; Wiosna, Kobieta, Miłość w Bierwcach; Wizyta Studyjna na obszarze gmin Stowarzyszenia Regionu Spisz ze Słowacji; Digital storytelling czyli cyfrowe narracje w Publicznej Szkole Podstawowej w Zakrzewie; Warsztaty Etnograficzne w Muzeum Oskara Kolberga.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 23 (02/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 16.2 MB)

W numerze: Nabór wniosków w ramach działania Osi 4 Leader; Jak napisać dobry projekt? 8 kroków do przygotowania dobrego wniosku; Ścięcie Śmierci w Jedlińsku – 19-21 luty 2012r.; Rozmowa z Panią Agnieszką Gryzek, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku, współorganizatora obrzędu Ścięcia Śmierci; Regionalny Konkurs Przedsiębiorczości. Projekt „Jestem aktywny – będę przedsiębiorcą”; Koncert uczniów szkół muzycznych z okazji 198 rocznicy urodzin Oskara Kolberga; Wstępy – Skaryszewski Jarmark Koński.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 22 (01/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 10.1 MB)

W numerze: Zapraszamy na Regionalny Konkurs Przedsiębiorczości, Inter Cross Culture – Transnarodowy Projekt Współpracy, Ścięcie śmierci – Zapraszamy na wyjątkowe widowisko do Jedlińska 19 – 21 luty 2012r., Dzień Sponsora i Przyjaciela Szkoły w Wolanowie, Turniej Kolęd w Przytyku, Muzeum im. Oskara Kolberga – Konkurs na ozdobę choinkową oraz szopkę bożonarodzeniową, Wielki bal księżniczek w Wieniawie, Historia naszych małych Gmin – Kościół w Lisowie, Andrzej Bieńkowki – poszukiwacz zaginionej muzyki.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content