finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Aktualności

Biuletyn LGD Razem dla Radomki poświęcony realizacji projektu: Aktywne i Skuteczne Mazowieckie Organizacje Pozarządowe.

12.03.2024 | marzec2024

Aktywne i skuteczne mazowieckie organizacje pozarządowe – to projekt realizowany w drugiej połowie 2023 roku przez Stowarzyszenie LGD „Razem dla Radomki”. Zadanie publiczne dofinansowane zostało ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Dzięki realizacji projektu udało nam się przeszkolić 153 osoby, a w projekcie we wszystkich działaniach udział wzięło 180 osób. Dzięki temu mogliśmy przyczynić się do osiągnięcia naszych celów, polegających na wzmocnieniu i budowie silnego społeczeństwa obywatelskiego, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.

Dzięki jego realizacji przyczyniliśmy się do budowy silnego, aktywnego sektora społeczeństwa obywatelskiego, rozwoju sektora org. pozarządowych i grup nieformalnych – poprzez zwiększenie liczby osób, lokalnych menadżerów społecznych – lokalnych liderów, którzy dzięki udziałowi w projekcie i oferowanym przez nie warsztatach i szkoleniach. W projekcie zorganizowano zajęcia skierowane do najmłodszych mieszkańców woj. Mazowieckiego – czyli dzieci i młodzieży – uczniów szkół podstawowych, którym zaoferowano zajęcia w ramach Szklonych Klubów Wolontariackich. Przeprowadzono 4 szkolenia w zakresie kreowania marki i wizerunku przez organizacje pozarządowe, uzupełniając je o 4 nowatorskie warsztaty warsztaty skierowanych dla organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich – lokalnych liderów, przedstawicieli instytucji kultury i samorządów, jak również spotkań on-line webinarów w zakresie inspiracji i poszukiwania pomysłów na realizację nowatorskich projektów, podstaw prawnych funkcjonowania organizacji pozarządowych oraz w zakresie prowadzenia księgowości.

Nowym działaniem w skali regionu radomskiego była organizacja 1 Mazowieckiej Giełdy Organizacji Pozarządowych, która została zorganizowana w miesiącu grudniu 2023 roku w Centrum Organizacji Pozarządowych, która była pierwszym tego typu spotkanie, w ramach którego zaprezentowano pomysły na realizację projektów, przedstawiono zakresy możliwości wsparcia finansowego dla organizacji. Spotkanie to uzupełniono o wręczenie nagród dla 6 najaktywniejszych kół gospodyń wiejskich w Konkursie Koła Gospodyń Wiejskich na Start.

A o szczegółach projektu mogą Państwo przeczytać w Biuletynie pod adresem: http://ebook.wdolinieradomki.pl/biuletyn-02-2023/

logotypy prow

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content