finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Aktualności

Apetyt na Gombrowicza 2023

7.06.2023 | czerwiec2023

W czerwcu Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza jak co roku na piknik artystyczny „Apetyt na Gombrowicza”. Tym razem smakowite, muzyczne i teatralne dania będą serwowali Anna Dereszowska, Czesław Śpiewa, Kayah oraz Piotr Kondrat. Zapraszamy 11 czerwca.

 Początek o godzinie 16.00.

W ramach tegorocznego „Apetytu na Gombrowicza” muzeum przygotowało aż trzy koncerty oraz monodram. Będą także atrakcje dla dzieci w plenerze – warsztaty plastyczne, gry, zabawy, zjeżdżalnie i inne przyjemności.

O godzinie 16.00 na scenie plenerowej w przypałacowym parku wystąpi Anna Dereszowska z koncertem „Bajki i dobranocki”. To muzyczny niezbędnik młodego widza, koncert utworów z bajek znanych wszystkim pokoleniom. „Smerfy”, „Zaczarowany ołówek”, „Pszczółka Maja”, „Koziołek Matołek”, „Delfin Um” czy „Muppet Show” – tych produkcji nie trzeba przypominać. Muzyczne utwory to nie tylko ukłon w stronę najmłodszych, bo starszych też przeniosą w krainę dzieciństwa. W czasie tego koncertu wszyscy – choć na chwilę – mogą być dziećmi. W tę dobranockową podróż zabierze uczestników pikniku Anna Dereszowska z zespołem New Art Ensemble.

O godzinie 17.15 zaprosimy do pałacu. Na scenie w „Sali polskiej” Piotr Kondrat zaprezentuje monodram „Hamlet u Gombrowicza”.

„Hamlet u Gombrowicza” to spotkanie Szekspira z Gombrowiczem. Dwa różne spojrzenia na świat i rzeczywistość. W obu przypadkach odniesieniem jest wojna i miłość oraz wartości Dekalogu. Gombrowicz w młodości nabożnie, jak sam mówił, czytał „Hamleta”, a pisząc „Ślub” w jakiś sposób odnosił się do tej sztuki.
Piotr Kondrat, który gra Hamleta od ćwierć wieku pod różnymi tytułami i na różne sposoby, ma w dorobku także wiele ról gombrowiczowskich. Ostatnio sam przetłumaczył wszystkie 154 sonety Szekspira. Właśnie sonet 66 połączy w tym spektaklu Gombrowicza z Szekspirem oraz dwa odmienne światopoglądy tych genialnych autorów.
Piotr Kondrat to aktor związany z wieloma teatrami w Polsce, ale naszej publiczności znany najbardziej z ról w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Grał w przedstawieniach Mikołaja Grabowskiego, Piotra Cieplaka, Krzysztofa Jasińskiego, Janusza Wiśniewskiego, Jana Klaty, Moniki Strzępki i Przemysława Wojcieszka. Na swoim koncie ma także role filmowe (m.in. w Komorniku, Mistrzu, Marii Curie, Syberiadzie polskiej).

O godzinie 18.00 znów przeniesiemy się na scenę plenerową na koncert Czesława Mozila i zespołu, czyli Czesław Śpiewa.

Czesław Mozil to duńsko-polski piosenkarz pochodzenia ukraińsko-polskiego, autor tekstów, kompozytor, muzyk i akordeonista, lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Za jurorem popularnego talent show stoją absolwenci Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory. „Maszynki do świerkania” z wydanej piętnaście lat temu debiutanckiej płyty tej formacji chyba nikomu przypominać nie trzeba. Ich muzyka jest wypadkową nietuzinkowych żartów i biograficznych anegdot każdego z nich. W koncertowym repertuarze Czesław Śpiewa, poza piosenkami z najnowszej płyty „#IDEOLOGIAMOZILA”, znajdą się także przeboje z poprzednich krążków, płyt „Debiut”, „Pop” czy „Księga Emigrantów”. Muzycy zabiorą swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Całość tego mistrzowskiego, muzycznego dania okrasza przewrotna konferansjerka Czesława Mozila, utrzymana w tonie bezpretensjonalnego stand-upu.

Na zakończenie, o godzinie 19.45, także na scenie w parku, zabrzmią najlepsze tanga polskie okresu międzywojennego oraz tanga świata w wykonaniu Kayah i Gang Tango.

 

W programie między innymi „Ostatnia niedziela”, „W małym kinie”, „Tabakiera”, „Tango Milonga”, „La Cumparsita”, „Oblivion”, „Libertango”, „Volver” – czyli kompozycje Władysława Szpilmana, Jerzego Petersburskiego, Seweryna Krajewskiego, Kayah, Gerarda Matosa Rodrigueza, Astora Piazzolli, Carlosa Gardela.

To niezwykła podróż po świecie opowiedziana żywiołową muzyką, pełna namiętności i wirtuozerii.
Wstęp wolny.

 

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Fundacją Instytut Gombrowiczowski. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

 

logotypy prow

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content