NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 8898517


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Zrealizowane projekty


Życie jest sztuką

Życie jest sztuką

Projekt realizowany w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania "Razem dla Radomki", działanie: Małe Projekty

Wnioskodawca: Gmina Wieniawa

"Życie jest sztuką" to tytuł projektu realizowanego przez Gminę Wieniawa w ramach działania "Małe Projekty", który uzyskał wsparcie w ramach naboru wniosków prowadzonych przez Lokalną Grupę Działania "Razem dla Radomki" dla działań osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Projekt " Życie jest sztuką" polegał na realizacji warsztatów plastycznych i teatralnych. Obejmował grupę młodzieży z klas I i II Publicznego Gimnazjum w Wieniawie. Zajęcia odbywały się dwie godziny w tygodniu ( piątek). Na warsztatach teatralnych pod okiem trenera powstały dwa przedstawienia teatralne" Opowieść wigilijna" i " Balladyna", które zostały zaprezentowane przed społecznością szkolną i rodzicami w czasie ważnych uroczystości dla całej gminy( Zabawa choinkowa i Spotkania Teatralne). W późniejszym czasie uczniowie na zajęciach poznawali również obyczaje ludowe ,tradycje, najpiękniejsze piosenki ludowe z naszego regionu, wiersze poetki ludowej Heleny Mordak. Na warsztatach plastycznych młodzież miała możliwość zaznajomienia się z nowymi technikami malarskimi, fotograficznymi. Robiła zdjęcia przedstawiające piękno naszego regionu, które posłużyły jako wzór do malowania obrazów olejnych. Pod opieką trenera uczniowie wykonywali też dekorację i kostiumy do przedstawień.

W ramach projektu zorganizowane były dwie wycieczki: rowerowa - śladami najbardziej urokliwych zakątków rzeki Radomki i druga do Warszawy. Tam uczniowie zwiedzili Muzeum Narodowe , uczestniczyli w dwóch lekcjach muzealnych- " poświęconej Janowi Matejce i warsztatom w Muzeum Etnograficznym( dekorowanie pisanek). Wieczorem uczniowie obejrzeli sztukę w Teatrze Narodowym pt. " Balladyna". Na zakończenie projektu gimnazjaliści próbowali swoich sił w dwóch konkursach : plastycznym i wokalno-recytatorskim. Najbardziej wyróżniający się otrzymali atrakcyjne nagrody.

Życie jest sztuką Życie jest sztuką Życie jest sztuką
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.