NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 8898764


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Zrealizowane projekty


Prowincja Gombrowicz

Prowincja Gombrowicz

Projekt realizowany w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania "Razem dla Radomki", działanie: Małe Projekty

Wnioskodawca: Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, Oddział Muzeum Literatury w Warszawie.

"Prowincja Gombrowicz" to cykl spotkań z twórcami literatury, którzy żyjąc, pracując i tworząc poza geograficznym lub instytucjonalnym centrum, są ważnymi postaciami polskiego życia literackiego i intelektualnego.

Miejscem realizacji spotkań było Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Cykl miał na celu przede wszystkim ułatwić dostęp do ważnych zjawisk i postaci kultury oraz poszerzyć kompetencje i wiedzę uczestników poprzez możliwość spotkania i rozmowy z ważnymi twórcami literatury i inspirowanej literaturą muzyki. Jego zamiarem była również aktywizacja mieszkańców gminy Jedlińsk i okolicznych gmin, zachęta do uczestnictwa w kulturze dzięki zaproszeniu do Wsoli twórców znanych i uznanych (m.in. Olgę Tokarczuk, Andrzeja Stasiuka, Stefan Chwin, Inga Iwasiów).

W ramach projektu zorganizowane zostały spotkania z twórcami, w każdym z nich uczestniczyło dwóch pisarzy, zorganizowany został również koncert - wystąpił zespół "Pustki". Tematyka spotkań to m.in. tworzenie literatury o prowincji i na prowincji, co dla uczestników miało stanowić okazję do uświadomienia sobie, iż ważne zjawiska kultury nie są wyłączną domeną dużych ośrodków kulturalnych, ale mogą powstawać wszędzie tam, gdzie żyją twórczy ludzie.

Uczestnicy wydarzeń organizowanych w ramach "Prowincji Gombrowicz" będą mieli możliwość zwiedzenia jedynego na świecie muzeum pisarza, poznania ciekawej historii tego miejsca oraz obejrzenia pamiątek po Witoldzie Gombrowiczu. Realizację działań podsumowują obszerne reportaże, które emitowane były na łamach Telewizji Dami, w paśmie wspólnym sieci Vectra - co dało możliwość potencjalnego dotarcia do blisko dwóch milionów odbiorców w całym kraju.

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.