Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13739218


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Lokalni Liderzy


Tadeusz Tomasik

Tadeusz Tomasik
Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha, Wiceprzewodniczący Rady Stowarzyszenia "Razem dla Radomki"

Tadeusz Tomasik jest burmistrzem Gminy i Miasta Przysuchy. Swój urząd piastuje nieprzerwanie od 1998 roku. Wcześniej w latach 1983 - 1990 był naczelnikiem gminy, a w latach 1990-1991 pełnił również funkcję burmistrza Przysuchy. Jest też radnym powiatu przysuskiego oraz członkiem Rady Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" oraz Związku Gmin Radomka. Absolwent Politechniki Świętokrzyskiej.

Burmistrz Przysuchy może pochwalić się inwestycjami które zrealizował przez ostatnie lata na rzecz swojej "małej ojczyzny". Warto nadmienić, iż w ostatnich 3 latach w Gminie udało się zrealizować wiele strategicznych projektów, na które uzyskano ponad 12 milionów złotych dotacji z Unii Europejskiej.

Dzięki funduszom powstały nowe drogi i chodniki w miejscowościach: Skrzyńsko, Zbożenna, Dębiny, Zawada, Wistka, Smogorzów. Zmodernizowane zostały również liczne ulice w Przysusze w tym m.in.: Targowa, Klonowa, Sikorskiego, Staszica, Cicha, Szkolna, Madeja i Partyzantów. Za otrzymane środki z UE wybudowano kompleks boisk przy Publicznej Szkole Podstawowej numer 1 w Przysusze oraz przy miejscowym gimnazjum oraz wyremontowano wiejskie świetlice.

Gminne inwestycje przeprowadzone w ostatnim roku przez Burmistrza to także budowa kanalizacji. Takie pracę były i są przeprowadzane w Skrzyńsku, Lipnie i Przysusze. Wybudowano również 204 przydomowe oczyszczalnie ścieków w miejscowościach Janików, Gliniec, Krajów, Wistka, Dębiny, Beźnik, Gaj i Wola Więcierzowa.

Tadeusz Tomasik wspiera również liczne inwestycje kulturalne. Gruntownemu remontowi został poddany budynek Domu Kultury, wybudowano również muszlę koncertową, która jest miejscem wielu licznym imprez kulturalnych, w tym Dni Kolbergowskich, jednej z największym imprez poświęconym.

Poza wspomnianymi inwestycjami, wykonano również wiele prac remontowych i modernizacyjnych, przygotowano wiele działek budowlanych pod budownictwo mieszkaniowe, jak również doposażono ośrodki zdrowia i inne placówki. Lista sukcesów Tadeusza Tomasika w zarządzaniu Miastem i Gminą Przysucha jest bardzo długa i sukcesywnie z roku na rok staje się coraz większa.

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.