NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 11634827


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Ochrona powietrza w Dolinie Radomki


O projekcie Aktualności Do pobrania Kontakt

Ochrona powietrza w Dolinie Radomki - Aktualności


Ochrona powietrza w dolinie Radomki

Uświadomienie społeczeństwu zagrożenia dla zdrowia ludzi i środowiska wynikającego z zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego związanego z rozwojem przemysłu i komunikacji, oraz wiążącą się z tym potrzebę jego ochrony. Zabezpieczenie  człowieka przed szkodami powstającymi wskutek emitowania zanieczyszczeń do atmosfery - to bardzo ważki i aktualny temat.

Dlatego Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" w ramach projektu "Ochrona powietrza w Dolinie Radomki" wspólnie z partnerem projektu Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej ?Radomka" realizowało inicjatywy edukacyjne skierowane do uczniów szkół podstawowych na temat ochrony powietrza.

W ramach cyklu pokazów edukacyjnych w dniach 12, 13 i 16 grudnia 2019 w Publicznej Szkole Podstawowej we Wrzosie odbyły się spotkania dotyczące tematów:

- czym wolno palić w piecu, a czego nie wolno spalać, prawidłowa technika palenia w piecach ?od góry", poruszona została także kwestia wiosennego i jesiennego wypalania traw.

- jakie skutki w organizmie ludzkim wywołuje zanieczyszczone powietrze,

- jak prawidłowo segregować odpady.

Cykl pokazów edukacyjnych zakończony został konkursem wiedzy przeprowadzonym w formie testów odnoszącym się do wiedzy uzyskanej podczas pokazów/prezentacji. Dzieci zostały nagrodzone za zainteresowanie i uwagę.


Ochrona powietrza w Dolinie Radomki

W dniu 16 grudnia 2019 w Publicznej Szkole Podstawowej w Bielisze odbyły się kolejne pokazy/prezentacje edukacyjne w ramach projektu "Ochrona powietrza w Dolinie Radomki.

Uczniowie klas VI - VIII dowiedzieli się:

  • czym wolno palić w piecu, a czego nie wolno spalać, prawidłowa technika palenia w piecach "od góry?, poruszona została także kwestia wiosennego i jesiennego wypalania traw.
  • jakie skutki w organizmie ludzkim wywołuje zanieczyszczone powietrze,
  • jak prawidłowo segregować odpady.

Cykl pokazów edukacyjnych zakończony został konkursem wiedzy przeprowadzonym w formie testów odnoszącym się do wiedzy uzyskanej podczas pokazów/prezentacji. Prezes stowarzyszenia Pan Cezary Nowek wręczył zwycięzcom nagrody.

Cykl pokazów/prezentacji realizowany jest w ramach zadania publicznego pn. "Ochrona powietrza w Dolinie Radomki" dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

ochrona powietrza lgd razem dla radomki ochrona powietrza lgd razem dla radomki ochrona powietrza lgd razem dla radomki ochrona powietrza lgd razem dla radomki ochrona powietrza lgd razem dla radomki ochrona powietrza lgd razem dla radomki ochrona powietrza lgd razem dla radomki
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.