NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10702797


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

29.09.2019 r.

Kulturalny paprykarz podradomski. Relacja z wizyty na terenie LGD Mazowieckiego Konwentu Animatorów Kultury.

W piątek mieliśmy przyjemność gościć dyrektorów i przedstawicieli instytucji kultury z Mazowsza, którzy wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu – w trzeciej edycji Mazowieckiego Konwentu Animatorów Kultury. Zaprosiliśmy ich na wizytę studyjną zatytułowaną „Paprykarz podradomski” oferując im nie tylko przepyszne paprykowe strawy, ale i kulturalne zabawy.

Trzecia edycja Mazowieckiego Konwentu Animatorów Kultury to wydarzenie adresowane do osób zajmujących się animacją kultury oraz edukacją kulturalną, a jego celem jest spotkanie i integracja środowiska animatorów kultury oraz pracowników edukacji kulturalnej pracujących w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych, szkołach, a także osób będących niezależnymi liderami życia lokalnego, artystów z zacięciem społecznikowskim i wszystkich tych, którym bliskie są zagadnienia animacji kultury.

Uczestnicy wizytę rozpoczęli od spotkania we Wrzosie z członkami stowarzyszenia „Wrzosowisko”, zespołem śpiewaczym „Wrzosowianki”, dyrektorką Publicznej Szkoły Podstawowej – Jolantą kowalik oraz z przedstawicielami Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”, gdzie wszyscy zaprezentowali swoje doświadczenia z zakresu animacji społeczno-kulturalnej. Przyśpiewki radomskie były tylko wstępem do tego co nastąpiło później, czyli zmagań kulinarnych – przeprowadzonych pod okiem kucharza – Elżbiety Bień z Cateringu Camelot, członka Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza. Goście wraz z gospodyniami z Wrzosu podzielili się na dwie drużyny, które przygotowały regionalne potrawy – zrazy po białobrzesku oraz salkę paprykową, a wszystko w rytm muzyki ludowej Do tego przygotowane zostały przepyszne pierogi i leczo.

W drugiej części „paprykowej” podróży uczestnicy odwiedzili Gminne Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje. Folkowo i muzycznie Gości powitały Panie z zespołu folklorystycznego „Wieniawa” oraz z Lokalnego Stowarzyszenia Kobiet ze Skrzynna. Ale to nie był ostatni akcent muzyczny – albowiem warsztaty gry na instrumentach perkusyjnych dla uczestników poprowadził Grzegorz Olewiński z zespołu Alicetea. Wizyta miała na celu zaprezentowanie działalności organizacji pozarządowych i instytucji kultury w regionie radomskim, posłużyła wymianie doświadczeń, a także prezentacji naszych animatorów kultury. Zaprezentowany został także film przygotowany w ubiegłym roku pn. "Powitać, poświętować, pożegnać - ślady. Ślady dawnych obrzędów przejścia w folklorze wsi ziemi radomskiej", w którym mieszkańcy gminy Wieniawa prezentowały m.in. staropolski obrzęd oczepin.

Dziękujemy naszym partnerom za pomoc w przygotowaniu wizyty, a naszych Gości zapraszamy do ponownych odwiedzin!

Organizatorami wydarzenia MKAK byli: Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” w Radomiu, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu, Forum Kultury Mazowsze, Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Obserwatorium.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.