NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10702473


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

16.09.2019 r.

Roztańczone Kłudno. Potańcówka na małym podwórku.

W sobotę gościliśmy w roztańczonym Kłudnie na kolejne imprezie organizowanej w ramach cyklu „potańcówek na małym podwórku”. Tym razem nasza inicjatywa zagościła u gospodarza wydarzenia - Jana Wochniaka – zasłużonego barabanisty, muzykanta ziemi radomskiej.

Do tańca zabrały nas kapele wspomnianego gospodarza Jana Wochniaka i Henryka Gwiazdy, Józefa Wyrwińskiego oraz Braci Pańczaków i Adama Tarnowskiego. Nie zabrakło też zespołów śpiewaczych: zespołu folklorystycznego "Wieniawa", zespołu śpiewaczego Lokalnego Stowarzyszenia Kobiet ze Skrzynna, oraz „Stępocianek” z Kowali. Mimo coraz chłodniejszych wrześniowych wieczorów, mieszkańcy bawili się na „dechach” do późnych godzin wieczornych, pokazując że niezmiernie ważna jest idea przypominania dawnych zwyczajów jakimi były potańcówki w niewielkich miejscowościach.

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” dziękuję za pomoc w organizacji wydarzenia Gminie Wieniawa, Gminnemu Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie, Grzegorzowi Lipińskiemu a przede wszystkim mieszkańcom Kłudna i członkiniom Lokalnego Stowarzyszenia Kobiet ze Skrzynna za przygotowanie przepysznego poczęstunku dla wszystkich gości wydarzenia.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez LGD „Razem dla Radomki” w ramach zadania publicznego pn. „Etno.Radomskie – Kultura na Małych Podwórkach”, dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.