NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 8555451


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

04.12.2018 r.

Taneczne Folkowe Andrzejki we Wrzosie.

Piękno folkloru i tradycji ludowej odżywa we Wrzosie rokrocznie w ostatni weekend listopada, ściągając na organizowane tam już od 2010 roku Folkowe Andrzejki miłośników muzyki ludowej. Nie inaczej było i w piątek, 30 listopada, gdzie mogliśmy podziwiać liczną grupę wykonawców i publiczności, która bawiła się do późnych godzin nocnych.

Folkowe Andrzejki – to inicjatywa która ma na celu integrację wokół folkloru, dziedzictwa kulturowego ziemi radomskiej. Jej idei nie jest obca też chęć przypomnienia o pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy, podczas których grane były huczne mazurki, oberki i fokstroty. Organizowana jest przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, Stowarzyszenie „Wrzosowisko” oraz Publiczną Szkołę Podstawową we Wrzosie.

Podczas wydarzenia odbyła się uroczysta premiera dwupłytowego wydawnictwa zatytułowanego „Wiejscy Wirutozi”, zawierającego nagrania studyjne oraz nagrania filmowe muzykantów, którzy wystąpili tego wieczoru dla nas we Wrzosie. To tańca przygrywały kapele: Wiesławy Gromadzkiej z Kamienia Dużego, Jana Fokta z Jagodnego, Foktów z Ostrołęki, Henryka Gwiazdy z Radomia, Lipców z Wygnanowa, Stanisława Kotkowskiego ze Strzałkowa, Andrzeja Malika ze Skrzyńska, Krzysztofa Rokicińskiego ze Starych Siekluk, Adama Tarnowskiego i Braci Pańczaków, Jana Wochniaka, Piotra Bińkowskiego.

Mogliśmy wysłuchać pieśni i przyśpiewek wykonywanych przez zespoły śpiewacze z Wrzosu, Bieniędzic, Marianowic, Ludwikowa oraz dziecięcych i młodzieżowych zespołów śpiewaczych Wrzosiki i Plejada z Przytyka, które umiejętnie zaprezentowały nam zarówno autorski jak i typowy dla regionu radomskiego i przysuskiego repertuar.

Przygotowane wydawnictwo „Wiejscy Wirutozi” już w przyszłym tygodniu zostanie udostępnione w Internecie dla szerszego grona odbiorców, a osoby zainteresowane otrzymaniem bezpłatnego egzemplarza wydawnictwa muzycznego proszone są o kontakt ze Stowarzyszeniem „Razem dla Radomki”.

Wydarzenie współfinansowane jest przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wspieranie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Realizacja dwupłytowego wydawnictwa i publikacji prezentująca muzyków ziemi radomskiej realizowana została Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w ramach projektu pn. „Wiejscy Wirtuozi” dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.