Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14642348


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

23.09.2021 r.

Jesienne Grzybobranie w Przytyku. Inicjatywa z dofinansowaniem od LGD.

,,Jesienne grzybobranie’’ to spotkanie mające na celu kultywowanie lokalnej tradycji, jaką jest grzybobranie na terenie gminy Przytyk. 25 września w tę sobotę odbędzie się drugi etap w ramach ww. projektu, a mianowicie grzybobranie na terenach leśnych

,Jesienne grzybobranie’’ to spotkanie mające na celu kultywowanie lokalnej tradycji, jaką jest grzybobranie na terenie gminy. Uczestnicy podczas pierwszego spotkania mieli możliwość wysłuchania prelekcji o bezpiecznym, świadomym grzybobraniu poprowadzonej przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu. Dużą niespodzianką była wystawa zebranych tego samego dnia grzybów jadalnych i trujących występujących w lokalnych lasach. Uczestnicy otrzymali również mapy, które posłużą im na kolejnym spotkaniu.

25 września w tę sobotę odbędzie się drugi etap w ramach ww. projektu, a mianowicie grzybobranie na terenach leśnych. Zebrane dary lasu zostaną poddane ocenie, a dla najlepszych grzybiarzy przewidziane zostały nagrody w postaci atlasów grzybów.

Spotkanie zostanie zakończone biesiadą przy ciepłych potrawach i dźwiękach muzyki ludowej, na którym zostaną wręczone nagrody.

Projekt realizowany jest dzięki zaangażowaniu wielu instytucji m.in. Stowarzyszenia ,,Wrzosowisko', Gminy Przytyk i Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Radomiu, a w szczególności dofinansowaniu otrzymanemu z LGD Razem dla Radomki.

<>Inicjatywa ta realizowana jest ramach projektu Stowarzyszenia Wrzosowisko i Centrum Kultury i Biblioteki w Przytyku – projektu dofinansowanego przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” dla projektu grantowego „Start-upy na inicjatywy lokalne” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka