NASZE STRONY
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 
hiszpañki  
 
rosyjski  
 
ukraiñski   radomka Liczba odwiedzin: 1664082


enrd
ksow

więcej: polecane strony


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Jarmark Ludowy w Bierwcach

Jarmark Ludowy Jarmark Ludowy w Bierwcach po raz kolejny pokazał, jak ważne jest kultywowanie tradycji ludowych i ich promocja wśród mieszkańców obszarów wiejskich.

Zorganizowany w ostatnią niedzielę Jarmark Ludowy w Bierwcach po raz kolejny pokazał, jak ważne jest kultywowanie tradycji ludowych i ich promocja wśród mieszkańców obszarów wiejskich. Mimo deszczowej aury licznie zebrania publiczność do późnych godzin wieczornych bawiła się przy dźwiękach kapel ludowych i zespołów śpiewaczych. Druga edycja tego wydarzenia została przygotowana przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania "Razem dla Radomki", we współpracy z Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Bierwce i okolic oraz Wójtem Gminy Jedlińsk - uzyskując dofinansowanie ze środków Unii Europejskich z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 r.

Jarmark Ludowy jest wydarzeniem organizowanym przez nasze Stowarzyszenie, które ma na celu promocję folkloru i dziedzictwa ludowego naszych małych ojczyzn. Ideą imprezy jest organizacja wydarzenia w małych miejscowościach położonych na obszarach wiejskich; aktywizacja mieszkańców, kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych do wspólnego inicjowania i kreowania wydarzeń kulturalnych. Naszej idei nie jest obca też chęć przypomnienia o minionym już, ale pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy ludowe, na który kapele grały huczne mazurki, oberki podczas których spotykali się wszyscy mieszkańcy wsi.

Nie inaczej było również w Bierwcach, gdzie oprócz występu zespołów i kapel ludowych mogliśmy spróbować wielu przepysznych potraw przygotowanych z produktów tradycyjnych i lokalnych przez Panie ze Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic. Na stołach podano wiele dań w tym m.in. dżem z papryki, smalec, kiełbasę z grochem, leczo, krokiety, pierogi, przepyszne ciasta, wyroby wędliniarskie. Serwowany był również przepyszny naturalny mętny sok jabłkowy - Smaczek z Doliny Radomki. Swoje prace zaprezentowały Panie ze Stowarzyszenia Wrzosowisko oraz twórcy ludowi z terenu gminy Jedlińsk.

Licznie zebranych gości powitała Ewa Ofiara - Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Jedlińsk, a zarazem Sekretarz Stowarzyszenia "Razem dla Radomki", po której głos zabrali Wójt Gminy Jedlińsk - Wojciech Walczak, którzy podkreślili ogromne wartość którą prezentuje dziedzictwo kulturowe naszych "małych ojczyzn". Impreza rozpoczęła się od występu dziecięcego zespołu ludowego "Zakrzewiaki" z Zakrzewa, po którym wystąpił młodzieżowy zespół "Wolanianki z Wolanowa". Obydwa te zespoły pomimo młodego wieku swoich tancerzy posiadają już bardzo duże doświadczenie sceniczne i liczne koncerty zagrane przed publicznością na terenie całego kraju. Pieśni w wykonaniu Zespołu Śpiewaczy z Bieniędzic poprzedziły koncerty kapel ludowych. Zaprezentowała się Kapela Jana Wochniaka z Wieniawy, Tomasza Stachury z Grabowskiej Woli, Krzysztofa Rokicińskiego z Siekluk które przygrywały huczne oberki i mazurki - podrywając zebraną publiczność do tańca. W konkursie tańca ludowego bezkonkurencyjny okazał się Pan Jan Wochniak. Zwieńczeniem imprezy była wspólna biesiada przy ognisku połączona z występami kapel ludowych.

Jarmark Ludowy w Bierwcach Jarmark Ludowy w Bierwcach Jarmark Ludowy w Bierwcach
Jarmark Ludowy w Bierwcach Jarmark Ludowy w Bierwcach Jarmark Ludowy w Bierwcach - Zespół Wolanianki
Jarmark Ludowy w Bierwcach - Zespół Wolanianki Jarmark Ludowy w Bierwcach - Zespół Wolanianki Jarmark Ludowy w Bierwcach - Kapela Jana Wochniaka z Wieniawy
Jarmark Ludowy w Bierwcach - Kapela Tomasza Stachury z Grabowskiej Woli Jarmark Ludowy w Bierwcach - Kapela Krzysztofa Rokicińskeigo z Siekluk Jarmark Ludowy w Bierwcach
lokalna grupa działania radomka

NajedŸ kursorem na logotypy by poznać wszystkie Partnerskie Mazowieckie LGD

strona stowarzyszenia dziedzictwo i rozwoj
strona LGD Zapilicze
strona LGD Na Piaskowcu
strona LGD Wspólny trakt
LGD Warka
LGD Wszyscy Razem
LGD Natura i Kultura
Forum Powiatu Garwolińskiego
LGD Ziemi Mińskiej
LGD Gminy Nadpiliczne
LGD Zielone Mosty Narwi
Aktywni Razem
Badzmy Razem
Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego
Kurpsie Razem
LGD Perły Mazowsza
Produkty regionalne wirtualne zwiedzanie atrakcje turystyczne

Partnerzy Stowarzyszenia

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestująca w obszary wiejskie Lokalna Grupa Działania: Stowarzyszenie "Razem dla Radomki"
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013