finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Lokalni Liderzy

Krystyna Bielawska

Krystyna Bielawska
Radna w Radzie Miasta i Gminy Przysucha, członek Związku Gmin Radomka i Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki”

Ukończyła filologię polską z tytułem magistra. Pracowała w Zespole Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze jako wicedyrektor oraz dyrektor Szkół Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Przysusze. Czwartą kadencję jest radną w Radzie Miasta i Gminy Przysucha, pełniąc różne funkcje, obecnie przewodniczącej rady.

Jest współzałożycielką Powiatowego Koła Diabetyków w Przysusze i pełni funkcję wiceprzewodniczącej koła. Została dwukrotnie odznaczona medalem „Zasłużony dla stowarzyszenia”. Koło wspomaga chorych na cukrzycę. Drugą kadencję jest też prezesem Stowarzyszenia Chóru Nauczycielskiego „Canto” w Przysusze, który został nagrodzony przez Ministra Edukacji za popularyzowanie kultury muzycznej.

Obecnie należy do Związku Gmin Radomka w Przytyku i Stowarzyszenia Lokalnej Grupa Działania „Razem dla Radomki” jako członek Komisji Rewizyjnej. Posiada liczne dyplomy i odznaczenia za dotychczasową działalność min. Złoty Krzyż Zasługi.

Hobby to: gromadzenie zdjęć i licznych pamiątek, muzyka i historia.

Krystyna Bielawska z Przysuchy laureatką nagrody Viventi Caritate.

Niezmiernie miło nam poinformować, iż Kapituła Funduszu im. Biskupa Jana Chrapka w dniu 18 października przyznała Pani Krystynie Bielawskiej, członkowi Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki” – nagrodę Viventi Caritate. Jest to nagroda szczególna, która honoruje ludzi, których działalność zostawia rzeczywiste trwałe ślady na polu działalności charytatywnej, społecznej, kulturalnej i wychowawczej. Tegoroczna siódma już edycja, związana była z obchodami 10 rocznicy tragicznej śmierci biskupa Jana Chrapka.

Uroczystości wręczenia nagród towarzyszyła otwarta przed gmachem Urzędu Miejskiego przy ul. Żeromskiego wystawa fotografii „Radomskie ślady biskupa Jana Chrapka; msza święta w intencji biskupa Jana oraz koncert zespołu wokalno-instrumentalnego „Gaudeamus”. Do nagrody nominowani byli również Jolanta Gierduszewska z Radomia, księża Ireneusz Gizan z Radomia i Jerzy Karbownik ze Skarżyska-Kamiennej oraz pośmiertnie ksiądz prałat Jan Wojtan, były proboszcz parafii świętego Bartłomieja w Opocznie.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content