finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Lokalni Liderzy

Białkowski Sławomir

Białkowski Sławomir
Wójt gminy Zakrzew, Członek Rady Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”

Sławomir Białkowski od 3 kadencji skutecznie sprawuje urząd Wójta gminy Zakrzew, która może pochwalić się bardzo wysoką efektywnością w staraniach o pieniądze z zewnętrznych źródeł, w tym z funduszy unijnych. Gminę Zakrzew możemy śmiało określić nazwą liderem wśród gmin regionu – ze względu na liczne wyróżnienia. Po zdobyciu trzeciego miejsca w kategorii Mazowiecka Gmina 2009 Roku – Gmina Wiejska, otrzymała również tytuł Lidera Regionu 2009 r. w kategorii samorząd gminny w konkursie ogłoszonym przez Regionalną Galę Biznesu. Laureatem Gali Biznesu został również wójt Białkowski – który otrzymał nagrodę w kategorii Najlepszy Wójt 2009 roku.

Wójt to również wielki orędownik chwały rycerzy spod Grunwaldu. 12 czerwca 2010 r. w podzakrzewskim Taczowie, odbyły się uroczystości inaugurujące na Mazowszu obchody 600 – lecia grunwaldzkiej wiktorii. Imprezie towarzyszyło otwarcie kaplicy Matki Boskiej Taczowskiej, kopia dioramy grunwaldzkiej, pomnik „Spotkanie u powały” oraz park historyczny z głazami – światkami historii.

W ostatnich latach w gminie przeprowadzono liczne inwestycje. Budowa dróg, sport, oświata i ekologia – to dziedziny w których skupiała się największa aktywność w gminie Zakrzew. Gmina przoduje także w pozyskiwaniu środków unijnych. Samorządowcy i społeczność gminy legitymuję się realizacją 15 projektów UE. Obecnie powstaje jedna z najważniejszych inwestycji – budynek Gminnego Centrum Informacji, Edukacji i Kultury, którego otwarcie zaplanowano na listopad. W Cerekwi i Zatopolicach wybudowano Domy Ludowe ze strażnicą OSP. W Zakrzewie powstało nowe boisko wielofunkcyjne „Orlik”, a modernizacji i remontów doczekało się wiele dróg w gminie.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content