NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 11478141


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Stowarzyszenie rozwoju, promocji wsi Wsola i okolic Bądźmy Razem


Stowarzyszenie rozwoju, promocji wsi Wsola i okolic Bądźmy Razem

Stowarzyszenie powstało w czerwcu 2014 roku i mieści się we Wsoli. Od początku istnienia celem Stowarzyszenia "Bądźmy Razem" jest przede wszystkim wspieranie wszelkich inicjatyw społecznych oraz współdziałanie z innymi stowarzyszeniami i organizacjamina rzecz dziedzictwa kulturowego i podtrzymywania tradycji lokalnych. Stowarzyszenie działa na rzecz dzieci i młodzieży, rodzin zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym poprzez wzrost poziomu edukacji, propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień, a także podnoszenie świadomości ekologicznej.

W 2014 roku Stowarzyszenie w ramach współpracy z Bankiem Żywności rozdysponowało 400 kg marchwi i 500 kg jabłek dla osób najbardziej potrzebujących. Z akcji skorzystało ponad 20 rodzin, w tym 40 osób dorosłych i około 60 dzieci. Natomiast w 2015 z inicjatywy Stowarzyszenia "Bądźmy Razem" zorganizowano zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby dla najbardziej potrzebujących rodzin z terenu Wsoli. Z zebranych artykułów udało się zrobić świąteczne paczki dla ośmiu rodzin. Członkowie Stowarzyszenia wierzą, że dobroć, wielkie serca i umiejętność dzielenia się z innymi zaowocują w kolejne działania na rzecz społeczności lokalnej.

Do innych osiągnięć Stowarzyszenia jest nagroda w projekcie "Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych", na najlepszy produkt regionalny i lokalny Południowego Mazowsza pn. "Produkt Doliny Radomki". Nagrodę główną pośród innych produktów,Stowarzyszenie otrzymało za "Racuchy z jabłkami". Poprzez kultywowanie tradycji Stowarzyszenie promuje ten wyrób, wytwarzając go i rozpowszechniając podczas regionalnych świąt. Jego wyjątkowość wynika między innymi z zaangażowania członkiń stowarzyszenia.

Zarząd:

  • Sulisz Waldemar - prezes zarządu
  • Kokoszczyk Maciej Jacek - wiceprezeszarządu

Kontakt:
Maciej Kokoszczyk, Małgorzata Walczak
Wsola ul. Szkolna
26-660 Jedlińsk
Tel. 601 380 288 / 781 075 683
e-mail: wsolarazem@wp.pl

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGD



enrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.