Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13194288


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Wrzesień 2020LGD przyznała kolejne środki finansowe w ramach ogłaszanych w 2020 roku konkursów na wybór wniosków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Kwota ok. 1 100 000,00 zł została przekazana dla 7 przedsiębiorstw.

pobierzdo góry

Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze zaprasza na spotkanie z Tadeuszem Głowackim oraz Alojzym J. Klimkiem z okazji premiery publikacji „Studium Nauczycielskie w Przysusze 1983-1994”,

pobierzdo góry

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia sobotniego wydania programu Dzień Dobry TVN, w którym kucharz Mikołaj Rey odwiedził zagłębie paprykowe, aby skosztować przepysznych dań przygotowanych z papryki przytyckiej.

pobierzdo góry

Miody z Pasieki Murawscy Pana Łukasza Murawskiego z Woli Wacławowskiej w gminie Wolanów są dobrze znane w naszym regionie. Miód wiśniowy zasługuje na szczególną uwagę, choć Pan Łukasz jest producentem wielu miodów odmianowych.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w konkursie, w którym do wygrania są granty na sfinansowanie pomysłów, małych inicjatyw, na które przeznaczymy 6 000,00 zł.

pobierzdo góry

Lokalne Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna realizuje obecnie projekt podnoszący kompetencje z zakresu animacji kultury, organizacji wydarzeń kulturalnych oraz dotyczy doposażenia zespołu w dechy (parkiet taneczny).

pobierzdo góry

13 września o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Przysusze przy ul. Radomskiej 9 odbędzie się spotkanie pn. „Wygnańce". EDD są największym w Europie projektem społeczno-edukacyjnym, którego głównym celem jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna.

pobierzdo góry

Prezentujemy pismo Pana Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego dotyczące planowanego podziału województwa mazowieckiego, stanowiące stanowisko Sejmiku Województaw Mazowieckiego w sprawie zachowania integralności administracyjnej regionu.

pobierzdo góry

Tylko do końca września koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na swoją działalność. W tym roku na wsparcie tych organizacji przewidziano 40 mln zł.

pobierzdo góry

W miejscowości Kolonia Wawrzyszów (w gminie Wolanów) utworzony został plac zabaw. Dofinansowanie na realizację projektu w kwocie 9501,00 zł przekazane zostało przez LGD „Razem dla Radomki”.

pobierzdo góry

W dniu 12.09.2020 odeszła na wieczną wartę harcmistrzyni LIDIA GOMUŁA, zastępca komendanta Radomskiej Chorągwi Związku Harcerstw Polskiego im. Jana Kochanowskiego, nauczycielka, wychowawczyni harcerskich pokoleń.

pobierzdo góry

W dniu 10.09.2020 r. w sali widowiskowej przysuskiego Domu Kultury miała miejsce promocja książki „Studium Nauczycielskie w Przysusze 1983-1994” autorstwa Tadeusza Głowackiego i Alojzego J. Klimka. Publikacja została przygotowana w ramach dofinansowania LGD.

pobierzdo góry

Lokalne Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna, przy wsparciu Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” zaprasza w najbliższy piątek – 18 września na godzinę 17.00 na koncert, który odbędzie się w niecodziennej scenerii – na łące.

pobierzdo góry

Głównym celem projektu jest wypracowanie i przetestowanie innowacyjnych rozwiązań (usług i produktów), służących poprawie jakości życia osób starszych (60+)dla których przekazane może być wsparcie w kwocie do 50 tysięcy złotych.

pobierzdo góry

Przepis na prostotę życia” w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej. Przedstawienie opowiada o życiu Zuzanny Ginczanki, poetki i gwiazdy międzywojennej bohemy. To także spektakl o karierze, miłości, sławie i śmierci. Początek o godzinie 19.00 (scena w plenerze). Wstęp wolny.

pobierzdo góry

Koło Gospodyń Wiejskich Zdziechowianki rozpoczęło realizację projektu dofinansowanego w ramach projektu grantowego przez LGD „Razem dla Radomki”. Już dziś na godzinę 18.00 zapraszają na pierwsze warsztaty co Cerekwi.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w konkursie, w którym do wygrania są granty na sfinansowanie pomysłów, małych inicjatyw, na które przeznaczymy 6 000,00 zł.

pobierzdo góry

Zderzenia Pokoleń. Seniorzy na rzecz edukacji kulturowej i integracji międzypokoleniowej, to tytuł projektu LGD „Razem dla Radomki” w ramach którego w 4 miejscowościach organizowane będzie działania animacyjne, warsztaty i szkolenia adresowane do seniorów i lokalnych społeczności.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu „Aktywne NGO” mającym na celu wybór najaktywniejszych organizacji pozarządowych, najciekawszych inicjatyw lokalnych oraz lokalnych liderów.

pobierzdo góry

Miło nam Państwa poinformować, że decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 07 września 2020 roku Pasieka Pod Gruszami została przyjęta w poczet członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze. Gratulujemy!

pobierzdo góry

W Jedlińsku od warsztatów kulinarnych z Panią Elżbietą Bień, rozpoczęliśmy realizację projektu „Zderzenia Pokoleń. Seniorzy na rzecz edukacji kulturowej i integracji międzypokoleniowej” .

pobierzdo góry

W czwartek, 24 września w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach odbyła się konferencja „Dobre bo lokalne – Szlak Kulinarny Smaki Ziemi Kozienickiej”, która miała na celu inaugurację Szlaku Kulinarnego „Smaki Ziemi Kozienickiej”.

pobierzdo góry

Fundacja PZU ogłosiła konkurs „Z Fundacją PZU po lekcjach”. W ramach Konkursu przyznawane są dotacje na realizację nowatorskich, długofalowych projektów, które poprzez współpracę podmiotu ubiegającego się o dotację wraz ze szkołami, nauczycielami, innymi organizacjami społecznymi.

pobierzdo góry

„Dziedzictwo drewnianej architektury Mazowsza” to hasło pierwszej edycji konkursu fotograficznego „Odkrywamy nasze dziedzictwo”. Konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego ma na celu zwrócenie uwagi na piękno, bogactwo i różnorodność tradycyjnej architektury Mazowsza. Prace można wysyłać do 15 października br.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.