Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13193913


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Wrzesień 201601.09.2016 r.

1 września – 77 rocznica wybuchu II Wojny Światowej.

UE

77 lat temu –1 września 1939 r. o godzinie 4:45 na ranem niemiecki pancernik Schleswig Holstein oddał pierwszą salwę w kierunku Westerplatte a niemieckie bombowce zrzuciły pierwsze bomby na Wieluń – rozpoczynając działania wojenne. Napaść III Rzeszy niemieckiej oraz sowieckiej Rosji na Polskę rozpętały II wojnę światową, która trwała aż sześć lat i pochłonęła według różnych szacunków od 50 do 78 milionów ludzkich istnień.

pobierzdo góry do góry

02.09.2016 r.

Zapraszamy na jubileuszowy piąty Jarmark Ludowy w Bierwcach. 4 września 2016 r.

4 września Jarmark Ludowy po raz piąty zawita do Bierwiec, niewielkiej miejscowości w gminie Jedlińsk, która co roku wskazuje nam, jak ważne jest kultywowanie tradycji ludowych i ich promocja. Za organizację tego wydarzenia odpowiada nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic. Tegoroczna edycja będzie również służyła prezentacji projektu „Poszukiwacze Kultury” finansowanego ze środków FIO Mazowsze, gdzie ukazała zostanie inicjatywa Rytm Ulicy.

pobierzdo góry do góry

05.09.2016 r.

Zapraszamy na Festyn Rodzinny w Wolanowie.

Wolanów - Festyn

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę 11 września 2016 r. do Wolanowa, gdzie zorganizowana zostanie kolejna już edycja Gminnego Festynu w Wolanowie. Organizatorami imprezy są Wójt Gminy Adam Gibała, Zespół Szkół Ogólnokształcących – PSP i PG w Wolanowie, Gminna Biblioteka Publiczna, Gminne Centrum Kultury w Wolanowie oraz LGD „Razem dla Radomki”.

Na wszystkich uczestników wydarzenia czeka moc atrakcji. Gwiazdą wieczoru będzie popularny zespół disco polo – Skaner. Obok niego wystąpi coverowy VEGA, a także kabaret „Zachodni”. Na scenie zaprezentują się także przedstawiciele gminy Wolanów: Zespół Pieśni i Tańca „Wolanianki”, KGW z Bieniędzic oraz dziecięcego „Mniszkowiaczki” z PSP w Mniszku, oraz uczestników zajęć z Gminnego Centrum Kultury. Dla najmłodszych przygotowane zostaną zabawy z animatorami, place zabaw dla dzieci, gdy, zabawy i wiele innych atrakcji.

pobierzdo góry do góry

05.09.2016 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty kulinarne do Cerekwi już jutro.

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu bezpłatnych warsztatów kulinarnych, które rozpoczną się jutro, we wtorek 6 września 2016 r. w Domu Ludowym w Cerekwi (k. Radomia). Początek warsztatów zaplanowano na godzinę 18.00.

Podczas spotkania które prowadzić będzie Pani Elżbieta Bień - uczestnicy przygotowywać będą pod okiem trenera specjały tradycyjnej kuchni regionu radomskiego, ale z nutą „świeżości” i wzbogacenia o zasady zdrowego żywienia.

pobierzdo góry do góry

06.09.2016 r.

Sezon na paprykę w pełni!

Niestety wakacje dobiegają końca, wielu zapewne nie napawa to optymizmem przed zbliżającą się jesienią. Póki co pogoda dopisuje, więc warto zajrzeć na targ, by poprawić sobie nastrój dobrodziejstwami natury. Tam właśnie sezon na warzywa i owoce trwa w najlepsze! Proponujemy Państwu zdecydowane czerwienie, ostre żółte, zielone i pomarańczowe kolory papryki, którą uwielbiamy! Dlaczego papryka? Jej walory smakowe, bogactwo witamin, wartości odżywcze, a nawet właściwości lecznicze zaliczają ją do jednych z najcenniejszych warzyw. Polecamy lekturę i poszerzenie wiedzy na temat papryki. Wiele ciekawych informacji znajdziecie Państwo w najnowszym biuletynie LGD „Razem dla Radomki” i na naszym portalu. A poniżej polecamy dwa szybkie przepisy na dania z papryki. Smacznego!

pobierzdo góry do góry

07.09.2016 r.

Bierwce zaczarowane folklorem

Jarmark Ludowy w Bierwcach

5 edycja Jarmarku Ludowego w Bierwcach po raz kolejny oczarowała nas, ale również mieszkańców tej miejscowości, występujących muzyków, jak również wielu przyjezdnych gości folklorem - pokazując jak ważne dla społeczności lokalnych jest kultywowanie dziedzictwa i tradycji ludowych. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic przy wsparciu Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”.

Jarmark Ludowy w Bierwcach to impreza która zapoczątkowała 5 lat temu tradycję organizacji na obszarach wiejskich LGD „Razem dla Radomki” cyklu imprez sygnowanych nazwą jarmarku ludowego, pokazując jak ważne jest integracja ale i promocja bogatej tradycji i kultury obszarów wiejskich. Imprezy te organizowane w niewielkich miejscowościach wiejskich, na stałe zakorzeniły się już na mapie wydarzeń południowego Mazowsza. Pozwoliły nam na aktywizację mieszkańców, kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych do wspólnego kreowania wydarzeń kulturalnych. Poprzez nasze „folkowe inicjatywy” chcemy przypomnieć o pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy ludowe, na których kapele grały huczne mazurki, oberki podczas których spotykali się wszyscy mieszkańcy wsi.

pobierzdo góry do góry

08.09.2016 r.

Informacja Biura LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 8-9 września 2016 r. Biura Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” będzie nieczynne z uwagi na udział pracowników Biura w spotkaniach szkoleniowych. Za niedogodności przepraszamy. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu droga mailową na adres zarzad@razemdlaradomki.pl lub w poniedziałek 12 września 2016 r.

pobierzdo góry do góry

08.09.2016 r.

Zapraszamy na Dożynki Gminne do Taczowa. 11 września 2016 r.

Wójt Sławomir Białkowski wspólnie z Radą Gminy Zakrzew serdecznie zapraszają w najbliższą niedzielę na Dożynki Gminne, które odbędą się w Taczowie. Uroczystość rozpocznie o godzinie 12.00 Msza Święta Dziękczynna. Zaplanowano występy kapel ludowych, dziecięcego zespołu ludowego Zakrzewiaki, zespołu muzycznego "Black & White", oraz gwiazdy imprezy - Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze".

Serdecznie zapraszamy.

pobierzdo góry do góry

09.09.2016 r.

Zapraszamy na wiejskie wesele do Wrzosu. Niedziela 11 września 2016 r.

Stowarzyszenie "Wrzosowisko" z Wrzosu zaprasza w najbliższą niedzielę 11 września na wyjątkowe wydarzenie, podczas którego odtworzone zostaną ceremonie związane z tradycyjnym weselem, które zostanie zorganizowane w ramach realizowanego projektu "Wiejskie wesele w kulturze regionu radomskiego". Oprócz przyjęcia weselnego nie zabraknie ludowej muzyki i tradycyjnego jadła, a kto nie wie jak wyglądało błogosławieństwo dawniej, co to oczepiny i teatr weselny na pewno dowie się we Wrzosie.

Projekt jest realizowany w ramach działania FIO Mazowsze Lokalnie i stanowi element edukacji społeczności lokalnej o spuściźnie naszych przodków, ocaleniem od zapomnienia obrzędów i zwyczajów jakie towarzyszyły mieszkańcom mazowieckiej wsi kilkadziesiąt lat temu, a obecnie coraz częściej są zapominane i zacierane znakiem czasu. Serdecznie zapraszamy. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 14.00. Zapraszamy.

pobierzdo góry do góry

12.09.2016 r.

Konkurs FIO 2017 ogłoszony!

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiła otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych dofinansowanych w 2017 r. ze środków krajowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (P FIO). Najbliższy termin składania ofert mija 28 września 2016 r.

Zakres zadań w ramach tegorocznego konkursu obejmować będzie następujące działania: Priorytet 1 Małe inicjatywy (Komponent Regionalny, Komponent Tematyczny); Priorytet 2: Aktywne społeczeństwo (Konkurs Ogólny); Priorytet 3. Aktywni obywatele (Konkurs Ogólny); Priorytet 4. Silne Organizacje pozarządowe (Konkurs Ogólny, Komponent Działań Systemowych).

pobierzdo góry do góry

13.09.2016 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty kulinarne i szkolenie z zakresu dziedzictwa kulinarnego. Wtorek 13.09.2016 r. w Cerekwi.

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu warsztatowym, które odbędzie się we wtorek 13 września 2016 r., o godzinie 16.00 - w Domu Ludowym w Cerekwi. Podczas spotkania odbędą się warsztaty kulinarne prowadzone przez Panią Elżbietę Bień, podczas którego uczestnicy pod okiem trenera przygotowywać będą specjały tradycyjnej kuchni regionu radomskiego, ale z nutą „świeżości” i wzbogacenia o zasady zdrowego żywienia. Warsztaty poprzedzi prezentacja Pana dr Piotra Geise, który uczestnikom przedstawi zakres tematyczny: Wykorzystanie dziedzictwa kulinarnego w turystyce wiejskiej i agroturystyce.

pobierzdo góry do góry

13.09.2016 r.

Bezpłatne warsztaty kulinarne w Wieniawie. Zapraszamy w środę 14 września 2016 r.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu warsztatowym, które odbędzie się w najbliższą środę 14 września 2016 r. o godzinie 11.00 w Gminnym Centrum Kultury w Wieniawie.

Podczas spotkania odbędą się warsztaty kulinarne prowadzone przez Panią Elżbietę Bień, podczas którego uczestnicy pod okiem trenera przygotowywać będą specjały tradycyjnej kuchni regionu radomskiego, ale z nutą „świeżości” i wzbogacenia o zasady zdrowego żywienia. Warsztaty poprzedzi prezentacja Pana dr Piotra Geise, który uczestnikom przedstawi zakres tematyczny: Wykorzystanie dziedzictwa kulinarnego w turystyce wiejskiej i agroturystyce.

pobierzdo góry do góry

14.09.2016 r.

Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza do składania wniosków do konkursu grantowego programu RITA.

RITA

Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza do składania wniosków do konkursu grantowego programu RITA - Przemiany w regionie. Wnioski w edycji jesiennej można składać do 14 października, do godz. 16.00. Program RITA - Przemiany w regionie jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW), realizowanym przez Fundację Edukacja dla Demokracji (FED). Celem programu jest wsparcie demokratycznych i systemowych przemian w krajach Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej, poprzez dzielenie się polskim doświadczeniem w tym zakresie, oraz udział w kształtowaniu nowych liderów i elit zdolnych do działania na rzecz demokracji, gospodarki rynkowej oraz społeczeństwa obywatelskiego.

pobierzdo góry do góry

14.09.2016 r.

Wiejskie wesele w kulturze regionu radomskiego - relacja z imprezy promującej wydarzenie.

W ostatnią niedzielę Stowarzyszenie WRZOSOWISKO zaprosiło mieszkańców okolicy na inscenizację w ramach projektu dofinansowanego ze środków otrzymanych z Programu FIO Mazowsze Lokalnie realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My. Projekt ten stanowi element edukacji społeczności lokalnej o spuściźnie naszych przodków jest ocaleniem od zapomnienia obrzędów i zwyczajów jakie towarzyszyły mieszkańcom mazowieckiej wsi kilkadziesiąt lat temu podczas ceremonii zaślubin. Obecnie te zwyczaje są coraz częściej zapominane i zacierane znakiem czasu jak również wypierane przez zachodnie zwyczaje, które niestety chętnie są przyjmowane do naszej kultury.

pobierzdo góry do góry

15.09.2016 r.

Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie zaprasza do współpracy.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

W związku z rozpoczęciem funkcjonowania Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie w zakresie handlu warzywami. Zapraszamy do współpracy wszystkich producentów papryki, punkty skupów jak również potencjalnych odbiorców w tym: eksporterów, przetwórnie, sieci handlowe, prywatnych przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych nawiązaniem nowych relacji handlowych.

pobierzdo góry do góry

15.09.2016 r.

Kuchenne rewolucje w Mazowieckiej Kuźni Smaków rozpoczęte.

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w dniach 13 i 14 września 2016 r. zorganizowało w Domu Ludowym w Cerekwi oraz w Gminnym Centrum Kultury w Wieniawie warsztaty kulinarne oraz szkolenie z zakresu wykorzystania dziedzictwa kulinarnego w turystyce wiejskiej i agroturystyce. Było wyjątkowo smacznie i pachnąco, a to za sprawą warsztatów kulinarnych prowadzonych przez trenera Elżbietę Bień, która wspólnie z uczestnikami pokazała jak wzbogacić i nadać świeżość tradycyjnej kuchni naszego regionu.

pobierzdo góry do góry

16.09.2016 r.

Ruszył Regionalny Konkurs Grantowy Równać Szanse

Równać Sanse

Rozpoczął się nabór projektów w Regionalnym Konkursie Grantowym – organizacje pozarządowe, w tym OSP, a także domy kultury oraz biblioteki mogą uzyskać dotację w wysokości do 8 500 zł. Dotacja przyznawana jest na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Aplikować można do 25 października br., a same projekty realizowane są pomiędzy 1 lutego a 31 sierpnia 2017 roku.

16 sierpnia 2016 roku Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła rozpoczęcie Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Równać Szanse 2016” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

pobierzdo góry do góry

16.09.2016 r.

Dżem z Papryki Przytyckiej i inne specjały z Mazowieckiej Kuźni Smaków w Telewizji Dami.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu „Bez krawata” Telewizji Dami, która wspólnie z nami i Elżbietą Bień z Cateringu Camelot zdradza przepis na przepyszny „Dżem z Papryki Przytyckiej”.

Zachęcamy do uważnego śledzenia programu Roberta Utkowskiego „Bez krawata”, w którym pojawiają się produkty tradycyjne i regionalne z terenu naszego LGD w ramach przygotowywanego filmu promującego Smaki Radomki dla projektu „Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych”.

pobierzdo góry do góry

19.09.2016 r.

Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza do składania wniosków do konkursu grantowego programu RITA - Przemiany w regionie.

RITA

Program RITA - Przemiany w regionie jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW), realizowanym przez Fundację Edukacja dla Demokracji (FED).Celem programu jest wsparcie demokratycznych i systemowych przemian w krajach Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej, poprzez dzielenie się polskim doświadczeniem w tym zakresie, oraz udział w kształtowaniu nowych liderów i elit zdolnych do działania na rzecz demokracji, gospodarki rynkowej oraz społeczeństwa obywatelskiego.

Program obejmuje następujące kraje: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Ukraina, Tadżykistan. Dofinansowanie ze środków programu mogą uzyskać zarejestrowane w Polsce stowarzyszenia, fundacje oraz organizacje powołane na podstawie umów państwo-kościół i może ono dotyczyć wyłącznie współpracy z podmiotami i osobami z ww. krajów.

pobierzdo góry do góry

20.09.2016 r.

Ta cisza to ja - monodram Jacka Kawalca w Jedlińsku.

Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku oraz Wójt Gminy Jedlińsk zapraszają na monodram pt. "Ta cisza to ja" w wykonaniu popularnego aktora Jacka Kawalca. Wydarzenie odbędzie się w dniu 30 września 2016 r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlińsku. Wstęp bezpłatny na podstawie bezpłatnej wejściówki do nabycia w GCKiKF w Jedlińsku przy ul. Krótkiej 1. Serdecznie zapraszamy.

pobierzdo góry do góry

21.09.2016 r.

Stowarzyszenie Razem dla Radomki zaprasza na Targi Smaki Regionów do Poznania. 24-27 września 2016 r.

 Zapraszamy na Stoiska Mawosza na Tagach Smaki Regionów w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy Państwa na Targi Smaki Regionów do Poznania, na których nasze Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Woj. Mazowieckiego pełnić będzie rolę gospodarza stoiska wystawienniczego Województwa Mazowieckiego – przygotowanego pod nazwą „Mazowsze pachnące papryką”.

pobierzdo góry do góry

22.09.2016 r.

Zapraszamy na V Święto Sąsiadów w Jedlance. 25 września 2016 r.

Serdecznie zapraszamy na piątą edycję „Święta Sąsiadów”, które odbędzie się w najbliższą niedzielę – 25 września w Jedlance. Impreza ta organizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Mieszkańców Wsi Jedlanka "Perspektywy" i na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń powiatu radomskiego. Będziemy mogli podczas niej uczestniczyć w konkursach, zabawie z DJ, jak również potańczyć do utworów wykonywanych przez kapele ludowe – Foktów z Ostrołęki, Krzysztofa Rokicińskiego ze Starych Siekluk oraz Józefa Żurowskiego z Nowego Kiełbowa.

Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy kulinarne „Jabłkowo-gruszkowe fantazje”, dmuchańce, zjeżdżalnie dla dzieci, turniej tenisa, owocowy konkurs piosenki, quizy, konkursy sportowe i wiele innych atrakcji.

pobierzdo góry do góry

23.09.2016 r.

Pasieka Murawscy i Mazowiecka Kuźnia Smaków w Telewizji Dami

Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu „Bez krawata” Telewizji Dami, w którym została przedstawiona rozmowa z Łukaszem Murawskim z „Pasieki Murawscy” –w której opowiada o swoich miodach.

Zachęcamy do uważnego śledzenia programu Roberta Utkowskiego „Bez krawata”, w którym pojawiają się produkty tradycyjne i regionalne z terenu naszego LGD w ramach przygotowywanego filmu promującego Smaki Radomki dla projektu „Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych”.

pobierzdo góry do góry

25.09.2016

Zapraszamy na stoisko Stowarzyszenia Razem dla Radomki w drugi dzień targów Smaki Regionów do Poznania.

Smaki Regionów

Zapraszamy Państwa na drugi dzień Targów Smaki Regionów w Poznaniu, gdzie jesteśmy obecni od wczoraj i nie zabraknie nas do wtorku. Jest bardzo „pysznie i gwarno”. Stoły uginają się od pysznych regionalnych smakołyków. Mamy pyszne przetwory z Papryki Przytockiej (dżem z papryki, masło i smalec z papryką) przygotowane przez Catering Camelot oraz Stowarzyszenie „Wrzosowisko”, wędliny z gospodarstwa Państwa Pysiak, pieczywo z Piekarni Wacyn, miody z Pasieki Murawscy, soki Smaczek z Doliny Radomki, przetwory z firmy Krokus z Pająkowa. A dla gości przygrywa zespół foklorystyczny Wieniawa oraz Kapela Jana Wochniaka z Wieniawy.

pobierzdo góry do góry

26.09.2016 r.

Dziedzictwo Kulinarne Radomki na Targach Smaki Regionów w Poznaniu. Relacja z drugiego dnia.

Smaki Regionów

Prezentujemy Państwu zdjęcia z niedzieli, czyli drugiego dnia „Smaki Regionów” w Poznaniu, na którym nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Woj. Mazowieckiego przygotowała stoisko wystawiennicze pod nazwą „Mazowsze Pachnące Papryką”, chętnie odwiedzane przez zwiedzających, którzy mogą spróbować wielu przepysznych produktów regionalnych i tradycyjnych.

Na naszym stoisku nie brakuje specjałów z naszego regionu, papryki, przetworów paprykowych , miodów, wędlin, soków od producentów z terenu działania LGD „Razem dla Radomki” o których informowaliśmy we wczorajszej aktualności. Dodatkowo obecni są producenci z Piekarni Ratuszowa z Siedlec, Gospodarstwo Krzysztofa Kowalskiego – wytwarzające olej lniany, firma Nalewki Staropolskie Majewski Karoli i Wspólnicy, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska „Latteo” z Grodziska Mazowieckiego oraz producent ekologicznych i naturalnych przetworów – Eterno.

pobierzdo góry do góry

27.09.2016 r.

Zapraszamy do lektury 75 numeru Biuletynu Informacyjnego Razem dla Radomki

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Zapraszamy do lektury 75 numeru naszego Biuletynu Informacyjnego, w którym prezentujemy najciekawsze inicjatywy realizowane przez nasze Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” oraz przez naszych partnerów, instytucje z terenu gmin tworzących naszą LGD.

W bieżącym numerze natraficie Państwo na relację z wydarzeń organizowanych przez LGD „Razem dla Radomki” oraz naszych partnerów. Były to folkowe Bierwce, gdzie wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Bierwce i Okolice zorganizowaliśmy piątą już edycję Jarmarku Ludowego; Festynu Rodzinnego w Wolanowie, oraz relację z podsumowania projektu Stowarzyszenia "Wrzosowisko" pn. "Wiejskie wesele w kulturze regionu radomskiego".

pobierzdo góry do góry

27.09.2016 r.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia i warsztaty w ramach projektu Mazowiecka Kuźnia Smaków.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” wraz zaprasza do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń, które odbędą się w tym tygodniu na terenie partnerów naszego projektu – Stowarzyszenia „Wspólny Trakt” ze Skaryszewa oraz Stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój” ze Zwolenia. Odbędą się warsztaty kulinarne prowadzone przez Panią Elżbietę Bień, podczas którego uczestnicy pod okiem trenera przygotowywać będą specjały tradycyjnej kuchni regionu radomskiego, ale z nutą „świeżości” i wzbogacenia o zasady zdrowego żywienia. Łukasz Murawski z Pasieki Murawski zaprezentuje zagadnienie o nowoczesnym pszczelarstwie.

pobierzdo góry do góry

27.09.2016 r.

Zapraszamy na ostatni dzień Targów Smaki Regionów w Poznaniu.

Smaki Regionów

Zapraszamy Państwo na ostatni już dzień Targów Smaki Regionów w Poznaniu, podczas którego wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Woj. Mazowieckiego przygotowaliśmy stoisko wystawiennicze pod hasłem „Mazowsze Pachnące Papryką”. Stoły uginają się od pysznych regionalnych smakołyków. Mamy pyszne przetwory z Papryki Przytockiej (dżem z papryki, masło i smalec z papryką) przygotowane przez Catering Camelot oraz Stowarzyszenie „Wrzosowisko”, wędliny z gospodarstwa Państwa Pysiak, pieczywo z Piekarni Wacyn, miody z Pasieki Murawscy, soki Smaczek z Doliny Radomki, przetwory z firmy Krokus z Pająkowa. O podniebienia naszych gości dba również nasz „szef kuchni” czyli Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie – Kazimierz Porębski, który wziął udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Stowarzyszenie „Wrzosowisko”.

pobierzdo góry do góry

28.09.2016 r.

Konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 września 2016 r.

Mazowsze

Zachęcamy Państwa do udziału w czwartej edycji konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Do konkursu zgłaszać można wolontariuszy, grupy wolontariuszy, rodziny, które wspólnie podejmują działania społeczne. Jego główną ideą jest popularyzowanie i wyjaśnienia znaczenia wolontariatu, propagowanie inicjatyw mających na celu podniesienia prestiżu wolontariatu, poszerzenie wśród mieszkańców Mazowsza wiedzy o rodzajach wolontariatu i zakresu pracy wolontariuszy, także zachęcenie Mazowszan do podejmowania aktywności wolontarystycznej. Zgłoszenia kandydatów w konkursie przyjmowane będą do 30 września br.

pobierzdo góry do góry

28.09.2016 r.

Festyn Czas na Las

Związek Gmin „Radomka” zaprasza 2 października na Festyn „Czas na Las”, który odbędzie się na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Przysusze. W trakcie wydarzenia będziemy mogli posłuchać koncertu sygnalistów myśliwskich, obejrzeć pokaz sokolniczy, obejrzeć występy artystyczne i koncerty. Dla uczestników zaplanowano poczęstunek, konkursy z nagrodami, zamki dmuchańce. Serdecznie zapraszamy.

pobierzdo góry do góry

29.09.2016 r.

Stowarzyszenie Razem dla Radomki na Targach Smaki Regionów 2016.

Smaki Regionów

W dniach 24-27 września w Poznaniu odbyły się Targi „Smaki Regionów”, połączone z Targami Polagra Food i Polagra Gastro, które odwiedziło ponad 20 tysięcy osób. Swoje wyroby prezentowało 200 wystawców z 15 województw, w tym Województwo Mazowieckie dla którego stoisko wystawiennicze pod hasłem „Mazowsza pachnące papryką” przygotowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”.

Stoisko promowało promowało produkt tradycyjny – paprykę przytycką i producentów innych produktów regionalnych. Na stoisku prezentowano : miody pszczele w z Pasieki Murawscy z Woli Wacławowskiej, pieczywo na naturalnym zakwasie z piekarni „Wacyn” w tym chleb z papryką, jabłka i naturalnie mętne soki „Smaczek z Doliny Radomki” z Gospodarstwa Sadowniczego Państwa Bankiewicz z Komorowa, przetwory owocowe i warzywne firmy „Krokus” z Pająkowa m.in. ogórki z papryką, pasta chili, sos paprykowo-pomidorowy, wyroby wędliniarskie Państwa Pysiak ze Zdziechowa , papryka przytycką z gospodarstwa rolnego Pana Zdzisława Janowskiego z Przytyka. Jako gospodarz zadbaliśmy o to aby Wielkopolanie i goście z innych regionów mogli zapoznać się ze smakiem, odmianami i historią papryki przytyckiej.

pobierzdo góry do góry

29.09.2016 r.

Gminny Festyn Rodzinny w Wolanowie w obiektywie RadomSportTV

Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji z Festynu Rodzinnego w Wolanowie, który odbył się 11 września br. Była to impreza na której nie zabrakło występów zespołów ludowych, gier i zabaw, czy atrakcji dla najmłodszych. Gwiazdą wydarzenia był kabaret Zachodni i zespół Skaner. Nasze stowarzyszenie „Razem dla Radomki” było partnerem wydarzenia.

pobierzdo góry do góry

30.09.2016 r.

Konkurs FIO przedłużony do dnia 3 października.

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przydłużyła termin "wrześniowego" naboru ofert w programie FIO 2017 o 5 dni, tj. do poniedziałku, 3 października 2016 r., do godziny 16:15.

W związku z wnioskami, które wpłynęły do Instytucji Zarządzającej termin naboru ofert dla naboru "wrześniowego" (tj. dla ofert składanych w Priorytecie 1 i w Priorytecie 2 oraz w Komponencie Działań Systemowych wyodrębnionym w ramach Priorytetu 4) został wydłużony decyzją Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o 5 dni, tj. do poniedziałku, 3 października 2016 r., do godziny 16:15.

pobierzdo góry do góry

30.09.2016 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty serowarskie w ramach Mazowieckiej Kuźni Smaków. 6 października 2016 r. w Wolanowie.

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” wspólnie z Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach z przetwarzania wyrobów mlecznych – produkcja serów i wyrobów podobnych, które odbędą się 6 października 2016 r. (czwartek) o godzinie 11.00 w budynku Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie. Warsztaty produkcji sera podpuszczkowego poprowadzi pan Krzysztof Jaworski, utytułowany serowara z Żuław, absolwent Akademii Rolno-Technicznej w Olsztynie, który od ponad 15 lat zajmują się produkcją serów. Pomogą one zgłębić sekrety pracy serowara, zdobyć praktyczne umiejętności własnoręcznego wykonywania serów.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.