Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13193967


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Wrzesień 201101.09.2011 r.

72 rocznica wybuchu II wojny światowej

Polska

72 lata temu –1 września 1939 r. o godzinie 4:45 na ranem niemiecki pancernik Schleswig Holstein oddał pierwszą salwę w kierunku Westerplatte a niemieckie bombowce zrzuciły pierwsze bomby na Wieluń – rozpoczynając działania wojenne. Napaść III Rzeszy niemieckiej oraz sowieckiej Rosji na Polskę rozpętały II wojnę światową, która trwała aż sześć lat i pochłonęła według różnych szacunków od 50 do 78 milionów ludzkich istnień.

Był to największy konflikt zbrojny w historii świata, obejmujący zasięgiem działań wojennych prawie całą Europę, wschodnią i południową Azję, północą Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Pamiętając o tamtych bolesnych wydarzeniach, składamy hołd wszystkim osobom walczącym w obronie swojej ojczyzny. Wśród nas żyją osoby uczestniczące w bohaterskich walkach II wojny światowej. Niech lekcja patriotyzmu w ich wykonaniu będzie przedmiotem nauczania, wśród młodego pokolenia Rzeczypospolitej Polskiej.

pobierzdo góry do góry

02.09.2011 r.

Konferencja Starostwa Powiatowego w Radomiu nt. Papryki Przytyckiej - relacja telewizyjna.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji prasowej zorganizowanej w dniu 30 sierpnia 2011 r. przez Starostwo Powiatowe w Radomiu, która została poświęcona produktowi lokalnemu – Papryce Przytyckiej – który uzyskał pozytywną opinię Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego – uzyskując wpis na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przy Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obecność „Papryki Przytyckiej” wśród Produktów Tradycyjnych – podkreśla prawie 2 letnie przygotowania i działania promocyjne podejmowane na rzecz budowy wizerunku produktu lokalnego – a także świadczy o wyjątkowej jakości, wyśmienitym smaku oraz wytwarzaniu zgodnym z tradycyjnymi metodami produkcji na przestrzeni ostatnich 25 lat.

Relacja z konferencji została zaprezentowana na antenie „Teledziennika” Telewizji Dami. Zapraszamy do obejrzenia Teledziennika, w którym informacje dotyczące „Papryki Przytyckiej” rozpoczynają się w 9 minucie filmu.

Zobacz relację:www.telewizja.radom.pl

pobierzdo góry do góry

05.09.2011 r.

Broszura informacyjna - Działanie: Tworzenie i Rozwój mikroprzedsiębiorstw.

Zachęcamy do zapoznania się z nowym poradnikiem – broszurą informacyjną informacyjną wydaną przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na temat Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013, Działanie 312 "Tworzenie i Rozwój Mikroprzedsiębiorstw".

Poradnik zawiera wiele ważnych informacji dla beneficjentów chcących ubiegać się o uzyskanie pomocy w ramach działania "Tworzenie i Rozwój Mikroprzedsiębiorstw", na które LGD „Razem dla Radomki” przeprowadza nabór wniosków. Zachęcamy do zapoznania się z publikacją i składania wniosków.

Publikacja do pobrania na stronie Poradnik "Tworzenie i Rozwój Mikroprzedsiębiorstw"

pobierzdo góry do góry

05.09.2011 r.

Wystawa fotograficzna Piękno doliny Radomki w Jedlińsku.

Zapraszamy Państwa na wystawę fotograficzną „Piękno Doliny Radomki” - przygotowaną przez nasze Stowarzyszenie, którą możemy oglądać na Rynku w Jedlińsku. „Piękno Doliny Radomki” to zbiór 15 fotografii ukazujących piękno i różnorodność krajobrazu, architektury, przyrody sześciu gmin regionu radomskiego: Jedlińsk, Przysucha, Przytyk, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew”. Autorami zdjęć są dzieci i młodzież mieszkające na terenie wspomnianych gmin, które uczestniczyły w konkursie oraz w warsztatach zorganizowanych w 2010 r. przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”.

Wystawę prac możemy oglądać do dnia 19 września 2011 r. Serdecznie zapraszamy.

Wystawa fotograficzna w Jedlińsku Wystawa fotograficzna w Jedlińsku Wystawa fotograficzna w Jedlińsku
pobierzdo góry do góry

06.09.2011 r.

Konferencja poświęcona projektom edukacyjnym. Warszawa – 26 września 2011 r.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji mają przyjemność zaprosić Państwa na konferencję poświęconą wybranym projektom systemowym realizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 oraz programowi eTwinning prowadzonemu przez FRSE.

W ramach konferencji Urząd Marszałkowski zaprezentuje dwa projekty edukacyjne. Są to: realizowany obecnie projekt pt. "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe - "Zagrajmy o sukces" oraz "Dziecięca akademia przyszłości" - wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w szkołach podstawowych", który będzie realizowany w latach 2011-2013. Zadania te prowadzone są w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, z Priorytetu IX, Poddziałania 9.1.2.

Konferencja odbędzie się w poniedziałek, 26 września 2011 r., w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26.

pobierzdo góry do góry

06.09.2011 r.

Święto Plonów – VI Turniej Sołectw w Jedlińsku

W ubiegłą niedzielę 4 września na Rynku w Jedlińsku odbyła się szósta edycja Turnieju Sołectw, który w tym roku przybrał wyjątkowy charakter, albowiem został połączony z obchodami dożynkowymi – Świętem Plonów. Uroczystości w Jedlińsku tradycyjnie rozpoczęła msza święta w Kościele p.w. Św. Piotra i Andrzeja. Po mszy korowód z wieńcami dożynkowymi w asyście Ochotniczej Straży Pożarnej i przybyłych gości udał się na Rynek, gdzie starosta i starościna dożynek przekazali na ręce wójta – Wojciecha Walczaka bochen chleba. Następnie wójt gminy Jedlińsk – w towarzystwie wicewojewody mazowieckiego Dariusza Piątka, oraz Starosty Powiatu Radomskiego Mirosława Ślifirczyka powitał gości, oficjalnie rozpoczynając zmagania sołectw.

Głównym celem Turnieju Sołectw jest integracja środowiska lokalnego, popularyzacja rekreacji wśród mieszkańców sołectw, oraz zapewnienie czynnego wypoczynki i współzawodnictwa sportowego oraz uaktywnianie samorządów wiejskich. W Turnieju udział wzięli mieszkańcy sołectw z terenu gminy Jedlińsk, którzy rywalizowali ze sobą w konkurencjach, w których większość jest związana z życiem i pracą na wsi, do których możemy zaliczyć m.in. plecenie powróseł, toczenie beli siana czy rzut podkową do celu. Poszczególne sołectwa prezentowały również programy artystyczne, a także bogato wystrojone stoiska z tradycyjnymi potrawami.

W tym roku zwycięzcą Turnieju zostało sołectwo Stare Zawady. Drugie miejsce przydało mieszkańcom Ludwikowa, a trzecie Wielogórze. Wręczono również nagrody w konkursie „Mieszkajmy Piękniej”, którego celem jest promocja i prezentacja ogrodów, posesji i sołectw. Nagrodę za najładniejszą posesję przyznano Pani Bernadecie Kowalczyk z Płaskowa, a tytułem najpiękniejszego ogrodu wyróżniono ogrody należące do Marii Rybskiej z Wielogóry i Marianny Pyrek z Wielogóry.

Imprezie towarzyszyły również liczne zabawy, konkursy i koncerty. Licznie zgromadzona tego dnia publiczność miała okazję do zobaczenia na scenie gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej – Majkę Jeżowską, Roberta Rozmusa, Hannę Śleszyńska i Wojciecha Kaletę. W imprezie uczestniczyło również Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, które w specjalnym punkcje informacyjnym udzielało doradztwa w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych, a także informowało o inicjatywach podejmowanych na obszarach gmin należących do Stowarzyszenia LGD. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z Turnieju Sołectw.

dożynki w Jedlińsku dożynki w Jedlińsku dożynki w Jedlińsku
dożynki w Jedlińsku dożynki w Jedlińsku dożynki w Jedlińsku
pobierzdo góry do góry

07.09.2011 r.

Koncert charytatywny na rzecz osób chorych na SM już jutro. Serdecznie Zapraszamy.

Logo SR

W imieniu Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego – Oddział w Radomiu serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny, który odbędzie się w dniu 8 września o godzinie 17.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Radomiu, w ramach ogólnopolskiej akcji „SyMfonia Serc”.

W koncercie udział wezmą Aleksandra Bubicz –Mojsa (sopran) oraz Robert Mojsa (tenor) oraz Mariusz Kowalski z zespołem. Wydarzenie poprowadzi Tomasz Kamel. Cena biletu – cegiełki wynosi jedyne 20 zł. W przerwie koncertu odbędzie się aukcja i loteria na rzecz chorych na SM z regionu radomskiego.

Informacje o możliwości zakupu biletów można uzyskać pod nr telefonu 607 633 616 oraz pisząc na adres mailowy radom@ptsr.org.pl

pobierzdo góry do góry

07.09.2011 r.

Dożynki Województwa Mazowieckiego – Wyszków 11.09.2011 r.

Dożynki Wojewódzkie – Wyszków

XII Dożynki Województwa Mazowieckiego i dożynki diecezjalne Diecezji Łomżyńskiej odbędą się 11 września br. w Wyszkowie. Dożynki wojewódzkie to jedna z najważniejszych imprez na Mazowszu. Jest to doskonała okazja do wspólnego podziękowania za plony, kultywowania regionalnych tradycji i wspólnej radości z owoców pracy rolników i przedsiębiorców z naszego regionu. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji, oprócz tradycyjnych uroczystości, będzie można także posłuchać dobrej muzyki i zobaczyć występy lokalnych zespołów tanecznych m.in. znanej w kraju i na świecie Rewii Dziecięcej „Sylaba”, a także najsłynniejszego polskiego zespołu ludowego – Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Wszystkich zebranych na pewno rozbawi kabaret „Koń Polski”. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast Golec uOrkiestra.

Jednym z najważniejszych elementów imprezy będzie prezentacja wieńców dożynkowych, wykonanych z kłosów zbóż, owoców, warzyw i polnych kwiatów. Takie skupisko wszystkich plonów zachwyca bogactwem i różnorodnością mieniących się barw. Oprócz tradycyjnego podziękowania za plony i złożenia wieńców dożynkowych podczas uroczystości wręczone zostaną odznaczenia państwowe i branżowe. Będzie to również świetna okazja do podsumowania rolniczych konkursów i plebiscytów.

W dożynkach uczestniczyć będą przedstawiciele LGD „Razem dla Radomki”, którzy na specjalnie przygotowanym stoisku wystawienniczym Lokalnych Grup Działania z Mazowsza będą prezentować materiały promocyjne i przekazywać informację o działalności stowarzyszenia.

pobierzdo góry do góry

08.09.2011 r.

Festyn Rodzinny w Wolanowie

Festyn Rodzinny w Wolanowie

Wójt Gminy Wolanów – Krzysztof Murawski, Gminne Centrum Kultury i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie, zapraszają do wzięcia udziału w festynie „Postaw na Rodzinę”, który odbędzie się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie w najbliższą niedzielę 11 września w godzinach 14.00-22.00.

W programie przewidziano występy artystyczne i taneczne dzieci i młodzieży m.in. „Krakowiaczki” z Mniszka, zespoły taneczne z Gminnego Centrum Kultury, oraz występy zespołów ludowych: młodzieżowego „Wolanianki” oraz Zespołu Koła Gospodyń Wiejskich z Bieniędzic. W godzinach wieczornych zaprezentuję się zespół „Tryptyk Biesiadny”, a imprezę zakończy pokaz Laser Show – Euforia Światła.

Dodatkowymi atrakcjami imprezy będą zabawy i konkursy dla najmłodszych i dorosłych, stoiska twórców regionalnych, Lunapark, warsztaty twórczo-plastyczne, warsztaty garncarskie, pokazy strażackie, rodzinne potyczki sportowe, malowanie twarzy i włosów, pokaz karate. Serdecznie zapraszamy.

pobierzdo góry do góry

09.09.2011 r.

Uroczystości dożynkowe w Zakrzewie

Logo SR

Zapraszamy na uroczystości dożynkowe do Zakrzewa, które odbędą się w najbliższą niedzielę na kompleksie boisk Orlik 2012.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00 uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Zakrzewie. W trakcie imprezy zaplanowano –poświęcenie kamienia w Alei 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem, oraz liczne występy artystyczne. Zaprezentują się m.in. Kapela Ludowa z Marianowic, dziecięcy zespół Zakrzewiaku. Na zakończenie imprezy zaplanowany jest konkurs o tytuł „Powała 2011” w którym jego uczestnicy będą rywalizować w następujących konkurencjach: przeciąganie liny, podciąganie na linie, jazda na rowerze z oszczepem, strzelanie z łuku, test wytrzymałości w utrzymaniu ciężaru, wyciskanie sztangi. Serdecznie zapraszamy.

pobierzdo góry do góry

12.09.2011 r.

Rusza druga edycja Szkoły z Pasją – konkursu dotacyjnego na realizację projektów edukacyjnych

ministersto edukacji narodowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej – ogłasza drugą edycję konkurs „Szkoła z Pasją”, którego celem jest realizacja działań promujących współpracę pomiędzy szkołami, organizacjami pozarządowymi, organizacjami uczniowskimi i rodzicielskimi oraz samorządem terytorialnym. Oferty można składać do 30 września 2011 r.

Projekty konkursowe powinny wykorzystywać działania, które dążą do kształtowania w uczniach otwartej i prospołecznej postawy oraz wspierają ich aktywność obywatelską. Działania projektowe powinny być realizowane przy użyciu metod i narzędzi edukacji pozaformalnej, w tym środków multimedialnych, a także w formie warsztatów, symulacji, spotkań z ekspertami albo konkursów.

Priorytetowo traktowane będą projekty, które obejmują swoim zasięgiem co najmniej kilka szkół, aktywnie zaangażują wszystkich partnerów przy realizacji kolejnych etapów projektu, a przede wszystkim angażują uczniów w ich przygotowanie i realizację.

Na realizację projektu można uzyskać dotację w wysokości do 75 tyś. złotych. Wnioskodawca zobowiązany jest zapewnić minimum 10% wkładu własnego całkowitej wartości zadania.

pobierzdo góry do góry

13.09.2011 r.

XIII Dożynki Województwa Mazowieckiego w Wyszkowie

11 września br. w Wyszkowie odbyły się XIII Dożynki Województwa Mazowieckiego – największa tegoroczna impreza rolnicza na Mazowszu, w której udział wzięli również przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”. Na specjalnie przygotowanym stoisku – zaprezentowaliśmy wyroby ludowe, produkt tradycyjny „Paprykę Przytycką” a także rozdawaliśmy materiały promocyjne związane z gminami z obszaru naszego działania.

Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji wieńców dożynkowych przygotowanych przez poszczególne reprezentacje powiatów i gmin. Po przemarszu korowodu – odbyła się msza święta pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego – Stanisława Stefanka, po której starostowie dożynek - przekazali symboliczny chleb na ręce Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, który w swoim przemówieniu podkreślił, że dożynki to czas, w którym możemy wspólnie podziękować za plony, kultywować regionalne tradycje i cieszyć się z owoców pracy rolników i przedsiębiorców.

Podczas uroczystości wręczono również odznaczenia państwowe i branżowe. Była to okazja do podsumowania rolniczych konkursów i plebiscytów. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. Oprócz tradycyjnych uroczystości, liczne zgromadzona publiczność mogła wysłuchać dobre muzyki i zobaczyć występy lokalnych zespołów tanecznych m.in. znanej w kraju i na świecie Rewii Dziecięcej „Sylaba”, a także najsłynniejszego polskiego zespołu ludowego – Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Wszystkich zebranych rozbawił występ kabaretu „Koń Polski” a na zakończenie wieczoru zaprezentował się zespół Golec uOrkiestra. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

dożynki w Wyszkowie dożynki w Wyszkowie dożynki w Wyszkowie
pobierzdo góry do góry

14.09.2011 r.

Konkurs dotacyjny MEN: Zdrowe dzieci to nasz kapitał.

ministersto edukacji narodowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs ofert na realizację zadania publicznego „Zdrowe dzieci to nasz kapitał” –projektów szkolnych popularyzujących zdrowy styl życia w szkołach oraz w społecznościach lokalnych.

Celem konkursu jest wyłonienie najkorzystniejszych ofert wnioskodawców, którzy zaplanują oraz wdrożą w przedszkolach lub szkołach projekty obejmujące działania z zakresu promowania zdrowego stylu życia, w tym zdrowego żywienia i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz upowszechniania koncepcji oraz doświadczeń i metod pracy szkoły promującej zdrowie wśród innych szkół oraz w społeczności lokalnej.

Na realizacje powyższego zadania wyznaczono kwotę 590 000,00 zł. Maksymalna kwota dofinansowania dla 1 projektu wynosi 10 000,00 zł. Oferty można składać do 30 września 2011 r.

pobierzdo góry do góry

15.09.2011 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie na filmy promujące obszar LGD. Do wygrania laptopy oraz odtwarzacze mp4!

Konkurs Filmowy LGD

Przypominamy, że do 21 września można wysyłać prace na konkurs organizowanych przez LGD „Razem dla Radomki”, w którym do wygrania są 3 nowoczesne laptopy oraz odtwarzacze mp4. Konkurs polega na przygotowaniu filmów związanych z obszarem gmin tworzących LGD: Jedlińsk, Przysucha, Przytyk, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew. Głównym celem konkursu jest ukazanie za pomocą materiału filmowego walorów obszaru wiejskich, kultury, folkloru, czy też krajobrazu. Filmy przygotowywane na konkurs mogą być dowolnego gatunku: m.in. fabularne, animacja, dokument, film typowo - promocyjny.

Istotną kwestią jest aby przygotowany film zobrazował w jak najmniej konwencjonalny sposób walory i elementy które pozwolą na ich powiązanie z wydarzeniami, miejscami, krajobrazem, kulturą, folklorem obszarów wspomnianych gmin. Film może być nakręcony kamerą cyfrową, aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym. Mile widziane będą filmy animowane bądź z elementami animacji.

Nadesłane prace konkursowe oceniane będą w 3 kategoriach wiekowych: do 13 roku życia, do 25 roku i powyżej 25 lat. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe (3 laptopy oraz 50 nagród specjalnych -- odtwarzaczy MP4). Na prace konkursowe czekamy do dnia 21 września 2011 roku (decyduje data dostarczenia pracy), rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 27 września 2011 r.

pobierzdo góry do góry

16.09.2011 r.

Kolejne wyróżnienia dla Gminy Jedlińsk.

walczak

Niezmiernie miło nam poinformować, iż Gmina Jedlińsk z początkiem miesiąca września 2011 r. otrzymała dwa istotne wyróżnienia.

Związek Banków Spółdzielczych w Polsce przyznał gminie nagrodę – Złoty Medal im. Franciszka Stefczyka za długoletni wkład pracy w dzieło umacniania bankowości spółdzielczej, aktywną służbę społeczną swojemu regionowi i Ojczyźnie. Drugą nagrodą która otrzymał włodarz gminy – Wójt Wojciech Walczak – jest tytuł Srebrnego Promotora Orłów Agrobiznesu, nagroda przyznana przez kapitułę konkursu Orzeł Agrobiznesu, organizowanej pod part ornatem Wicemarszałek Sejmu RP Ewy Kierzkowskiej.

Wójtowi Gminy Jedlińsk – serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

pobierzdo góry do góry

19.09.2011 r.

Konferencja: Leader jako efektywna metoda pobudzania i finansowania lokalnych inicjatyw i ich wpływ na rozwój obszarów wiejskich

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zaprasza na konferencję „Leader jako efektywna metoda pobudzania i finansowania lokalnych inicjatyw i ich wpływ na rozwój obszarów wiejskich” która odbędzie się w dniu 28 września 2011 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radomiu. Honorowy patronat nad konferencją objął Starostwa Radomski – Pan Mirosław Ślifirczyk.

W trakcie konferencji zostaną przedstawione następujące zagadnienia: „PROW na Mazowszu – stan na rok 2011 i perspektywy. Funkcjonowanie inicjatywy LEADER”, które przedstawi Pan Radosław Rybicki – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie; „LEADER – efektywna metoda pobudzania i finansowania lokalnych inicjatyw na przykładzie LGD „Razem dla Radomki” – Cezary Nowek – Prezes LGD „Razem dla Radomki”, jak również „Globalizacja, informatyzacja na Ziemi Jana Kochanowskiego” – którą omówi prof. dr hab. Henryk Bednarczyk – Prezes Stowarzyszenia Oświatowego SYCYNA,

W drugiej części konferencji zostaną przedstawione następujące zagadnienia: „Współpraca: LGD – samorząd” które omówi Wójt Gminy Zakrzew – Sławomir Białkowski”; „Produkty regionalne, tradycyjne na Mazowszu – identyfikacja, promocja, korzyści” – Krzysztof Zaniewski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie; „Wsparcie rolników i przedsiębiorców w ramach osi 3 i 4 PROW” – Mariusz Kostka – Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARIMR w Warszawie oraz „Doświadczenia LGD południowego Mazowsza we wdrażaniu idei LEADER a rozwój lokalny” – które omówią Prezesi LGD subregionu radomskiego.

Początek konferencji przewidziany jest na godzinę 10.30. Serdecznie zapraszamy

pobierzdo góry do góry

20.09.2011 r.

III Edycja konkursu grantowego Akademia Orange.

fundacja orange

Fundacja Orange ogłasza III edycję ogólnopolskiego programu grantowego – Akademia Orange. Jego celem jest propagowanie nowoczesnej edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży poprzez wspieranie nowatorskich działań organizacji pozarządowych, placówek oświatowych i instytucji kultury.

Do 30 września można zgłaszać ciekawe, kreatywne, innowacyjne projekty edukacyjne. Organizacje, których propozycje działań zostaną najwyżej ocenione, otrzymają na ich realizację granty do 50 tysięcy złotych. Łączna pula grantów to 1,5 mln złotych. W tej edycji została tez stworzona dodatkowa kategoria – Akademia Orange Inspiracje umożliwiająca realizację projektów inspirowanych pomysłami z poprzednich edycji Programu.

Fundacja Orange wspiera realizację projektów, które w kreatywny sposób budują umiejętności społeczne dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałają wykluczeniom. Premiowane będą inicjatywy wykorzystujące nowatorskie narzędzia i metody nauczania. Wszystkie projekty zgłaszane do Akademii Orange muszą być realizowane w partnerstwach. Program promuje także idee Creative Commons pozwalające twórcom, autorom i pomysłodawcom różnorodnych rozwiązań zachować pewne prawa autorskie i jednocześnie podzielić się swoją twórczością, pomysłami oraz wypracowanymi w trakcie trwania projektów materiałami edukacyjnym.

pobierzdo góry do góry

21.09.2011 r.

LGD Razem dla Radomki na Dożynkach Prezydenckich w Spale – 24-25 września 2011 r.

Dożynki Prezydenckie – Spała 2011

Tegoroczne obchody Święta Plonów potrwają dwa dni. Już w sobotę, 24 września, o godz. 14.00 w Centralnym Ośrodku Sportu rozpocznie się konferencja pt. „Stan i perspektywy polskiego rolnictwa” z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego. Odbędzie się także kiermasz tradycyjnych produktów kulinarnych z różnych regionów Polski oraz konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast głównym punktem niedzielnych dożynek będzie msza święta w Kaplicy Polowej AK z poświęceniem wieńców dożynkowych, po której odbędą się główne uroczystości z udziałem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i jego małżonki.

Imprezie towarzyszyć będzie Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego, liczne występy artystyczne zespołów ludowych. Gwiazdami niedzielnego wieczoru będą zespoły Brathanki oraz Budka Suflera.

W dożynkach uczestniczyć będą przedstawiciele LGD „Razem dla Radomki”, którzy jako jedyni przedstawiciele lokalnych grup z działania z terenu Mazowsza na swoim stosiku prezentować będą materiały promocyjne i przekazywać informację o działalności stowarzyszenia, promować produkty lokalne, turystykę a także prace twórców ludowych.

pobierzdo góry do góry

22.09.2011 r.

Konkurs na filmy promujące obszar gmin „Razem dla Radomki”. Termin zgłaszania prac wydłużony do dnia 26 września.

Konkurs Filmowy LGD

Infromujemy o przedłużeniu terminu zgłaszania prac na konkurs organizowany przez LGD ”Razem dla Radomki”w którym do wygrania są 3 nowoczesne laptopy oraz odtwarzacze mp4. Konkurs polega na przygotowaniu filmów związanych z obszarem gmin tworzących LGD: Jedlińsk, Przysucha, Przytyk, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew. Głównym celem konkursu jest ukazanie za pomocą materiału filmowego walorów obszaru wiejskich, kultury, folkloru, czy też krajobrazu. Filmy przygotowywane na konkurs mogą być dowolnego gatunku: m.in. fabularne, animacja, dokument, film typowo - promocyjny.

Istotną kwestią jest aby przygotowany film zobrazował w jak najmniej konwencjonalny sposób walory i elementy które pozwolą na ich powiązanie z wydarzeniami, miejscami, krajobrazem, kulturą, folklorem obszarów wspomnianych gmin. Film może być nakręcony kamerą cyfrową, aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym. Mile widziane będą filmy animowane bądź z elementami animacji.

Nadesłane prace konkursowe oceniane będą w 3 kategoriach wiekowych: do 13 roku życia, do 25 roku i powyżej 25 lat. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe (3 laptopy oraz 50 nagród specjalnych -- odtwarzaczy MP4). Na prace konkursowe czekamy do dnia 26 września 2011 roku (decyduje data dostarczenia pracy)

pobierzdo góry do góry

23.09.2011 r.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty integracyjno-edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców/opiekunów z Gminy Wieniawa.

Projekt Wieniawa

Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” w partnerstwie z Gminą Wieniawa rozpoczęła realizację projektu „TY i JA – integracja dla rodzin z dysfunkcjami społecznymi z Gminy Wieniawa” współfinansowanego prze Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII. Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.3. Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.

Projekt skierowany jest do grupy 60 osób - 30 dzieci w wieku przedszkolnym oraz do 30 osób dorosłych (rodziców bądź opiekunów posiadających status osoby bezrobotnej lub niepełnosprawnej lub zagrożonej wykluczeniem społecznym), mieszkańców gminy Wieniawa. Celem projektu jest stworzenie warunków sprzyjających integracji społecznej zarówno dzieci wiejskich jak i ich rodzin oraz aktywizacja społeczna mieszkańców wiejskich w zakresie organizowania działań odnawiających więzi społeczne między rodzicami i mieszkańcami. Projekt przewiduje przeprowadzenie szeregu nowatorskich zajęć integracyjno-edukacyjnych oraz warsztatów edukacyjno-wspierających dla dzieci i ich rodziców/opiekunów pozwalających na rozwój umiejętności. Zajęcia warsztatowe odbywać się będą od miesiąca października do grudnia 2011 r. w Publicznym Przedszkolu w Wieniawie mieszczącym się przy ul. Kochanowskiego 86.

W ramach projektu zorganizowane będą warsztaty edukacyjno-wspierające prowadzone przez psychologa, zajęcia integracyjno-edukacyjne (jak muzykoterapia, artterapia, bajko terapia, biblioterapia itp.). Wszyscy beneficjenci otrzymają bezpłatne materiały dydaktyczne i edukacyjne. Dzieci otrzymają zestawy nowoczesnych materiałów edukacyjnych.

Zapraszamy do udziału w projekcie

pobierzdo góry do góry

26.09.2011 r.

Zapraszamy na konferencję:Leader jako efektywna metoda pobudzania i finansowania lokalnych inicjatyw i ich wpływ na rozwój obszarów wiejskich - 28.09.2011 r.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zaprasza na konferencję „Leader jako efektywna metoda pobudzania i finansowania lokalnych inicjatyw i ich wpływ na rozwój obszarów wiejskich” która odbędzie się w dniu 28 września 2011 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radomiu. Honorowy patronat nad konferencją objął Starostwa Radomski – Pan Mirosław Ślifirczyk.

W trakcie konferencji zostaną przedstawione następujące zagadnienia: „PROW na Mazowszu – stan na rok 2011 i perspektywy. Funkcjonowanie inicjatywy LEADER”, które przedstawi Pan Radosław Rybicki – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie; „LEADER – efektywna metoda pobudzania i finansowania lokalnych inicjatyw na przykładzie LGD „Razem dla Radomki” – Cezary Nowek – Prezes LGD „Razem dla Radomki”, jak również „Globalizacja, informatyzacja na Ziemi Jana Kochanowskiego” – którą omówi prof. dr hab. Henryk Bednarczyk – Prezes Stowarzyszenia Oświatowego SYCYNA,

W drugiej części konferencji zostaną przedstawione następujące zagadnienia: „Współpraca: LGD – samorząd” które omówi Wójt Gminy Zakrzew – Sławomir Białkowski”; „Produkty regionalne, tradycyjne na Mazowszu – identyfikacja, promocja, korzyści” – Krzysztof Zaniewski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie; „Wsparcie rolników i przedsiębiorców w ramach osi 3 i 4 PROW” – Mariusz Kostka – Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARIMR w Warszawie oraz „Doświadczenia LGD południowego Mazowsza we wdrażaniu idei LEADER a rozwój lokalny” – które omówią Prezesi LGD subregionu radomskiego.

Początek konferencji przewidziany jest na godzinę 10.30. Serdecznie zapraszamy

pobierzdo góry do góry

28.09.2011 r.

Czas dla Mam. Rozpoczęto nabór wniosków do V edycji programu AXA Wspieramy Mamy

Już po raz piąty organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z całej Polski, mogą składać wnioski do programu AXA „Wspieramy Mamy”. Założenie programu jest takie, aby składane projekty miały na celu wsparcie kobiet znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, matek cieszących się macierzyństwem, ale również borykających się z trudnościami w codziennym życiu.

W programie AXA „Wspieramy Mamy”, organizacje mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 13 000 złotych. Wnioski zakładające wsparcie mam można składać od 21 września do 28 października 2011 r. Złożone wnioski zostaną poddane ocenie Komisji Konkursowej oraz głosowaniu pracowników Grupy AXA. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest do 6 grudnia 2011 r.

Projekty mogą mieć zasięg lokalny, regionalny lub ogólnopolski, czas realizacji projektów, musi być zaplanowany od 1 lutego do 31 lipca 2012 r.

pobierzdo góry do góry

29.09.2011 r.

Olga Tokarczuk w Muzeum Gombrowicza. 4 października 2011 r.

muzeum gombrowicza

Muzeum Gombrowicza we Wsoli zaprasza na ostatnie spotkanie w ramach projektu „Prowincja Gombrowicz” realizowanego w Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich: Działanie „Małe Projekty”, które uzyskało wsparcie w ramach naboru wniosków prowadzonych przez LGD „Razem dla Radomki”

Ostatnim gościem cyklu, będzie znana pisarka – Olga Tokarczuk, z którą gospodarze rozmawiać będą o roli prowincji (peryferii) w jej życiu i twórczości. Peryferii nie tylko geograficznych, ale również peryferii kultur, życia intelektualnego i artystycznego, a także „prowincji magicznych”, które pojawiają się w jej twórczości.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 w Muzeum Gombrowicza we Wsoli. Zapraszamy

pobierzdo góry do góry

30.09.2011 r.

Anna Romantowska i Robert Grudzień w Jedlińsku – 2 października 2011 r.

anna romantowska

Znana aktorka Anna Romantowska w najbliższą niedzielę wystąpi w Jedlińsku. Interpretacje wierszy Karola Wojtyły muzycznie zilustruje znany muzyk Robert Grudzień, który zagra na organach. Koncert odbywa się także z okazji jubileuszu 25-lecia pracy twórczej i organizatorskiej artysty.

Koncert zatytułowany „Miłość mi wszytki wyjaśniła” opiera się głównie na młodzieńczych utworach przyszłego papieża. Odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, w najbliższą niedzielę w kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Jedlińsku. Serdecznie zapraszamy

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.