Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13194252


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Styczeń 2018W ramach inicjatywy realizowane zostały warsztaty skierowane do 15 osób, które żyją aktywnie, są przedsiębiorcze, pracują a także są wyłączone zawodowo, w tym osoby niepełnosprawne.

pobierzdo góry

12 lutego 2018 roku Gminne Centrum Kultury i Kultury w Jedlińsku zaprasza na recital Hanny Śleszyńskiej, aktorki teatralnej, filmowej i kabaretowej, która wystąpi w towarzystwie zespołu.

pobierzdo góry

Senat podjął uchwałę ustanawiającą rok 2018 Rokiem Harcerstwa. Uchwała ma związek z przypadającą w przyszłym roku setną rocznicą powstania na ziemiach polskich skautingu.

pobierzdo góry

Fundacja Liderzy Przemian i Fundacja BORUSSIA zapraszają polskie organizacje pozarządowe do realizacji wizyt studyjnych w Polsce w 2018 r. w ramach Programu Study Tours to Poland dla studentów.

pobierzdo góry

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zaprasza do udziału w spotkaniach informacyjnych, dotyczących najważniejszych kwestii w zakresie współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi w 2018 roku.

pobierzdo góry

Fundacja ogłosiła terminy składania wniosków wstępnych w programie "Demokracja w Działaniu" w 2018 roku. Wnioski można będzie składać w terminie do 15 lutego i do 15 września 2018 r.

pobierzdo góry

Wójt Gminy Jedlińsk wspólnie z Gminnym Centrum Kultury w Jedlińsku zapraszają na VIII Zapustowy Bal Kobiet, który odbędzie się 11 lutego 2018 r. w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlińsku.

pobierzdo góry

Polecamy Państwu film „Tradycyjne Smaki Mazowsza”, w którym pokazano fragmenty filmu „Szlak Kulinarny Doliny Radomki” , ukazującego produkty tradycyjne m.in. paprykę przytycką i wędliny z masarni Państwa Pysiak.

pobierzdo góry

Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego w Warszawie, ogłosił konkurs na realizację działań z zakresie kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego, w ramach których można starać się o realizację projektów w kwocie do 30tyś. zł.

pobierzdo góry

Samorząd Województwa Mazowieckiego, mając na uwadze potrzebę promowania produktów żywnościowych wytwarzanych przez mazowieckich producentów żywności organizuje XI edycję Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego

pobierzdo góry

Wraz z nowym rokiem, Urząd Gminy w Wieniawie utworzył dla Mieszkańców Gminy Wieniawa nową formę współpracy pomiędzy samorządem, a społecznością Gminy Wieniawa: Centrum Dialogu Gminnego. Ta forma organizacji umożliwi jak najszerszą reprezentację, a zarazem partycypację samych Mieszkańców w procesie decyzyjnym na szczeblu samorządu gminnego.

pobierzdo góry

Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca Wolanianki zdobył pierwsze miejsce w XXIV edycji Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie, w kategorii dziecięcy zespół folklorystyczny oraz za najpiękniejsze wykonanie pastorałki.

pobierzdo góry

Do 2 lutego trwa nabór wniosków w ramach konkursu, którego celem jest realizacja działań w formie edukacji obywatelskiej, rozwijania mechanizmów niezależnego finansowania działań obywatelskich, dla których przeznaczane są granty w wysokości ok. 10 tyś złotych.

pobierzdo góry

Sernik z cukierni M&K z Przysuchy Państwa Moniki i Karola Łabędzkich, zyskał taką nazwę nie bez kozery, a ze względu na składniki użyte do jego wyrobu. Prócz naturalnych składników takich jak: mąka, masło prawdziwe, cukier i ser rzecz jasna w przypadku sernika.

pobierzdo góry

Sztuka z Kulturą, to inicjatywa realizowana przez Stowarzyszenie Wrzosowisko z Wrzosu skierowana do 20 osób, mająca na celu integrację osób angażujących się w działania na rzecz środowiska lokalnego, pobudzenie do aktywnego uczestnictwa w kulturze, animację kulturalną.

pobierzdo góry

Miody z Pasieki Murawscy Pana Łukasza Murawskiego są dobrze znane w naszym regionie. I choć Pan Łukasz jest producentem wielu miodów odmianowych, to na szczególną uwagę zasługuje miód gryczany.

pobierzdo góry

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków do programu dotacyjnego Kultura – Interwencje 2018, którego celem jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym.

pobierzdo góry

Celem projektu było ukazanie i uświadomienie roli współczesnych multimediów w kształtowaniu tożsamości społecznej , a także na wartości płynące z tradycji i kultury.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii zaprasza do udziału w projekcie „Inkubacja innowacji społecznych w obszarze kształcenia ustawicznego osób dorosłych”. W ramach projektu istnieje możliwość otrzymania grantu dla osób lub instytucji, które mają pomysł na innowacyjne narzędzie w zakresie kształcenia ustawicznego. Przewidywana kwota grantu wynosi 35 000 zł.

pobierzdo góry

Informujemy o terminie rozpoczęcia naboru wniosków przez LGD "Razem dla Radomki" w zakresie: Infrastruktura Publiczna.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w zakresie: Rozwój istniejącego przedsiębiorstwa.

pobierzdo góry

Inicjatywa realizowana przez Stowarzyszenie "Razem dla Skrzyńska" miała na celu aktywizację mieszkańców do organizowania imprez o charakterze kulturalnym i czynnego w nich uczestnictwa.

pobierzdo góry

To projekt realizowany przez grupę nieformalną Aktywni w wolontariacie działającą przy PSP w Bierwcach, we współpracy ze stowarzyszeniem Razem dla Radomki.

pobierzdo góry

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Pogroszyn,polegał na realizacji warsztatów artystyczno-teatralnych, warsztatów plastycznych i kulinarnych. Podsumowanie jego realizacji było spotkanie integracyjne – wieczór wigilijny "Jasełka".

pobierzdo góry

Piknik Jeździecki, bezpłatne zajęcia jazdy konnej, pokazy skoków i wspólna integracja, to główne elementy projektu Fundacji Kawalerii Ochotniczej przy Stajni Carino, dofinansowanego przez LGD.

pobierzdo góry

Serdecznie zapraszamy na trzy ostatnie karnawału do Jedlińska, gdzie odbędzie się unikatowe wydarzenie – Jedlińskie Zapusty, organizowane przez Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej.

pobierzdo góry

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne spotkanie szkoleniowo-warsztatowe z zakresu przygotowania, planowania i pisania wniosków o dofinansowania w konkursach zewnętrznych, skierowanych do organizacji pozarządowych.

pobierzdo góry

Zachęcamy do lektury specjalnego wydania Biuletynu LGD "Razem dla Radomki" poświęconego realizacji inicjatywy mającej na celu budowę silnych organizacji pozarządowych.

pobierzdo góry

Prezentujemy projekt w ramach których przeprowadzone zostały warsztaty i przygotowany został cykl teledysków zespołu Wolanianki.

pobierzdo góry

Serdecznie polecamy lekturę ostatniego numeru Kwartalnika Wieści, wydawanego przez Gminę Zakrzew, w którym znajdą Państwo relacje z inicjatyw i projektów finansowanych przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w ostatnim kwartale 2018 roku.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.