finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Spotkanie Chórów w Przysusze

Z wizytą u Kolberga – Spotkanie Chórów w Przysusze

15 czerwca mogliśmy wysłuchać przepięknego koncertu w wykonaniu chórów – odbywającego się w ramach wydarzenia, jakim są przysuskie spotkania chórów

Z wizytą u Kolberga - Spotkanie Chórów w PrzysuszeW sobotnie popołudnie 15 czerwca mogliśmy wysłuchać przepięknego koncertu w wykonaniu chórów – odbywającego się w ramach cyklicznego wydarzenia, jakim są przysuskie spotkania chórów pn. „Z wizytą u Kolberga”. Tegoroczna edycja była pierwszą, którą współorganizowało Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”. Pozostałymi inicjatorami i organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Chóru Nauczycielskiego Canto, Starostwo Powiatowe w Przysusze, Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha, Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze oraz Domu Kultury w Przysusze.

Pierwszy na scenie zaprezentował się Chór Miasta Szydłowca „Gaudium Canti”, którego występ został przyjęty gromkimi owacjami. W pierwszej części koncertu szydłowieccy artyści zaprezentowali pieśni ludowe, wśród których mogliśmy usłyszeć m.in. popularną rosyjską pieśń „Jarzębinę”, świętokrzyskie „Da moja Łysico”, czy mazowiecką melodię „A jak śpiewać”. Druga część występu nazwana „Renesans” zawierała m.in. utwory „Służyłem ja tobie”, „Dusza artysty”, „Magnificat”, w których gościnnie zaprezentowała się skrzypaczka Zuzanna Gadowska.

Drugim wykonawcą, który zaprezentował się tego dnia – byli gospodarze imprezy – Chór Nauczycielski Canto z Przysuchy, który w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat występował ponad 200 razy na terenie całego kraju, jak i poza jego granicami. W 2010 r. został odznaczony medalem „Za zasługi w krzewieniu kultury polskiej” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chór pod kierownictwem Jerzego Mazurka i Karola Sionka w godzinnym występie zaprezentował m.in. „Polkę Lubelską”, „Laura i Filon”, ukraińską pieśń „Bandurę”, czy piosenkę z musicalu „Dzwonnik z Notre Dame” – Belle Piękna. Na zakończenie przeglądu, obydwa zaprzyjaźnione chóry wspólnie zaśpiewali utwory” „Polonez o Kolbergu”, „Głęboka Studzienka” i „Fornaliczki”.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content