Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13193813


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Sierpień02.08.2009

Składki członkowskie za 2009 rok

Członkowie Stowarzyszenia proszeni są o uregulowanie składek członkowskich za rok 2009. Przypominamy, że zgodnie z uchwała Zarządu Stowarzyszenia z dnia 25.06.2009 wysokość składki dla osób fizycznych wynosi 12 zł.

Prezes Zarządu

Cezary Nowek

pobierzdo góry do góry

03.08.2009

Konkurs "Przyjazna Wieś"

Piotr Szprendałowicz

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie „PRZYJAZNA WIEŚ” na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury realizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych, organizowany przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich.

Piotr Szprendałowicz

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego

pobierzdo góry do góry

07.08.2009

REWITALIZACJA NIERUCHOMYCH OBIEKTÓW ZABYTKOWYCH ARCHITEKTURY ŚWIECKIEJ MAZOWSZA.

Samorząd Województwa Mazowieckiego rozważa możliwość uruchomienia w 2010 roku programu wspierania rewitalizacji nieruchomych obiektów zabytkowych architektury świeckiej Mazowsza, ze szczególnym uwzględnieniem zespołów parkowo-dworskich.

pobierzdo góry do góry

09.08.2009

Elżbieta Pysiak - starościną centralnych ogólnopolskich dożynek w Spale

Elżbieta Pysiak z podradomskiego Zdziechowa, gmina Zakrzew, będzie starościną centralnych ogólnopolskich dożynek w Spale. Mianował ją na tą funkcję sam prezydent Lech Kaczyński.

pobierzdo góry do góry

10.08.2009

Akademia PARP

Nauka przez Internet staje się co raz popularniejszą metodą doskonalenia zawodowego. Do niedawna szkolenia internetowe były tworzone na zamówienie przede wszystkim dla dużych korporacji. Jednak e-learning jest również doskonałym rozwiązaniem edukacyjnym dla małych i średnich firm. Szkolenia przez internet dostepne są na stronie www.akademiaparp.gov.pl

pobierzdo góry do góry

11.08.2009

II turniej sołectw o puchar Wójta Przytyka

II TURNIEJ SOŁECTW

O PUCHAR WÓJTA

PRZYTYKANa stadionie Sokoła Przytyk odbył się II turniej sołectw w piłce nożnej. W imprezie pod hasłem "Sportowa Integracja Wsi" udział wzięło osiem zespołów. Puchar Wójta wywalczyła drużyna Piaski Przytyk, która wyprzedziła Podgajek i Domaniów. Organizatorem zawodów pod patronatem urzędu gminy był Klub Sportowy "Quick Parquet Sokół Przytyk".

pobierzdo góry do góry

12.08.2009

DOŻYNKI GMINNE Wieniawa 2009
DOŻYNKI GMINNE WIENIAWA 2009

90-TA ROCZNICA OSP W SKRZYNNIE

23.08.2009
Wójt gminy Witold Studziński oraz Rada Gminy wspólnie z druhami ze Skrzynna serdecznie zapraszają na dożynki gminne oraz 90 - lecie OSP w Skrzynnie.

pobierzdo góry do góry

13.08.2009

Przysucha w okresie II Wojny ŚwiatowejPRZYSUCHA W OKRESIE

II WOJNY SWIATOWEJ


To tytuł wystawy, która otwarta zostanie 30 sierpnia o godzinie 17 w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze. Na wystawę składają się zbiory z wielu muzeów, archiwów, a także wspomnienia i relacje kilkudziesięciu osób.

pobierzdo góry do góry

14.08.2009

Kurs e-learningowy "Parnerstwo z instytucjami zagranicznymi"

Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza na kurs e-learningowy "Parnerstwo z instytucjami zagranicznymi" Szkolenie skierowane jest do osób, które w organizacjach pozarządowych zajmują się współpracą z partnerami z zagranicy. Rekrutacja odbywa się na stronie domowej projektu. Tam tez znajduje się więcej informacji na temat tego szkolenia.

pobierzdo góry do góry

17.08.2009

Informator Wieniawski 1991-1997

Informator

Prezentujemy kolejne wydawnictwo z obszaru naszego LGD pt. "Informator Wieniawski 1991-1997". Serdecznie gratulujemy inicjatywy Panu Wójtowi gminy Wieniawa Witoldowi Studzińskiemu!


pobierzdo góry do góry

18.08.2009

Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa

Na Węgrzech 19 września br. odbędzie się wydarzenie związane z działaniami Leader, łączące festiwal węgierskiej kuchni regionalnej zatytułowany "Węgierskie smaki - węgierskie kolory" z międzynarodowym seminarium. Spotkanie stanowić będzie sprzyjającą okoliczność do zaprezentowania przez Lokalne Grupy Działania, farmerów oraz społeczności lokalne, produktów żywnościowych oraz innych lokalnych wyrobów. Będzie to również okazja do zaprezentowania programów turystycznych z różnych części Europy. Więcej szczegółów na temat programu, możliwości zarejestrowania oraz zakwaterowania można znależć na stronie internetowej www.cserhatalja.eu.

pobierzdo góry do góry

19.08.2009

Wspólnie dążmy do rozwoju strony www.razemdlaradomki.pl

Członkowie Stowarzyszenia, sympatycy, internauci, zwracamy się z prośbą o wspólne redagowanie strony www.razemdlaradomki.pl. Prosimy o przekazywanie informacji z waszego obszaru działania, które chcielibyście upowszechnić na stronie internetowej. Uwagi, podpowiedzi co do tematyki oraz zakresu prezentowanych treści wykorzystamy w kształtowaniu oblicza strony www oraz do bieżącego lub wieloletniego programowania pracy LGD.

Prezes Zarządu

Cezary Nowek

pobierzdo góry do góry

20.08.2009

Wizyta studyjna "Instrumeny wsparcia obszarów wiejskich" w Hiszpanii

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Wizycie Studyjnej "Instrumeny wsparcia obszarów wiejskich" w Hiszpanii, która odbedzie się w dniach 9 - 13 września 2009 r. Szczegóły w załączonych pismach.

Formularz Zgłoszeniowy oraz Zaproszenie

Paweł Pacek

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Województwie Mazowieckim

pobierzdo góry do góry

21.08.2009

Książka o historii i działalności harcerstwa polskiego na terenie Ziemi Radomskiej

Zwracamy się z uprzejmą prośbą. o pomoc w wydaniu książki o historii i działalności harcerstwa polskiego na terenie Ziemi Radomskiej, pt."W blasku harcerskich ognisk", opracowanej przez zasłużonego weterana radomskiego harcerstwa druha hm. Mirosława Mazurkiewicza. Książka ta, licząca 400 stron i kilkadziesiąt dokumentalnych ilustracji, stanowi doskonały podręcznik, dokumentujący patriotyczną i bohaterską służbę młodych dziewcząt i chłopców oraz ich instruktorów zrzeszonych w Związku Harcerstwa Polskiego i Szarych Szeregach, opartą na szlachetnych ideałach skautingu. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży książki przeznaczony jest na remont pomnika nagrobnego pamięci sześciu radomskich harcerzy Szarych Szeregów straconych przez niemieckiego okupanta w 1944 r.
pobierzdo góry do góry

22.08.2009

LEADER. Budowanie potencjału społecznego

LEADER


Prezentujemy kolejne wydawnictwo poświecone LGD i możliwością budowania potencjału społecznego pt. "LEADER. Budowanie potencjału społecznego".

pobierzdo góry do góry

23.08.2009

Na dobry początek!

W miesiącu sierpniu konkurs grantowy ogłosiła Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego. Wnioski w ramach programu "Na dobry początek!" można składać do dnia 7 września. Celem konkursu jest wsparcie inicjatyw edukacyjnych skierowanych do dzieci w wieku 3-5 lat zamieszkujących tereny wiejskie i miejscowości do 20 tys. mieszkańców.

pobierzdo góry do góry

24.08.2009

Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2009".

Pragniemy poinformować, iż Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2009". W ramach konkursu organizacje pozarządowe, domy kultury, biblioteki gminne, nieformalne grupy dorosłych, które w momencie składania wniosku zadeklarują założenie (do końca realizacji projektu) lokalnej organizacji pozarządowej mogą uzyskać dotację do 7 000 tyś zł. na realizację projektów przyczyniających się do wyrównywania szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży w wieku 13 - 19 lat z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców).

pobierzdo góry do góry

25.08.2009

Owoce w szkole

Celem programu "Owoce w szkole" jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe. W ramach programu uczniowie szkół podstawowych klas I-III będą otrzymywać za darmo porcje owocowo - warzywne. Do wyboru będą owoce i warzywa: jabłka, gruszki, truskawki, marchew, rzodkiewki, słodka papryka, ogórki oraz soki owocowe, warzywne lub owocowo-warzywne.

pobierzdo góry do góry

26.08.2009

Innowacyjna oferta edukacyjna


"Innowacyjna oferta edukacyjna"


Projekt skierowany jest do osób dorosłych pracujących w różnych działach gospodarki. Bezpłatne studia podyplomowe na kierunkach m.in.:

  • Analiza instrumentalna w ocenie jakości żywności
  • Wykorzystanie biomasy na cele energetyczne
  • Gospodarowanie i zarządzanie środowiskiem
pobierzdo góry do góry

27.08.2009

Bezpłatne kursy e-learningowe

Fundacja Instytut Innowacji zaprasza do skorzystania z bezpłatnych kursów e-learningowych. Szkolenia przeznaczone są dla pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych pragnących poszerzyć swoją wiedzę w ramach działań prowadzonych przez organizacje pozarządowe. Tematyka zajęć jest bardzo szeroka począwszy od tworzenia partnerstw poprzez promocję i tajniki prawa, a skończywszy na pozyskiwaniu funduszy.

pobierzdo góry do góry

28.08.2009

Przysucha i okolice

Przysucha i okolice

Prezentujemy przewodnik turystyczny po obszarze powiatu przysuskiego pt. "Przysucha i okolice".

Serdecznie gratulujemy inicjatywy autorom wydawnictwa.


pobierzdo góry do góry

29.08.2009

Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia

logo stowarzyszenia lgd razem dla radomki

26 sierpnia 2009 roku w Urzędzie Gminy w Przytyku odbyło się posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia. Omówiono:

  • finansowanie Stowarzyszenia w 2009 roku
  • nabór wniosków w 2009 roku
  • opłacalność składek członkowskich
  • postępowanie konkursowe na kierownika biura LGD i pracowników biura LGD
  • funkcjonowanie biura LGD

pobierzdo góry do góry

30.08.2009

Festyn z okazji pożegnania lata w Wieniawie

W dniu 30 sierpnia odbył się Festyn z okazji pożegnania lata w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieniawie. Przygotowano wiele konkursów sprawnościowych, karaoke, wieczór umilił koncert zespołu Play Boys.

pobierzdo góry do góry

31.08.2009

VII Edycja Konkursu Ekologicznego

województwo mazowieckie

Szkoły podstawowe i gimnazja

Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje VII Edycję Konkursu Ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Województwa Mazowieckiego. Podstawowym celem organizacji Konkursu jest promocja postaw proekologicznych poprzez realizację jednego z głównych zadań Wojewódzkiego Programu Ochrony Środowiska.

pobierzdo góry do góry

31.08.2009

Zakończenie procedury naboru na stanowiska pracy w Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działałania "Razem dla Radomki" informuje, że została zakończona procedura naboru na stanowiska: Kierownik Biura LGD, Specjalista ds. koordynowania projektów, Specjalista ds. promocji i projektów miękkich, Specjalista ds. organizacji i finansów.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.